Kobieta boska tajemnica

Niezwykła rozmowa z ojcem Joachimem Badenim, dominikaninem – Judyta Syrek zadaje pytania o istotę kobiecości, rolę kobiet w życiu państwa i Kościoła.
/ 05.02.2007 16:28
Co jest najważniejsze na pierwszej randce? Czy kobieca intuicja może służyć do wykrywania herezji? Czym jest macierzyństwo? Czy makijaż jest zgodny z moralnością chrześcijańską? Jak można połączyć małżeństwo z życiem kontemplacyjnym?

Niezwykła książka - rozmowa z ojcem Joachimem Badenim, dominikaninem – Judyta Syrek zadaje pytania o istotę kobiecości, rolę kobiet w życiu państwa i Kościoła. Jej rozmówca – wieloletni duszpasterz akademicki, filozof, hrabia – odpowiada mądrze i dowcipnie, odwołuje się do rozmów z małżeństwami, wspomina własne przeżycia, filmy i książki. Mówi o charyzmacie kobiecości i o tajemnicy kobiety, do której odczuwania powołany jest mężczyzna.

Z każdą dobrą myślą, z każdym mądrym słowem warto dotrzeć do człowieka. W tej książce jest wiele mądrości, nad którymi warto się zastanowić. Każdy człowiek myślący czerpie z takich mądrości coś dla siebie. Jestem bardzo zaskoczona historią przytoczoną przez ojca Joachima. Być w oczach duchownego wzorem, jest rzeczą bardzo zaszczytną, ale też niezwykle zobowiązującą.
Aneta Kręglicka

Książka dostępna w Domu Wydawniczym Rafael, dobrych księgarniach oraz na www.gloria24.pl


Zapraszamy na spotkanie:

Jak przygotować się do pierwszej randki
Dom Wydawniczy Rafael i Warszawscy Dominikanie zapraszają na dyskusję: Jak przygotować się do pierwszej randki.

Dom Wydawniczy Rafael i Warszawscy Dominikanie zapraszają na dyskusję: Jak przygotować się do pierwszej randki.
Rozmowa oparta będzie na kanwie książki pt. „Kobieta boska tajemnica”.


Spotkanie odbędzie się 7 lutego (środa) o godz. 18.00 w Warszawie w Sali Prowincjalskiej Ojców Dominikanów, ul. Freta 10

W dyskusji udział wezmą:
O. Joachim Badeni OP, współautor książki „Kobieta boska tajemnica”, arystokrata, mędrzec, duszpasterz znający tajniki kobiecej duszy.
Judyta Syrek, współautorka książki „Kobieta boska tajemnica”, redaktor naczelna "http://www.Gloria24.pl"
Szymon Hołownia, publicysta Newsweek Polska

Spotkanie poprowadzi Patrycja Michońska-Dynek, publicystka m.in. Polskiego Radia i Radia VOX.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia.