Kobieta boska tajemnica

Co jest najważniejsze na pierwszej randce? Czy kobieca intuicja może służyć do wykrywania herezji? Czym jest macierzyństwo? Czy makijaż jest zgodny z moralnością chrześcijańską? Jak można połączyć małżeństwo z życiem kontemplacyjnym?
/ 21.09.2007 07:50
Co jest najważniejsze na pierwszej randce? Czy kobieca intuicja może służyć do wykrywania herezji? Czym jest macierzyństwo? Czy makijaż jest zgodny z moralnością chrześcijańską? Jak można połączyć małżeństwo z życiem kontemplacyjnym?

Niezwykła rozmowa z ojcem Joachimem Badenim, dominikaninem - Judyta Syrek zadaje pytania o istotę kobiecości, rolę kobiet w życiu państwa i Kościoła. Jej rozmówca - wieloletni duszpasterz akademicki, filozof, hrabia - odpowiada mądrze i dowcipnie, odwołuje się do rozmów z małżeństwami, wspomina własne przeżycia, filmy i książki. Mówi o charyzmacie kobiecości i o tajemnicy kobiety, do której odczuwania powołany jest mężczyzna.

Z każdą dobrą myślą, z każdym mądrym słowem warto dotrzeć do człowieka. W tej książce jest wiele mądrości, nad którymi warto się zastanowić. Każdy człowiek myślący czerpie z takich mądrości coś dla siebie. Jestem bardzo zaskoczona historią przytoczoną przez ojca Joachima. Być w oczach duchownego wzorem, jest rzeczą bardzo zaszczytną, ale też niezwykle zobowiązującą.
Aneta Kręglicka

Na czym polega tajemnica bycia kobietą, co naprawdę świadczy o naszej atrakcyjności i jak we współczesnym świecie zachować swoją kobiecość?
Skąd się biorą radosne i smutne zakonnice, dlaczego mężczyźni nie rozumieją kobiet i czym jest kontemplacja w małżeństwie? Na te i wiele innych pytań próbuje dopowiedzieć o. Joachim Badeni. Ciekawa, prosta, mądra, niepozbawiona humoru książka dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą kobiety zrozumieć. Czytając ją czułam się wyjątkowa.

Małgorzata Kożuchowska

Ojciec Joachim Badeni OP (ur. 1912 r.), arystokrata, mędrzec, człowiek pełen poczucia humoru, a przede wszystkim duszpasterz, który znakomicie zna tajniki kobiecej duszy. Podczas II wojny światowej był żołnierzem. Walczył pod Narwikiem, we Francji i Maroku. Po wojnie wstąpił do zakonu oo. dominikanów w Anglii. W Polsce stał się współtwórcą słynnego krakowskiego duszpasterstwa akademickiego "Beczka", gdzie odkryto, że ma szczęśliwą rękę do kojarzenia par. Ukuto nawet slogan: "Tylko Badeni dobrze Cię ożeni".

Redakcja poleca

REKLAMA