Czy wiesz, który kolor bielizny założyć na pierwszą randkę?

Niekwestionowany ekspert od komunikacji kolorem dr Marek Borowiński zdradza tajniki wiedzy z zakresu psychologii koloru.
/ 11 miesięcy temu
Czy wiesz, który kolor bielizny założyć na pierwszą randkę? fot. Krzysztof Jarczewski

Który kolor bielizny założyć na pierwszą randkę? Czy kierowcy czerwonych aut są bardziej agresywni na drodze? Dlaczego pracownica banku nie powinna zakładać różowej sukienki, Hillary Clinton podczas debaty prezydenckiej wystąpiła w bieli, a do Urzędu Skarbowego korzystniej jest się ubrać się na szaro? Czy to prawda, że w sypialni, urządzonej w bieli i szarościach, spada nam libido? Odpowiedź na te i wiele innych zagwozdek znajdziesz w książce "Doktor Kolor, czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu".


Każda z nas ma swój ulubiony kolor - taki, w otoczeniu którego czuje się najlepiej. Jest on naszym wyznacznikiem podczas urządzania mieszkania, doboru garderoby, czy nagłej ochoty na daną potrawę (najpierw "jedzą" nasze oczy). Kolory mają bezpośredni – w sensie fizycznym i fizjologicznym - wpływ na organizm ludzki.

I tak, czerwień powoduje wzrost temperatury ciała, ciśnienia, a także częstotliwość mrugania. Kolor niebieski pomaga zaś obniżyć gorączkę, zmniejsza ból głowy i gardła, obniża ciśnienie krwi i wycisza układ nerwowy. Hamuje również apetyt, dlatego nie mamy zazwyczaj ochoty na nic niebieskiego do jedzenia.

To, jakimi kolorami się otaczamy, ma zatem ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Z poradnika dowiemy się więc, który kolor ścian wybrać najlepiej do sypialni, kuchni, czy salonu oraz w jakiej tonacji kolorystycznej najkorzystniej jest urządzić pokój dziecka – tak, by nauka przychodziła mu z łatwością. Nie zabrakło również porad w kwestii kolorów miłości – autor wylicza i analizuje te, które pomagają podnieść temperaturę w związku. Znajdziemy tu poza tym szereg informacji, dotyczących kolorystyki ubioru w pracy, w komunikacji wizualnej, znaczenia kolorów w komponowaniu diety, czy ciekawostek na temat ich leczniczego działania, a także pogłębionych analiz poszczególnych barw. 
Kolory odgrywają bardzo ważną rolę nie tylko w sferze prywatnej, ale także w obszarze stricte biznesowym. Dr Marek Borowiński na co dzień doradza przedsiębiorcom w zakresie rozplanowania kolorystycznego przestrzeni danej firmy. Chociaż brzmi to niewiarygodnie, rozkład kolorów w sklepie ma ogromne znaczenie dla wzrostu sprzedaży. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo wpływa to na postrzeganie danego produktu. Marketing w doskonały sposób czerpie i wykorzystuje wiedzę z psychologii kolorów i psychofizjologii widzenia. Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego informacja o wyprzedażach i zniżkach niemal zawsze przedstawiana jest na czerwonym tle, a w sklepie odzieżowym kolory ubrań na półkach ułożone są często w sekwencji: żółty, pomarańczowy, czerwony, fioletowy, niebieski i zielony?

Nic nie dzieje się bez przyczyny...

 "Doktor Kolor, czyli barwy pieniędzy, szczęścia i seksu" to kompendium wiedzy na temat kolorów – ich pozytywnego i negatywnego wpływu na nas i nasze otoczenie. W książce znajdziesz wiele wskazówek, dzięki którym możesz korzystniej zaaranżować kolorystycznie przestrzeń, poczuć się dzięki temu lepiej i bardziej komfortowo. W sumie poznasz 77 ciekawostek i praktycznych wskazówek na temat kolorów oraz ich wpływu na nasze życie i zachowanie. Poznaj magię kolorów, abyś mogła świadomie żyć i się rozwijać!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)