Lutowe nowości Wydawnictwa Dolnośląskiego

Zapraszamy do zapoznania się z lutowymi nowościami Wydawnictwa Dolnośląskiego.
/ 14.02.2011 21:40

Zapraszamy do zapoznania się z lutowymi nowościami Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Frank Tallis "Nadciąga mrok"

Kryminał retro, cykl Zapiski Liebermanna, którego bohaterem jest psychiatra, uczeń Freuda, pomagający policji w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

Wiedeń, rok 1903. Przed jednym z kościołów policja trafia na makabryczne znalezisko: bezgłowe ciało zakonnika. Wkrótce znajduje też szczątki miejskiego radnego. Obie ofiary należały do grona antysemitów, zatem podejrzenia padają na wiedeńskich chasydów.

Detektyw Rheinhardt zwraca się o pomoc do swego przyjaciela, doktora Maksa Liebermanna. W miarę postępu śledztwa racjonalnie myślący lekarz zagłębia się wbrew sobie w świat żydowskiego mistycyzmu i kabały. W dawnym praskim getcie poznaje legendy o słynnym kabaliście, twórcy golema. Okażą się one kluczem do rozwiązania zagadki związanej z morderstwami. W tym samym czasie Liebermann przeżywa kryzys w życiu zawodowym i prywatnym. Zostaje zawieszony w obowiązkach lekarskich, a uczucie do enigmatycznej panny Lydgate przemienia się w niezdrową obsesję.

 

Manfred von Richthofen "Wspomnienia czerwonego barona"

Barwne wspomnienia niemieckiego asa lotnictwa I wojny światowej.

Manfred von Richthofen. Legenda niemieckiego lotnictwa I wojny światowej, bohater żołnierskich opowieści, niespokojny duch. Ekscentryk, który polecił przemalować swój samolot na krwistą czerwień, z daleka widoczną dla przeciwników.

Dowódca eskadry doborowych pilotów, nazywanej „latającym cyrkiem Czerwonego Barona”. Jego wspomnienia, ukazują historię młodzieńca, który – znudzony leżeniem w okopach – zaczyna przygodę z lotnictwem, błyskawicznie zyskując sławę asa przestworzy. Opisy brawurowych walk powietrznych przeplatają się z przedstawionymi z humorem zdarzeniami codziennego żołnierskiego życia, tworząc wciągającą całość i rozbudzając podniebne pasje nawet u tych, którzy nigdy nie oderwali stóp od ziemi.

 

Margaret Peterson Haddix "Wybrańcy (Zaginieni w czasie 1)"

Pierwsza część przygodowego cyklu Zaginieni w czasie.         

W samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad milion egzemplarzy tej książki. Dwójka adoptowanych trzynastolatków, Jonasz i Chip, znajduje w skrzynce pocztowej tajemniczy list, zawierający zaledwie cztery słowa: „Jesteś jednym z zaginionych”. Wkrótce nadchodzą kolejne, coraz bardziej zagadkowe wiadomości…

Przestraszeni, a jednocześnie zaintrygowani, Jonasz, jego siostra Katherine oraz Chip starają się rozwiązać tę łamigłówkę, łącząc jej kolejne elementy: pojawienie się agenta FBI, przemyt dzieci, niezidentyfikowany samolot, który trzynaście lat wcześniej wylądował bez personelu z 36 noworodkami na pokładzie. Dokąd zaprowadzą bohaterów te poszukiwania? Jak zachowają się w krytycznym momencie? Czy będą mogli dokonać wyboru?

 

Sławomir Szymański "Sport w Breslau"

Książka poświęcona historii nowoczesnego sportu we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.
Kto, gdzie i kiedy pierwszy we Wrocławiu kopał piłkę, wiosłował po Odrze, ścigał się na rowerach? Jak zachowywała się wrocławska publiczność? Jakie obyczaje panowały wśród sportowców? Dlaczego śnieg i mróz były uznawane za najlepsze warunki do gry w piłkę nożną i z jakich powodów uważano ją niegdyś za dyscyplinę śmieszną i niegodną?

Książka opisuje początki i rozwój nowoczesnego sportu we Wrocławiu, nieistniejące już obiekty sportowe, sukcesy i porażki dolnośląskich sportowców – te olimpijskie i te podwórkowe. Historia Anni Weynel, która chciała jako pierwsza przepłynąć Kanał La Manche czy opis stadionu, na którym kiedyś w rozgrywkach o puchar Niemiec przegrał słynny Bayern Monachium, pozwalają nie tylko na poszerzenie historycznej wiedzy, ale i poczucie prawdziwie sportowych emocji.

 

Agata Christie "4.50 z Paddington"

Akcja książki zbudowana jest wokół zagadki morderstwa popełnionego w pociągu.

Śledztwo okazuje się trudne i nietypowe: nie znaleziono ofiary, a jedyny świadek zdarzenia podróżował innym pociągiem. Nikt nie wierzy starszej damie upierającej się przy swojej wersji zdarzeń. Intryga zagęszcza się, gdy dochodzi do kolejnych zabójstw.

Panna Marple, detektyw amator, wysyła na miejsce zbrodni swoją młoda przyjaciółkę Lucy Eyesbarrow. Czy obu kobietom uda się zdobyć informacje, które skierują śledztwo na właściwe tory?

 

Konrad T. Lewandowski "Afgańsku Zeus"

Kontynuacja przygód starszego lejtnanta Sergiusza Lawendowskiego, jednego z bohaterów ”Bursztynowego Królestwa” – Polaka, carskiego lojalisty.                                                            

Jest wiosna 1903 roku, trzy lata po wydarzeniach w Mandżurii. Sergiusz nie zdołał ułożyć sobie życia w Petersburgu. Generał Brusiłow wysyła go do Afganistanu, gdzie profesor Popow odkrył niezwykle silne źródło fal radiowych. Sytuacja grozi naruszeniem chwiejnej równowagi rosyjsko-angielskich wpływów w tym kraju.

Sergiusz ma zbadać sprawę na miejscu i ewentualnie rozwiązać problem za pomocą dynamitu. Towarzyszy mu piękna, bezlitosna Swietłana, podająca się za jego żonę. Ich misja niemal od razu zostaje zdekonspirowana. Sercowe rozterki, zawikłany ogólnoświatowy spisek, złociste heliodory i okrutna sekta wyznawców dawnego greckiego boga – to tylko nieliczne z przygód, które czekają na bohaterów powieści.

 

Walter Moers "Miasto śniących książek"

Książka opowiada o wyprawie młodego pisarza-dinozaura do Księgogrodu, miasta, w którym książki są dla mieszkańców wszystkim, sensem życia i źródłem dochodu, niektóre jednak mogą także sprowadzić śmierć...

Książka odniosła ogromny sukces. Tylko w krajach niemieckojęycznych sprzedano ponad 240 tysięcy egzemplarzy . Książkę przełożono na 11 języków. Twarda oprawa z obwolutą, oryginalne rysunki autora. Polecamy także "Rumo".

Redakcja poleca

REKLAMA