„Owocową serię” wydawnictwa Prószyński i S-ka zapoczątkowały książki Izabelli Sowy: „Smak świeżych malin”, „Herbatniki z jagodami”, „Cierpkość wiśni”. Teraz seria liczy już około 30 tytułów - pysznych lekkich opowieści o miłości, dojrzewaniu, byciu dziewczyną, stawaniu się kobietą, związkach nowych, starych, matkach i córkach, podbijaniu świata, akceptowaniu świata. Tyle historii, ile kobiet - należy się spodziewać, że owocowa seria będzie się rozrastać i rozrastać.
Chcielibyśmy zaproponować Wam sześć powieści z tej serii.
Magdalena Kordel „48 tygodni”To książka niezwykła. Z jednej strony zapis codziennego życia mężatej i dzieciatej dwudziestokilkulatki, z drugiej wesoła i ironiczna opowieść o tym, jak być kobietą i wytrzymać ze sobą. Tym cenniejsza, że napisana przez młodą osobę.
Bohaterka książki, Natasza, boryka się z wieloma niedogodnościami życia, jest jednak szczęśliwa i w miarę zadowolona. Codzienność wypełniona jest całym spektrum emocji, od szalonej radości do krańcowej rozpaczy. Sięgając po tę książkę, trzeba wiedzieć, że trudno się od niej oderwać, a życie Nataszy, jej męża Sebastiana i córki Gosi stanie się po części naszym życiem.
Jak zakończy się opowieść? Czy małżeństwo zapracowanych dwudziestolatków jest szczęśliwe, czy mają czas dla swojego dziecka, czy mają czas dla siebie? Na ile świat Nataszy jest kreacją literacką, a na ile odzwierciedleniem rzeczywistości? Czy przypadkiem nie jest to część twojej historii? Odpowiedzi znajdują się na kartach tej naprawdę nowatorskiej i zabawnej opowieści.
Magdalena Kordel: - Natasza jest po części mną, Sebastian ma nieco wspólnego z moim mężem, a Gosia to trochę nasza córka. Wielu znajomych odnajduje się na kartach mojej książki. Zazwyczaj jednak oni sami pragną zobaczyć siebie w fikcyjnych bohaterach. Sprawia im to sporo radości. Dlatego uważam, że wielu czytelników znajdzie tam również siebie i zastanawiać się będzie: Czy my się przypadkiem nie spotkaliśmy?
Maciej Przepiera „Epidemia zamkniętych serc”

Manula Kalicka „Wirtualne zauroczenie”

Czy ją w końcu odnajdzie? Czy odnajdzie siebie?
Zofia Mossakowska „Ich dwoje i Julia”

Zofia Mossakowska „Portrety na porcelanie”

Losy postaci z portretów na porcelanie przeplatają się ze sobą. Nie zawsze ci, którzy przeżyją, są szczęśliwsi, nie zawsze martwi prawdziwie odchodzą. Pierwsi uczą się od drugich, poznają znaczenie szacunku, przyjaźni, poświęcenia, jednak ponad wszystko starają się pokonać strach - przed śmiercią, ale też i przed życiem.
„Portrety na porcelanie” to w istocie optymistyczna książka i niewiele w niej czarnego koloru. Znajdziemy w niej za to mnóstwo uczuć - zwłaszcza miłości, także tej nieobliczalnej, trudnej i silnej aż po grób. Jednak... końcowym punktem zawsze będzie piękny, cichy cmentarz, zapraszający na kontemplacyjny spacer między drzewami. Nie warto smucić się w miejscu, w którym odnajduje się spokój.
Manula Kalicka „Szczęście za progiem”

Jak uciec od napuchniętej twarzy ojczyma i jego „gatek trzeciej świeżości”? Zapakować tekturową walizkę i ruszyć na podbój świata do Warszawy. Wielu tak robi, a niektórzy nawet wygrywają. Dowcipna obyczajowa powieść z wielką, podskórną rzeką optymizmu. Z młodą, ambitną dziewczyną w roli głównej.
Konkurs! Konkurs! Konkurs!
Wszystkie opisane książki można wygrać w naszym konkursie - wydawnictwo Prószyński i S-ka ufundowało po pięć egzemplarzy każdej z nich. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:
W „Owocowej serii” ukazała się jeszcze jedna książka Izabeli Sowy pod „owocowym” tytułem. Proszę podać ten właśnie tytuł?
Prawidłowa odpowiedź: Zielone jabłuszko. Sprawdź wyniki konkursu.