Marta Motyl - "Odcienie czerwieni"

Książka "Odcienie czerwieni" Marty Motyl fot. Fotolia
...biseksualnej!
Edyta Liebert / 03.03.2016 05:30
Książka "Odcienie czerwieni" Marty Motyl fot. Fotolia

Czerwień może symbolizować miłość, namiętność, seks, a nawet krew płynącą z ran zadawanych przez innych i przez siebie. Całe spektrum tytułowych odcieni zna główna bohaterka powieści – biseksualna studentka żądna erotycznych przygód.

Autorka książki Marta Motyl nie ujawnia, ile z opisanych historii faktycznie pokrywa się z jej życiem. Równocześnie nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów, które stanowią tabu oraz pobudza wyobraźnię czytelników dzięki odważnym scenom seksu. Prowokacyjna powieść „Odcienie czerwieni” ukaże się 2 marca nakładem Edipresse Książki.

Powieść stanowi zapis wspomnień i przemyśleń Magdy, której życie zdominowały 2 uzależnienia – od miłości i od bólu. Bezpruderyjna studentka sztuki, bardziej niż malarstwem, zachwyca się nastoletnimi dziewczynami przypominającymi Lolitę. Przyciąga też do siebie niebezpiecznych mężczyzn. Bohaterka wspomina, jak weekendy spędzała w klubach, niczym drapieżnik polując na nową ofiarę, która pozwoliłaby jej zaspokoić seksualny głód. W ten sposób Magda nie tylko realizowała seksualne fantazje, ale zagłuszała też lęk przed zaangażowaniem i samotnością.
 

Lecz nawet wśród tych, których wybrałam, żaden kochanek nie był dla mnie szczególny. Po prostu wymienialiśmy się usługami. (...) Kosztowałam nie resztek, lecz esencji życia. Wtedy wyrzucałam sobie, że używam człowieka jak przedmiotu. Jednak wyrzuty nie zmieniały mojego zachowania. A ono także mnie uprzedmiotowiało.
 

Zaciekawiona? Książkę kupisz w dobrych księgarniach internetowych. Zaglądaj także na facebooka, by być na bieżąco!

O książkach:

Czy znasz książkę "Wszystkie barwy słońca"?