Nowości książkowe luty 2019 fot. Edipresse Książki

Po jaką książkę sięgniesz w długie zimowe wieczory?

Prześcigasz się w pomysłach na zakup dobrej i wciągającej lektury? Książka jest dobra na wszystko i - podobnie jak wspólne czytanie - dostarcza wiele przyjemności. Wspólny zimowy wieczór z książką? Bezcenne!
/ 22.02.2019 14:26
Nowości książkowe luty 2019 fot. Edipresse Książki

Nowości książkowe na luty 2019

Natasza Socha, (Nie)miłość

Cecylia i Wiktor marzą o rozwodzie, choć jeszcze żadne z nich nie powiedziało tego na głos. Ona chce wolności, on spotyka się ze swoją studentką. Wszystko zmienia się w dniu, w którym Cecylia ma wypadek samochodowy i na jakiś czas zostaje unieruchomiona. Poruszając się na wózku chce czy nie - jest skazana na pomoc męża. On również uważa, że jego obowiązkiem jest zaopiekowanie się żoną w tym czasie. Każde z nich chce się pozbyć tego drugiego, ale póki co muszą znowu udawać rodzinę. Ta historia pokazuje, jak człowiek bez miłości szybko gaśnie. Jak chowa się w sobie, znika, traci chęć do życia. Czym tak naprawdę jest „niemiłość”? Końcem wszystkiego? Czy raczej początkiem?

Nina Majewska-Brown, Anka i piekło szczęścia

Pamiętacie sympatyczną, acz nieco naiwną Ankę? Właśnie powraca, by stawić czoła problemom, w które niestety sama się wplątała. Ekscytująca znajomość z atrakcyjnym Arturem przeradza się w koszmar. Na dodatek w domu pojawia wnuczka i świat młodych rodziców oraz dziadków staje na głowie, w pracy szaleje szefowa Marlena, a zaciągnięte kredyty nie chcą się same spłacać... Czy Anka udźwignie swoje piekło szczęścia? Nina Majewska-Brown swoje książki pisze głównie dla kobiet stawiając sobie za cel by dać im chwilę wytchnienia i pokazać, że nawet w najczarniejszych chwilach można próbować dostrzec światełko w tunelu. Całość ubiera w niezwykle barwny i żywy język z domieszką humoru i ironii. Jej wierne Czytelniczki nie zawiodą się również tym razem. Historia Anki jest przerażająco prawdziwa i z pewnością wywoła lawinę emocji u czytających…

Dorota Wachnicka, Grzesznica

Tajemnice... kto ich nie ma? Duże, małe... jedne są niegroźne, za to inne potrafią zrujnować życie. Dominika ma męża i dwójkę dzieci, jest szczęśliwą mężatką i spełnioną matką. Istnieje jednak pewna tajemnica, która może zburzyć jej spokojne, rodzinne życie. W przeszłości pracowała jako luksusowa prostytutka, świadcząca usługi najbogatszym mężczyznom na świecie. Tamto życie dawno zostawiła za sobą, jednak... pewnego dnia na drodze Dominiki stanął człowiek z przeszłości, który za wszelką cenę chce ją zdemaskować i ujawnić jej zajęcie sprzed lat.

Krystyna Mirek, Miłość z błękitnego nieba

Walentynkowy Kraków to dla wielu zakochanych jedno z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi. Tu właśnie przybywa Angelika, która ma do podpisania najważniejszy kontrakt w karierze. Nie zawaha się przed niczym, byle tylko osiągnąć cel. Dla niej Kraków to miasto, z którego kiedyś uciekła i nie zamierza wracać do niełatwych wspomnień. Jest skoncentrowana na pracy i nie pozwala sobie na żadne sentymenty. Po drugiej stronie barykady stoi właściciel prężnie rozwijającej się firmy, prywatnie niepoprawny kobieciarz, choć z zasadami. On też chce podpisać ten kontrakt, ale na swoich warunkach. I również nie ma oporów, by korzystać ze wszelkich sposobów, które mogą do tego doprowadzić. Co się stanie w mroźną walentynkową noc? Kto zwycięży w biznesowych negocjacjach i w jaki sposób zakończy się próba osiągnięcia niemożliwego kompromisu? Z pozoru niewinny splot wydarzeń sprawi, że życie wielu osób zmieni się bardzo mocno.

Eliza Drogosz, Ostrze nocy

Bogowie starożytnego Egiptu przetrwali tysiące wieków pogrążeni we śnie. Teraz odrodzili się w ciałach niczego nie podejrzewających nastolatków, by stawić czoła sekretom, które wstrząsną całym światem. Briant zrobiłby wiele, by cofnąć czas i uchronić Sonię od śmierci. Zresztą nie tylko ją. Stracił już tak wiele w swoim życiu... Jedyne co mu teraz pozostało to zemsta na tych, którzy odebrali mu wszystko. Pogrążony w samotności zatraca się w swoim gniewie. Czy znajdzie sojusznika swoich działań? A co jeśli się okaże, że Sonia wcale nie zginęła…?   Co się stanie, gdy najpotężniejszy z przebudzonych bogów wyzwoli swoją moc?

Jerzy Rakowiecki, Pamiętnik inteligenta

Takiej książki jeszcze nie było: wspomnienia powstańca warszawskiego i aktora, panicza z dworu i dyrektora teatru, komedianta i inteligenta. Kilkadziesiąt lat XX-wiecznej polskiej historii, w której mieszają się melancholia i satyra, patriotyzm i kpina, okupacja hitlerowska, stalinizm i stan wojenny. A nade wszystko parada największych sław teatralnych - Kazimierza Dejmka i Leona Schillera, Elżbiety Barszczewskiej i Romana Wilhelmiego, Tadeusza Łomnickiego i Niny Andrycz – widzianych z bliska, opisanych bez pardonu, z ich tajemnicami, słabościami i kulisami ich sławy. W sumie: Polska wielka i śmieszna, Polacy wspaniali i mali. A refleksje zaskakująco współczesne.

Alek Rogoziński, Śmierć w blasku fleszy

Weronika ma wszystko: urodę, wdzięk, seksapil, przystojnego chłopaka i bogatą mamę, trzęsącą światem mody. Robi też oszałamiającą karierę jako modelka, a media szybko zaczynają ją tytułować "polską Kate Moss". Niestety, ma też kilku zagorzałych wrogów i paru fałszywych przyjaciół, którzy zrobią wszystko, aby jej dobra passa szybko się zakończyła. Kiedy Weronika zostaje gwiazdą pokazu najpopularniejszego polskiego projektanta, doskonale zdaje sobie sprawę, że ten wieczór zakończy się morderstwem. Nie spodziewa się jednak, kto będzie ofiarą! "Śmierć w blasku fleszy" to kolejna komedia kryminalna Alka Rogozińskiego, który tym razem zabiera nas za kulisy wielkich pokazów mody i udowadnia, że świat, w którym główną rolę grają drogie stroje i seksowni ludzie, niekoniecznie jest tak piękny, jak mogłoby się wydawać.

Więcej ciekawych książek:Katarzyna Miller rozdaje klucze do miłości. Premiera najnowszej książki "Daj się pokochać dziewczyno".Autorki Ogrodu Zuzanny prezentują opowieść, która rozgrzeje każde serce!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)