Nie tylko dla moli książkowych

Czy Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem to dobra nazwa dla ośrodka wypoczynkowego? A może internauci mają lepszy pomysł, jak powinno się nazywać takie miejsce? Z okazji pojawienia się w Polsce książki Susan Wiggs „Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem” jej wydawca – Mira – przygotował dużą porcję zabawy na letnie dni – nie tylko dla moli książkowych.
/ 29.07.2010 09:37

Czy Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem to dobra nazwa dla ośrodka wypoczynkowego? A może internauci mają lepszy pomysł, jak powinno się nazywać takie miejsce? Z okazji pojawienia się w Polsce książki Susan Wiggs „Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem” jej wydawca – Mira – przygotował dużą porcję zabawy na letnie dni – nie tylko dla moli książkowych.

Internauci będą dopisywać zakończenie do fragmentu książki, rozwiązywać quiz dotyczący książek Susan Wiggs lub wymyślać inną nazwę dla tytułowego pensjonatu z książki „Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem”. Wydawca będzie też nagradzać najlepsze recenzje i najciekawszy tekst miłosnej piosenki głównych bohaterów powieści. A ci, których pasją jest kuchnia, mogą przesłać swój ulubiony przepis kulinarny. Kto chce wziąć udział w tych i innych zabawach, powinien wejść na stronę http://harlequin.pl/kroniki-znad-jeziora. W konkursach będzie można wygrać powieści Miry lub Harlequina i wiele innych cennych nagród dla miłośników literatury i nie tylko.
 

Każdy, kto chciałby zadać pytanie autorce książki, będzie miał taką możliwość już od 4 sierpnia. Susan Wiggs obiecała odpowiedzieć na pięć najciekawszych pytań polskich czytelników. Wiggs to amerykańska autorka ze sporym dorobkiem literackim i wiernym gronem fanów. Trzykrotnie została wyróżniona nagrodą RITA Award oraz Favourite Book of the Year przyznawaną przez Romance Writers of America. Jej książki regularnie trafiają na listy bestsellerów i zdobywają najlepsze recenzje. Jej powieści zostały przetłumaczone na 13 języków i wydane w 20 krajach. „Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem”, który będzie miał polską premierę 28 lipca, to kolejna opowieść z cyklu „Kroniki znad jeziora”. W ubiegłym roku ukazały się „Pamiętne lato” i „Zima nad jeziorem”. Kolejna powieść z tej serii „Droga nad jezioro” pojawi się w październiku.

Powieść obyczajowa z wątkiem romansowym – tak można by najkrócej określić „Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem”. Pochodzący z miasteczka Avalon w stanie Nowy Jork Nina Romano i Greg Bellamy to główni bohaterowie tej książki. Nie są przyjaciółmi, ale nie są też sobie zupełnie obojętni. Tych dwoje wpada na siebie w ważnych momentach swojego życia. Z jednej strony „Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem” to historia o tym, jak przeszłość i wybory, jakich dokonujemy w życiu, wpływają na nasze dalsze losy. Z drugiej strony to opowieść o drugiej szansie na miłość, „love story” pełne zwrotów akcji, konfliktów, radości, bólu i śmiechu, z obowiązkowym „happy endem”. To idealna lektura na letnie dni dla kobiet w każdym wieku.

Wydawca książek Mira publikuje ok. 50 pozycji rocznie, zarówno najbardziej poczytnych autorów, których nazwiska są obecne na liście bestsellerów amerykańskiego dziennika „New York Times”, jak i obiecujących debiutantów. Nakładem Miry często ukazują się pozycje wydawane po raz pierwszy w Polsce. Wśród gatunków literackich można znaleźć kierowane do kobiet powieści sensacyjno-kryminalne, obyczajowe, historyczne, romanse, thrillery czy literaturę określaną jako paranormal. Niektóre pozycje znalazły się na liście bestsellerów w Polsce, np.: „Dotyk zła” i „Czarny Piątek” Alex Kavy, „Blond gejsza” Jiny Bacarr, czy „Nocne fajerwerki” Nory Roberts. Mira należy do koncernu Harlequin, wydawcy literatury kobiecej. W Polsce Mira jest obecna od 1991 roku.

Tytuł oryginału: Dockside - Lakeshore Chronicles Book 3

Strona internetowa autorki: http://www.susanwiggs.com