Nowości książkowe na koniec lata

Na najbliższe dni wydawnictwo Zysk i s-ka przygotowało 3 premiery książkowe: "Goniąc marzenia, czyli podróż poślubna dookoła świata", "Wpływ Księżyca 2011. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok", "Wyprawa łowcy".
/ 07.09.2010 11:08

"Goniąc marzenia, czyli podróż poślubna dookoła świata" – Monika i Michał Przybysz
Seria „Człowiek poznaje świat”
Cena detaliczna 39,90 zł

Gdy nadszedł czas zaręczyn i przygotowań do ślubu, zaczęło w nas dojrzewać wielkie marzenie. Wyjechać daleko i na długo. Wreszcie decyzja: pobieramy się i jedziemy w podróż dookoła świata!
Spakowaliśmy się, zamknęliśmy za sobą drzwi mieszkania i wyjechaliśmy na rok. Pokonaliśmy dziesiątki tysięcy kilometrów, zobaczyliśmy wiele miejsc w Azji, Ameryce Południowej i Oceanii. Żeglowaliśmy jachtem po oceanie i wędrowaliśmy pieszo wysoko w górach. Poznaliśmy wiele kultur, kolorów skóry i języków. To pierwsze 12 miesięcy naszego małżeństwa. Przeczytaj o tym i też ruszaj w świat.

Rekomendacja:

„Czytając, miałem wrażenie, że sam żegluję po wodach Pacyfiku, odwiedzam zakątki świata, o których marzyłem, jem razem z tubylcami, spotykam interesujących ludzi, medytuję, dowiaduję się, dlaczego tu jestem i po co podróżuję.”

Marek Kamiński

"Wpływ Księżyca 2011. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok" – Witold Czuksanow
Cena detaliczna 12 zł
 

Piąta już edycja znanego poradnika Wpływ Księżyca to ciekawa pozycja dla miłośników ogrodnictwa naturalnego. Zawiera m.in. kalendarz biodynamiczny z praktycznym opisem oraz wiele cennych wskazówek i przepisów. Godna polecenia wszystkim ceniącym optymistyczne podejście do życia i praktyczne rady autora znanego m.in. z anteny telewizyjnej.
Poprzednie cztery edycje poradnika ukazały się nakładałem wydawnictwa „Flora” Witolda Czuksanowa.

Nie wiem dokładnie, jak Księżyc działa na ogród i rośliny, ale ma on niemałe znaczenie. I tylko od nas zależy, czy to wykorzystamy, czy nie.
Wpływ Księżyca 2011 ma być wyjątkowym podręcznikiem, pomocnym w prowadzeniu własnego ogródka. Znajdą w nim Państwo proste rady, przepisy na to, jak w ogrodzie robić gnojówki do nawożenia i naturalne środki ochrony. Wiele z nich prezentowałem już na antenie „Roku w ogrodzie” w telewizyjnej Jedynce. Inne mają swoją premierę w tej książce. Wyszperałem też różne oryginalne przepisy na potrawy. Mogę je polecić, bo większości z nich spróbowałem i na pewno nie szkodzą.
Są w tej książce żarty i anegdoty, bo chcę, by nastrajała optymistycznie. Jest oczywiście kalendarz księżycowy z dodatkowym spisem świąt i imienin. Proszę z niego korzystać. Najbardziej sprzyjający Księżyc nie pomoże, gdy zapomnimy o dniu ważnym dla najbliższych. Nawet jeśli wymówką będzie pilna praca w ogrodzie!
Witold Czuksanow

 

"Wyprawa łowcy" – George R. R. Martin, Gardner Dozois, Daniel Abraham
Tłumacz Michał Jakuszewski
Cena detaliczna 29,90 zł
 

Był Ramónem Espejo…
Nie wyczuwał wilgoci na skórze, nie czuł dotyku powietrza, powiewu, ciepła ani zimna. Nie sądził też, by spoczywał na twardej powierzchni. Najwyraźniej pierwsze wrażenie było trafne. Unosił się w krępującej jego ruchy ciemności. Jak jednak oddychał? Nie oddychał… Był martwy…
Podobnie jak wielu innych, Ramón Espejo uciekł od nędzy i beznadziei Trzeciego Świata w poszukiwaniu szans na nowej planecie. W towarzystwie podobnych sobie robotników i marzycieli wsiadł na statek tajemniczych, odrażających Enye. Okazało się jednak, że życie, jakie znalazł na odległym świecie São Paulo, wcale nie jest lepsze od tego, które zostawił na Ziemi…
Trzej uznani mistrzowie fantastyki połączyli siły, by stworzyć wciągającą opowieść o ucieczce i przetrwaniu, stawiającą odwieczne pytanie: „Co naprawdę czyni nas ludźmi?”

Wyprawa łowcy to do tej pory ostatnia powieść George’a R. R. Martina, tym razem napisana wraz z dwoma innymi autorami. Równie uznanym i cenionym Gardnerem Dozoisem oraz młodym Danielem Abrahamem. Trzej mistrzowie fantastycznej wizji i błyskotliwej pomysłowości połączyli siły, by stworzyć wciągającą opowieść o ucieczce i przetrwaniu, stawiającą odwieczne pytanie: „co naprawdę czyni nas ludźmi”. Książka ukazała się w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku.