Koci doktor czyli kot w zdrowiu i chorobie - recenzja

Książka Kvetoslavy Mahelkovej, która powinna znaleźć się w bibliotece każdego właściciela kotów.
/ 15.02.2008 20:26
Tytuł: Koci doktor czyli kot w zdrowiu i chorobie.
Autor: Kvetoslava Mahelkova
Wydawnictwo: Galaktyka

Kveta Mahelkova znana jest miłośnikom kotów jako międzynarodowy sędzia felinologiczny. Jest również doktorem nauk weterynaryjnych, a jej wieloletnie doświadczenie w pracy z kotami, zaowocowało wydaniem niezwykle przydatnego podręcznika.

Książka napisana jest przystępnym językiem i porusza istotne z punktu widzenia właściciela kota zagadnienia. Jest to pozycja, którą można polecić wszystkim tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tymi wspaniałymi zwierzętami.

Znajdziemy tu informacje o tematyce ogólnej, a także o leczeniu i reagowaniu w nagłych wypadkach. W książce jasno opisane są najczęściej występujące u kotów choroby pasożytnicze i zakaźne – a także o tym, dlaczego warto zaszczepić naszego mruczącego przyjaciela na wściekliznę i inne kocie choroby.

Profilaktyka jest tak samo ważna jak leczenie, warto więc zapoznać się z możliwymi chorobami oczu, uszu, a także układu oddechowego czy trawiennego, żeby wiedzieć co robić, aby do powstania choroby nie dopuścić, albo zminimalizować ryzyko ewentualnego zachorowania.

Im więcej wiemy o zdrowiu i chorobach jakie mogą dotknąć nasze koty, tym spokojniejsi będziemy, gdy coś się naszemu kociakowi przytrafi. Jeśli znamy objawy różnego rodzaju chorób, rzadziej wpadamy w panikę. Nie znaczy to, że całkowicie powinniśmy zrezygnować z wizyt u weterynarza, wręcz przeciwnie – są one podstawą, gdyż nie należy leczyć naszego pupila na własną rękę. Nawet jeśli podejrzewamy, co może mu doskwierać.

Książka, którą warto mieć w swojej biblioteczce, by zawsze móc do niej wracać. Serdecznie polecam.

Karolina Małgorzata Górska