"Przepowiednia"

Romeo i Julia w mitycznym świecie i krwawa przepowiednia, która stanie na drodze do szczęścia zakochanych. Historia pięknej i wyjątkowej Elphame to pierwsza część cyklu książek o krainie Partholon.
"Przepowiednia" fot. Mira
Elphame od zawsze czuła się inna. Namaszczona przez największą boginię, otoczona jest czcią i szacunkiem przez mieszkańców świata Partholon. Wyjątkowość jest jednak dla dziewczyny nieznośnym ciężarem. Samotna, pozbawiona przyjaciół oraz namacalnego wsparcia bogów i duchów boi się, że nigdy nie pozna smaku prawdziwej miłości. Kierowana niejasnym przeczuciem Elphame wyrusza odbudować zamek MacCallan, należący kiedyś do jej przodków.

Po przybyciu na zamek dziewczyna jest wniebowzięta. Okazuje się, że jest to wspaniałe, tętniące życiem miejsce, w którym bohaterka znajduje przyjaciół. W otaczającym ruiny lesie kryje się Lochlan – 125-letni pół demon, pół człowiek, który bacznie obserwuje każdy ruch Elphame. Mężczyzna należy do ogarniętego żądzą krwi ludu Fomorianów, skrzydlatych istot, których demoniczna natura doprowadza na skraj szaleństwa. Jedynym ratunkiem przed opętaniem, według przepowiedni przodków, będzie krew umierającej bogini.

Mimo że oboje pochodzą z wrogich sobie ludów, Elphame i Lochlana połączy o wiele więcej niż tylko namiętność. Ich uczucie staje się na tyle silne i głębokie, że zakochani biorą ślub. Czy Lochlan będzie musiał wypełnić przepowiednię bogów i wypić krew swojej ukochanej? Czy ich wielka miłość ma szansę przetrwać?

„Przepowiednia” to pierwsza książka o krainie Partholon. Cykl kierowany jest głównie do osób młodych, ale każdy znajdzie w nim coś dla siebie. „Cast łączy elementy mitologii celtyckiej i greckiej, by stworzyć wyjątkowy świat fantasy(…) Jest to przykuwający uwagę romans w stylu Romea i Julii, o dwóch skrajnie różnych indywidualnościach, z których każda doskonale rozumie, co znaczy rozłąka” – tak o tej powieści napisał RT Book Reviews.

O autorce:
P.C. Cast jest znaną autorką romansów i książek fantastycznych. Za swoje powieści otrzymała wiele prestiżowych nagród. Do tej pory na swoim koncie ma wyróżnienia w takich konkursach litrackich jak: Oklahoma Book Award, YALSA Quick Pick for Reluctant Readers, Romantic Times Reviewer’s Choice Award, The Prism, Holt Medallion, Daphne du Maurier, Booksellers’ Best oraz Laurel Wreath. P.C. Cast znana jest przede wszystkim ze swoich serii „Goddess Summoning” i „Partholon Book Series”. W 2005 roku autorka wraz z córką rozpoczęła prace nad cyklem powieści o tematyce wampirycznej pt. „Dom nocy”. Jest to, obok znanej sagi „Zmierzch”  Stephanie Meyer, najchętniej kupowany cykl wampiryczny w USA i Europie."Przepowiednia", P.C. Cast, Gatunek: literatura młodzieżowa, powieść fantastyczna, Wydawnictwo Mira
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)