Recenzja książki Henriette Hell autorki bloga o seksie fot. Fotolia

Recenzja książki Henriette Hell autorki bloga o seksie

W pogoni za szczęściem, miłością i nie nadchodzącą rozkoszą
04.08.2016 14:03
Recenzja książki Henriette Hell autorki bloga o seksie fot. Fotolia
Podróż dookoła świata nie miała pomóc Henriette w rozwiązaniu problemów, które dotykały ją w domu czy pracy. Nie była też wyprawą w poszukiwaniu prawdziwej miłości, a raczej idealnego mężczyzny, z którym chciałaby spędzić resztę życia. Bohaterka ruszyła w świat w poszukiwaniu... orgazmu. Chciała zaznać rozkoszy, jakiej dotąd nie miała z żadnym ze swoich partnerów. Zwiedzając Indie, Afrykę oraz Europę spotkała wielu mężczyzn, z którymi spędzała upojne noce. Lecz żaden z nich nie obudził w niej prawdziwego erotycznego uniesienia. Henriette jednak się nie poddała. Szukała dalej. Wytrwale. Zgłębiając wiedzę pozwalającą jej uzyskać równowagę duchową i seksualną.

Bez skazy

Książka "Uwaga dochodzę! W 80 orgazmów dookoła świata" to powieść, która ma za zadanie– jak zapowiada Henriette Hell, autorka – głośno powiedzieć, że "niedochodzenie" to nie temat tabu, tylko problem, z którym borykają się kobiety na całym świecie. Pisarka przerywa milczenie i na podstawie własnych doświadczeń opisuje orgazmy, jakich doznała w czasie podróży dookoła świata. Prowadzone przez nią badania miały uzmysłowić kobietom, że nie ma nic złego w tym, że podczas seksu rzadko, albo nigdy nie osiągają orgazmu. 
- Chciałabym tym ludziom ulżyć w cierpieniu; nie są w nim odosobnione. Niestety prawie nikt o tym nie mówi, bo "niedochodzenie" uważa się w naszym zseksualizowanym społeczeństwie za tabu albo skazę – pisze.
Henriette Hell urodziła się w 1986 roku. Pracuje jako dziennikarka w Hamburgu. Pisała m.in. dla "Spiegla Online", "GEO.de", "Grazii" oraz "Hamburger Morgenpost"; pracowała też jako reporterka dla anglojęzycznych mediów w Tanzanii i Indiach. Prowadzi blog o seksie, uznany przez czasopismo "Päng!" za najlepszy blog roku 2013.

Walcz o siebie

Zamiast romantycznej powieści o poszukiwaniach prawdziwej (i idealnej) miłości Hell piszę książkę o kobietach i ich seksualnych problemach. Nie waha się wyciągnąć na powierzchnię wstydliwych tematów. Nie szuka winy za niepowodzenia wśród mężczyzn. Nie oskarża samej siebie za - nie do końca - spełnione życie erotyczne. Mierzy się z nurtującymi pytaniami, rozkładając je (dokładnie) na czynniki pierwsze, wszystko po to, aby stawić im czoło. Bo podróż, w którą wyrusza to walka z sobą i o siebie. Pogoń za zrozumieniem własnych potrzeb, które mogą przynieść spełnienie.

Podążaj za pragnieniami

Czym jest książka "Uwaga dochodzę! W 80 orgazmów dookoła świata"? Po części jest to parafraza powieść autorstwa Julesa Verne'a "W osiemdziesiąt dni dookoła świata" oraz autobiograficznej książki Elizabeth Gilber "Jedz, módl się, kochaj". Najprościej mówiąc, jest to książka, w której poszukiwanie siebie i własnego szczęście staje się celem najważniejszym. Skrytym marzeniem, za którym warto podążyć. Lecz nie jest to wyłącznie powieść o kobiecie ruszającej w świat za orgazmem, bo nie sposób nie zauważyć wielu cennych porad czy wskazówek opartych na badaniach naukowych. Umieszczenie takich danych, po części uczyniło książkę bardziej prawdziwą i autentyczną, a także nadało jej status poradnika, w której kobiety mogą znaleźć wiele cennych wskazówek.