POLECAMY

„Kobieta na motocyklu”

Zapraszamy na spotkanie z autorką książki! „Kobieta na motocyklu” to pełna humoru i wrażliwości relacja z podróży motocyklowej kobiety po egzotycznych szlakach.
„Kobieta na motocyklu” fot. Pascal

Zaproszamy na spotkanie autorskie z Anią Jackowską:
- 8 maja o godz. 15.00 w Blue City w Warszawie w czasie Auto Moto Lato na stoisku Pascala ( w holu koło fontanny)
- 18 maja o godzinie 19.00 w nastrojowej kawiarni Pod Sceną w podziemiach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Na spotkanie złoży się ilustrowana zdjęciami relacja z podróży motocyklowej do Syrii i Jordanii, swobodna rozmowa z autorką przy kawiarnianym stoliku, możliwość rzeczowej dyskusji miłośników motocykla i podróży, kupienie książki z autografem.

Zapraszamy kobiety, które szukają swojej drogi realizacji samej siebie, motocyklistów, turystów, podróżników oraz... marzycieli. Świetne miejsce, miła atmosfera i spotkanie z fascynującą kobietą, która na pytanie
Dlaczego chcę podróżować na motocyklu? Odpowiada: Bo właśnie to lubię robić. Jeżdżę ze sobą i po swojemu. (...) Samotna podróż to nieustanna próba dogadania się z samym sobą, poznania siebie. Ale w podróży bardziej zależy mi na poznaniu innych. Uczę się spotykać ludzi bez uprzedzeń i stereotypów (...). Czasem mi się to udaje, czasem nie."

„Kobieta na motocyklu” Anny Jackowskiej  jest kolejnym – po „Tyglu” Piotra Kossowskiego oraz „Ameryka nie istnieje” Wojtka Orlińskiego  -  tytułem z serii „Mój prywatny świat”.

To pełna humoru i wrażliwości relacja z podróży motocyklowej, liczącej 10 tys. kilometrów, z Polski, przez Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję do Syrii i Jordanii. To opowieść o kobiecie, przedstawicielce współczesnej cywilizacji zachodniej, podróżującej samotnie na motocyklu po egzotycznych szlakach, które przed wiekami przemierzały karawany. To historia przekraczania granic geograficznych, przekraczania barier pomiędzy ludźmi różnych kultur i przekraczania własnych ograniczeń. To historia poznawania świata i odkrywania siebie. 
 
„(...) kiedy zdałam sobie sprawę z tego, że garsonki coraz bardziej mnie uwierają, a w końcu zaczynają ograniczać, postanowiłam je oddać tym, na których będą lepiej leżały” pisze na pierwszych stronach książki autorka. Te słowa są wprowadzeniem do wyprawy, która jest nie tylko zmianą miejsca przebywania, ale i zmianą siebie. Z prawdziwej podróży nigdy się nie wraca – także w tym sensie, że wraca się już zupełnie odmienionym...

Zobacz zdjęcia bohaterki z podróży w naszej galerii obok

„Kobieta na motocyklu” , Anna Jackowska, Wydawnictwo: Pascal

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Znakomita książka, Czyta się świetnie. Jest tez kolejnym dowodem na to, że "chcieć to móc". Czekam na kolejne podróże autorki i na nastepne książki.