Najpiękniejsze zamki i pałace świata

Album pokazujący najwspanialsze rezydencje, pałace i ogrody książąt, królów i cesarzy. Budowle wznoszone były dla przelotnego uśmiechu ukochanej kobiety lub dla wiecznego podziwu całego świata. Książka prowadzi czytelnika nie tylko do jaskrawo oświetlonych gwarnych salonów, ale także uchyla przed nim tajne drzwi do prywatnych komnat, które na zawsze miały pozostać niedostępne dla obcych.
/ 28.09.2006 13:56

najpiękniejsze zamki i pałace świata"Najpiękniejsze zamki i pałace świata" to album pokazujący najwspanialsze rezydencje, pałace i ogrody książąt, królów i cesarzy - od Zakazanego Miasta chińskich cesarzy do bajkowych zamków szalonego króla Bawarii, dzieła najwybitniejszych artystów swoich czasów, które były tłem wydarzeń politycznych decydujących o losach państw i milczącym świadkiem szalonych miłości i okrutnych zbrodni. Budowle wznoszone były dla przelotnego uśmiechu ukochanej kobiety lub dla wiecznego podziwu całego świata. Część z nich miała trwać wiecznie, inne miały odejść do historii wraz ze śmiercią ich właściciela. Ich olśniewające wnętrza pełne obrazów, rzeźb, tkanych złotem arrasów i kunsztownych mebli są skarbnicą dzieł sztuki.
We wstępie poznajemy język, którym przemawia do nas architektura, aby wybrać się w podróż po zatykających dech w piersiach budowlach, ich wnętrzach i przylegających do nich ogrodach. Wirtualne zwiedzanie rozpoczynamy w Chinach w czasach starożytnych - od Pałacu Cesarskiego w Pekinie. Pozostając w Azji podziwiamy sanktuarium tybetu, aby chwilę później przenieść się do Europy - do XVI-wiecznej Hiszpanii, podziwiać przedmioty zazdrości królów, oglądać zamki nad Loarą, pałace carów rosyjskich czy zamki Bawarii. Zwiedzając włoskie miasta wspominamy Złoty Wiek, nie zapominamy także o podparyskim Wersalu czy Pałacu na wodzie, w którym obecnie mieści się jeden z najbardziej romantycznych hoteli świata.
Książka "Najpiękniejsze zamki i pałace świata" prowadzi czytelnika nie tylko do jaskrawo oświetlonych gwarnych salonów, ale także uchyla przed nim tajne drzwi do prywatnych komnat, które na zawsze miały pozostać niedostępne dla obcych, odsłaniając ich starannie skrywane tajemnice. Opracowany przez specjalistów z dziedziny historii sztuki album opowiada o burzliwej historii tworzenia legendarnego przepychu zamków i pałaców oraz o dziejach wielkich artystów i ich mecenasów.
Wydawnictwo Debit

Redakcja poleca

REKLAMA