Kobiety, do książek!

Z okazji Dnia Kobiet mamy dla Was kilka najświeższych propozycji "babskich" lektur, oczywiście dziś do wygrania w konkursie:-)
/ 15.03.2007 09:20
Z okazji Dnia Kobiet mamy dla Was kilka najświeższych propozycji "babskich" lektur, oczywiście dziś do wygrania w konkursie:).









1. Tajemnice kobiet
„Tajemnice kobiet” są o nas – kobietach w różnym wieku, z dziećmi i bez, w związkach i samotnych. Moje rozmówczynie znają nasze serca, tęsknoty i lęki. Razem z Nimi szukam, poznaję kobiece historie, dotykam miejsc wstydliwych i szczęśliwych. Te spotkania były dla mnie ważne. Pragnę, aby były ważne także dla Was.
Renata Dziurdzikowska

Spis treści:
Magda Środa: Pani także jest feministką
Maria Janion: Córki są do wielkich zadań
Majka Jaworska: Milczenie kobiet
Majka Jaworska: Zapomniałam, że żyję
Urszula Nowakowska: Przemoc to przestępstwo
Anna Nowakowska: Przeklęte
Iza Sznajder: Śni mi się czerwona sukienka
Maja Storch: Cień tygrysicy
Sonia Raduńska: Mówię życiu TAK
Tanna Jakubowicz-Mount: Niepospolite ruszenie kobiet
Sunya Kjolhede: Odpowiedź jest w ciszy

Renata Dziurdzikowska, Tajemnice kobiet, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, 2007



2. Balsam dla duszy kobiety
Historie z tego tomu przypominają nam, co tak naprawdę znaczy być w dzisiejszym złożonym świecie kobietą czy dziewczyną – mieć odwagę, poczucie własnej godności i przyjaciół, którzy pobudzają nas do sięgania po marzenia.
Każda zapracowana kobieta powinna poświęcić parę minut swojego dnia na poczytanie tych opowiadań. Wniosą one w jej życie świeżość, inspirację i równowagę.

Balsam dla duszy kobiety, Dom Wydawniczy Rebis, 2007










3. Miłość jest straszna
"Miłość jest straszna" to powieść o pożądaniu: o jego braku, utracie, nadmiarze i towarzyszącym mu obłędzie. Troje śledzących się nawzajem kochanków odkrywa, że czasami najlepszym sposobem na znalezienie miłości jest obejrzenie się za siebie.
Lynn Gallagher, właścicielka doskonale prosperującej galerii sztuki na Manhattanie, z pozoru ma wszystko, ale kiedy przygląda się człowiekowi, który obsesyjnie za nią chodzi, dostrzega, że brakuje jej jednego – nieosiągalnego celu, marzenia, za którym mogłaby podążać. Postanawia rozwiązać swój problem całkiem niecodziennie. Sprawy przybierają wprost surrealistyczny, gorzko-zabawny obrót...

„Dynamiczna i surrealistyczna farsa seksualna o strachu, uwodzeniu i wzajemnym się nękaniu na Manhattanie – miejscu, gdzie każdy obsesyjnie kogoś szpieguje – po części komedia z dreszczykiem, po części traktat filozoficzny na temat obłędu miłości. Jest to najzabawniejsza i najlepiej skonstruowana z wszystkich powieści Amandy Filipacchi”.
Bret Easton Ellis, autor American Psycho i Księżycowego Parku

Amanda Filipacchi
jest autorką Nude Men oraz Obłoku (REBIS, 2006). Mieszka na Manhattanie. Prawa do powieści Miłość jest straszna zostały zakupione przez wytwórnię United Artists.

