Lech Wałęsa, Jerzy Urban, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Kuroń, ks. biskup Tadeusz Pieronek, Lech i Jarosław Kaczyńscy... To tylko niektórzy z gości "100 pytań do..." – pierwszego polskiego talk-show. Współtwórczyni i prowadząca programu Anna Grzeszczuk-Gałązka przedstawia wybrane fragmenty rozmów z najistotniejszymi bohaterami oraz uzupełnia swą opowieść o elementy historyczne i autobiograficzne. "Toaleta męska, czyli piękny pan z telewizji" ukazała się 26 października nakładem Edipresse Książki.
O książce
W książce "Toaleta męska, czyli piękny pan z telewizji" nie brakuje opowieści z życiorysu autorki, sięgających już najmłodszych lat, dzięki czemu czytelnik ma okazję poznać początki przyszłej postaci telewizyjnej. Autorka opowiada także o ikonach telewizji, jej twórcach, wydziale historii Uniwersytetu Warszawskiego i jej studentach, a także o redakcji sportowej i turystycznej TVP. "Toaleta męska, czyli piękny pan z telewizji" to historia powstawania kluczowego medium w przełomowym okresie wielkich zmian w Polsce. Anna Grzeszczuk-Gałązka wyjaśnia, na czym polegały ówczesne mechanizmy, kto naciskał na twórców, kształt i montaż poszczególnych odcinków. Dzieli się swoją wiedzą o telewizji i o tym, jak ją robić oraz poradami dla osób, które marzą o karierze na szklanym ekranie.
O autorce
Anna Grzeszczuk-Gałązka – ukończyła Wydział Historii i Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w telewizji w czasach propagandy sukcesu – bez zaangażowania w propagandę – i w dobie tworzenia nowych mediów. Współtworzyła i prowadziła "100 pytań do...", pierwszy show publicystyczny z udziałem dziennikarzy i osób publicznych. Trzykrotnie otrzymała nagrodę prezesa TVP i wraz zespołem "Złoty ekran" od tygodnika "Film". Na scenie "Teatru na wyspie" w warszawskich Łazienkach Królewskich, zaaranżowała festiwal "Entree Piosenki Niegłupiej" tam też "Koncerty z koksem" i "Koncerty z gazem", do których ma sentyment. Wydawała "Czerwoną małpę" – nieregularny "świerszczyk" prześmiewczy, aczkolwiek kulturalny.
Książka Anny Grzeszczuk-Gałązki to lektura obowiązkowa nie tylko dla miłośników historii, ale i wszystkich adeptów sztuki dziennikarskiej.