W III tomie: koniec lat trzydziestych XX wieku, niespodziewana śmierć matki oraz tajemnicze zniknięcie ojca brutalnie przerywają dzieciństwo Eweliny i Jana. Kiedy wybucha wojna, rodzeństwo traci ze sobą kontakt. Jan opuszcza kraj, jego siostra decyduje się dzielić los okupowanej Warszawy. Studiuje na tajnych kompletach, przeżywa miłość. Gdy nadchodzi wywolenie, okazuje się, że nie dla wszystkich znaczy ono to samo... Losy mieszkanek Lechic od czasu II wojny światowej aż do roku 1989.
Nowa, trzytomowa edycja głośnej sagi Marii Nurowskiej, przeniesionej na początku lat 90. na ekran kinowy i telewizyjny, obejmuje ponad sto lat polskiej historii. Losy sześciu kobiet z ziemiańskiej rodziny splatają się w powieści z losami kraju. Od upadku powstania styczniowego, niewoli i emigracji, przez II Rzeczpospolitą, okupację hitlerowską, komunizm, aż po „Solidarność”, stan wojenny i lata najnowsze towarzyszymy bohaterkom Nurowskiej, kobietom niezwykłym, które łączy siła charakteru, dramatyczna biografia i miłość do rodzinnej siedziby w Lechicach.
Maria Nurowska - autorka powieści i dramatów. Wydała ponad dwadzieścia książek: Nie strzelać do organisty (1975), Moje życie z Marlonem Brando (1976) i Po tamtej stronie śmierć (1977) aż po Gorzki romans (2003), powieść biograficzną o Ryszardzie Kuklińskim Mój przyjaciel zdrajca (2004) i trylogię ukraińską: Imię twoje... (2003), Powrót do Lwowa (2005) oraz Dwie miłości (2006), które spotkały się z wielkim zainteresowaniem czytelników i uznaniem krytyki. Jej powieści zostały przetłumaczone na dwanaście języków, w tym chiński i koreański. We Francji i w Niemczech były bestsellerami.
Wydawnictwo W.A.B.
Książka objęta patronatem We-Dwoje.pl poleca