Amanda Filipacchi, Miłość jest straszna, Dom Wydawniczy Rebis, 2007


4. I weszła miłość
Dla trzydziestojednoletniej Cornelii Brown życie jest cyklem filmowych momentów, a „Jimmy Stewart jest zawsze i bezdyskusyjnie najwspanialszym mężczyzną na świecie, chyba że akurat pojawi się Cary Grant”. Zatem wyobraźcie sobie zachwyt Cornelii, kiedy jej własny Cary Grant przekroczył próg modnej kawiarni w Filadelfii, którą ona zarządza. Przystojny i czarujący Martin Grace zwala Cornelię z nóg, w jednej chwili stając się dla niej Cary Grantem i Clarkiem Gable’em. Tymczasem po drugiej stronie miasta jedenastoletnia Clare Hobbes musi nauczyć się radzić sobie sama – jej coraz bardziej niezrównoważona matka przechodzi załamanie nerwowe i w końcu znika. Nie mając do kogo się zwrócić, Clare odszukuje ojca, który od dawna z nimi nie mieszka, a kiedy razem zjawiają się w kawiarni Cornelii, życie Cornelii i Clare zmienia się radykalnie. Losy bohaterek łączą się w nieoczekiwany sposób – obie dokonują trudnych wyborów i odkrywają różne oblicza miłości.
Prawa do ekranizacji powieści zakupiła wytwórnia Paramount.

Marisa de los Santos, I weszła miłość, Dom Wydawniczy Rebis, 2007


5. Jego orgazm później
Skoro seksualna filozofia kobiecej rozkoszy, wyrażona przez Iana Kernera w książce "Jej orgazm najpierw", przysłużyła się kobietom na całym świecie, teraz pora dowiedzieć się wszystkiego o tym, co podnieca mężczyzn i potrafi ich przy nas utrzymać. Będąca jej dopełnieniem książka "Jego orgazm później" proponuje kobietom niekiedy radykalne, lecz zawsze fachowe porady dotyczące najrozmaitszych spraw, od natury męskiego pożądania począwszy, aż po skuteczne techniki seksualne. Autor kieruje całą uwagę na kwestię męskiej seksualności, naświetla najbardziej powszechne seksualne nawyki i oferuje praktyczne, poparte szeroką wiedzą, odpowiedzi na najczęściej zadawane przez kobiety pytania. Jako seksuolog terapeuta Ian Kerner przeprowadził niezliczone rozmowy z mężczyznami, nie tylko na temat najlepszego seksu, jakiego zaznali, ale również, co może ważniejsze, na temat najlepszego seksu, jakiego nie zaznali. Na temat przeżyć, o jakich zawsze marzyli i snuli o nich fantazje, ale obawiali się tym podzielić ze swymi partnerkami.
Nasza tożsamość seksualna – a także wyrażanie, spełnienie oraz rozwój tej tożsamości – stanowi podstawę sukcesu naszych intymnych związków. Krok po kroku Kerner roztacza przed nami wyraźną, zwięzłą i dostępną wizję seksualnej przyjemności, w której każda technika prowadzi do całości potężniejszej niż suma jej części. Napisana w tak samo dowcipnym, wnikliwym oraz intrygującym stylu, który przyniósł wcześniejszym pozycjom tego autora dużą popularność, książka Jego orgazm później jest przewodnikiem dla myślących kobiet, pozwalającym najpełniej cieszyć się seksem i zyskać pewność, że partner przeżywa to samo.

Ian Kerner, Jego orgazm później, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, 2007


Konkurs, konkurs, konkurs!
Do rozdania mamy po 5 egzemplarzy każdej z opisanych powyżej książek. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Jaki kwiatek (zwyczajowo wręczany kiedyś paniom w miejscach pracy) stał się symbolem Dnia Kobiet ?

Prawidłowa odpowiedź: Goździk.

Zestawy książek otrzymują:
1. Marzena Kaszuba, Wrocław
2. Elżbieta Smetana, Zelów
3. Marta Kocjan, Klucze
4. Mikołaj Szczesny, Sędziejowice
5. Monika Babińska, Chojnów
6. Małgorzata Smetana, Zelów
7. Sylwia Starzyk, Lubin
8. Joanna Sacharczuk, Bielsk Podlaski
9. Krystyna Gilge, Zabrze
10. Marzena Potyrała, Strzegowice

UWAGA!
Wyjaśnienie: Z przyczyn niezależnych redakcja do dyspozycji konkursowych miała ostatecznie po cztery egzemplarze każdej z opisanych pozycji. Wygrane zestawy obejmują dwa tytuły, co razem daje dwadzieścia wysłanych książek.
Za nieporozumienie przepraszamy,
Redakcja polki.pl