Pewien wrześniowy poranek

„Pewien wrześniowy poranek” to osnuta na tle tragicznych wydarzeń 11 września 2001 r. Opowieść o miłości, wierności, wierze i poświęceniu, jakiej jeszcze nie czytaliście. Obcy ludzie o bliźniaczo podobnych twarzach...
/ 29.08.2007 12:36
„Pewien wrześniowy poranek” to osnuta na tle tragicznych wydarzeń 11 września 2001 r. Opowieść o miłości, wierności, wierze i poświęceniu, jakiej jeszcze nie czytaliście.

Obcy ludzie o bliźniaczo podobnych twarzach: pełen poświęcenia strażak i zapracowany biznesmen. Tego fatalnego wtorku jeden z nich opuści Twin Towers żywy – ale czy kiedykolwiek odnajdzie własną drogę do domu?

Książkę poleca Olga Szomańsa i Przemysław Branny. Soliści przeboju „Niech mówią, że to nie jest miłość”.

Rankiem 11 września, w 2001, dwaj mężczyźni spotykają się w zadymionej klatce schodowej World Trade Center. Jednym jest Eric Michaels, zapracowany menedżer finansowy z Los Angeles, przeważnie zajęty wspinaniem się na kolejne szczeble drabiny korporacyjnej, kosztem żony i dorastającego syna. Ten drugi to Jake Bryan, nowojorski strażak oddany żonie i córce.
W środku kryzysu Eric upada na schody, a Jake śpieszy, by mu pomóc. Dwaj mężczyźni chwilowo nieruchomieją, oszołomieni niezwykłym podobieństwem między sobą.
Później, kiedy już budynek leży w gruzach, Eric budzi się pod wozem strażackim. Jest poparzony i zakrwawiony, a jego ubranie w strzępach. Dowódca strażaków śpieszy w jego stronę, myśląc że rozpoznaje swojego przyjaciela Jake. Zanim żona Jake’a przybędzie do szpitala, lekarze obandażują twarz Erica i zdiagnozują utratę pamieci.

Karen Kingsbury należy do ulubionych amerykańskich powieściopisarek. W USA sprzedano prawie 6 milionów egzemplarzy jej książek. Poza bestsellerem „W pewien wrześniowy poranek” (druga część: Cień wrześniowego poranka) opublikowała ponad 30 książek, m.in. Oceans Apart, Ewen Now. Jej powieści zdobyły wiele nagród amerykańskich czytelników i stały się podstawą kilku filmów.
Karen Kingsbury mieszka w stanie Waszyngton, z mężem Donem i sześciorgiem dzieci (wśród nich troje adoptowanych z Haiti).

Książka dostępna w Domu Wydawniczym Rafael, dobrych księgarniach oraz na www.gloria24.pl

Format: 13x20, s. 536 cena det. 24,90 zł.