"Hotel Bankrut" fot. Fotolia

Magdalena Żelazowska - "Hotel Bankrut"

"Hotel Bankrut" to absolutna świeżynka na rynku!
12.05.2016 10:14
"Hotel Bankrut" fot. Fotolia

Czas nie leczy ran. Czas nalicza odsetki. Po głośnym debiucie – powieści o pokoleniu słoików pt. "Zachłanni" – autorka powraca z poruszającą i pełną gorzkiego humoru historią o ludziach dotkniętych przez kryzys ekonomiczny.


Czy możesz coś zyskać, kiedy wszystko stracisz?

Spowolnienie, zapaść, recesja. Kryzys od kilku lat nie schodzi z pierwszych stron gazet. Ten ekonomiczny często przeradza się w osobisty. Każdy przeżywa go na swój sposób. O czym jest książka?

O "Hotelu Bankrut"

Bezrobotna menedżerka z kredytem we franku, absolwentka na śmieciowej umowie, emerytka ledwie wiążąca koniec z końcem i drobny przedsiębiorca, który zbankrutował. Co ich łączy? Dzielone z oszczędności mieszkanie. Uprzykrzający im życie bezwzględny pracownik banku. A także o wiele więcej, niż mogliby przypuszczać. Czy tracąc wszystko można coś zyskać? Jedno jest pewne: każdy kryzys prędzej czy później prowadzi do przełomu.

O autorce

Magdalena Żelazowska, rocznik 1984. Dziennikarka, pisarka, blogerka. Felietonistka i autorka artykułów m.in. dla miesięcznika "Poznaj Świat". Prowadzi blog podróżniczy www.zgubsietam.pl. W swoich powieściach porusza ważne kwestie społeczne. Jest autorką głośnej powieści "Zachłanni", opowiadającej o pokoleniu tzw. "słoików". "Hotel Bankrut" opisuje problemy osób dotkniętych przez kryzys ekonomiczny.

Tekst na podstawie materiałów prasowych Harper Collins

Więcej:

10 przedmiotów, które zrewolucjonizowały życie kobiet 11 filmów, które warto obejrzeć z mamą