Paulo Coelho - Czarownica z Portobello

Kim była Czarownica z Portobello? Sierotą porzuconą przez Cygankę w Transylwanii. Dzieckiem zabranym do Bejrutu przez rodziców adopcyjnych. Urzędniczką londyńskiego banku. Wziętą agentką nieruchomości w Dubaju. Kapłanką z Portobello Road.
/ 11.07.2007 20:01
Kim była Czarownica z Portobello? Sierotą porzuconą przez Cygankę w Transylwanii. Dzieckiem zabranym do Bejrutu przez rodziców adopcyjnych. Urzędniczką londyńskiego banku. Wziętą agentką nieruchomości w Dubaju. Kapłanką z Portobello Road.

Najnowsza książka autora, który w Polsce święci triumfy popularności to skrzyżowanie biografii z wywiadem, powieści z przypowieścią, literatury z poradnikiem. To przede wszystkim dobra, przede wszystkim kobieca lektura, która może pomóc w poszukiwaniu kobiecego pierwiastka.

Tytułową "Czarownicę z Portobello", czyli Atenę poznajemy z opowiadań osób, które ją znały. Wśród nich jest dziennikarz badający mity o wampirach, aktorka teatralna, której Atena uwiodła narzeczonego, ksiądz, który ochrzcił jej syna, przybrana matka, były mąż i inni.
Wspomnienia, po zniknięciu Ateny w tajemniczych okolicznościach spisuje zakochany w Atenie mężczyzna, który pragnie uchwycić prawdę o niej. Kim była Atena? Co miała do przekazania światu? Co miała do przekazania Tobie?

Paulo Coelho -
(ur. 24 sierpnia 1947 w Rio de Janeiro), zanim w wieku 38 lat zadebiutował jako autor powieści, był autorem sztuk teatralnych, reżyserem teatralnym, hippisem, a także pisał teksty piosenek dla najpopularniejszych w Brazylii gwiazd muzyki pop. Wkrótce potem zajął się dziennikarstwem telewizyjnym i pisaniem scenariuszy dla telewizji. Wychowany w katolickiej rodzinie, uczeń jezuickiej szkoły w poszukiwaniu swojej drogi duchowej poznał w młodości inne religie, sekty, tajemnicze ugrupowania. Przełomem w jego życiu była odbyta w 1986 pielgrzymka do słynnego hiszpańskiego sanktuarium Santiago de Compostella. Świadectwem tego przeżycia była opublikowana w 1987 roku książka "Pielgrzymka". Rok później powstał "Alchemik", który po pokonaniu początkowej nieufności wydawców stał się niezwykłym fenomenem wydawniczy i czytelniczym w wielu krajach wiata. Następnie wydał powieści "Brida" (1990), "Walkirie" (1992), "Maktub" (1994) oraz "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam" (1994), "Piąta góra" (1997). W 1997 wydał w Brazylii "Podręcznik wojownika światła". potem "Weronika decyduje się umrzeć".
Książki zostały opublikowane w ponad 150 krajach świata, w przekładach na 63 języki. Otrzymał dziesiątki prestiżowych nagród.

Wydawnictwo Drzewo Babel
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)