"Oszaleć z miłości" - Polki.pl recenzują

Zakupy w najdroższych butikach, spotkanie z przyjaciółką, wizyta u kosmetyczki, ciągłe flirty i intrygi… To nie scenariusz nowego serialu dla młodzieży, a codzienność Birdie Sederburg, obrzydliwie bogatej dziedziczki sieci hoteli. Dzięki pieniądzom dziadka dziewczyna ma do swojej dyspozycji każdego, kogo zapragnie. Dlatego gdy w oko wpada jej Dean, młody aktor, Birdie postanawia zdobyć jego serce. Nie będzie to jednak łatwe…
/ 16.09.2011 12:46

Zakupy w najdroższych butikach, spotkanie z przyjaciółką, wizyta u kosmetyczki,  ciągłe flirty i intrygi… To nie scenariusz nowego serialu dla młodzieży, a codzienność Birdie Sederburg, obrzydliwie bogatej dziedziczki sieci hoteli. Dzięki pieniądzom dziadka dziewczyna ma do swojej dyspozycji każdego, kogo zapragnie. Dlatego gdy w oko wpada jej Dean, młody aktor, Birdie postanawia zdobyć jego serce. Nie będzie to jednak łatwe…

Fabuła Oszaleć z miłości przypomina nieco historie znane z Plotkary: bohaterki, których życie polega na bieganiu z jednego pokazu mody na drugi, są świetnym tematem dla redaktorów rubryk towarzyskich, komentujących każdy ich ruch.

Jednym z najważniejszych miejsc, w którym można przeczytać o codziennych poczynaniach bogaczy i celebrytów jest portal omooyboze.com. Pozwala on zwykłym śmiertelnikom poczuć się bliżej gwiazd publikując plotki dotyczące każdego aspektu życia bogaczy: od koloru lakieru do paznokci wybranego przez jakąś dziedziczkę po romanse i zdrady. Stanowi również doskonałe narzędzie do kreowania rzeczywistości dla samych celebrytów, którzy nierzadko osobiście informują portal o swoich planach.

Trzeba przyznać, że Chris Manby doskonale pokazuje codzienność bananowej młodzieży – bezczelnej, uprzywilejowanej jedynie dzięki majątkom rodziny i oszukiwanej na każdym kroku przez pracowników, którzy w obawie przed utratą dobrego źródła dochodów mówią to, co powinni. Choć pieniądze odgrywają w tym świecie rolę nadrzędną, czytelnik (jak zwykle) przekonuje się, że nie zawsze dają one szczęście. Ta nieco banalna prawda kryje się wśród barwnych opisów garderoby Birdie, niespodziewanych zwrotów akcji oraz ironicznego poczucia humoru autorki, dla którego warto sięgnąć po tę książkę.

Polecam!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)