Kobieta - boska tajemnica

Ojciec Joachim Badeni opowiada w tej książce o charyzmacie kobiecości i o tajemnicy kobiety, do której odkrywania powołany jest mężczyzna.
/ 20.11.2006 14:01
anja1.jpgNiezwykła rozmowa z ojcem Joachimem Badenim, dominikaninem. Judyta Syrek zadaje pytania o istotę kobiecości, rolę kobiet w życiu państwa i Kościoła. Jej rozmówca – wieloletni duszpasterz akademicki, filozof, hrabia – odpowiada mądrze i dowcipnie, odwołuje się do rozmów z małżeństwami, wspomina własne przeżycia, filmy i książki. Mówi o charyzmacie kobiecości i o tajemnicy kobiety, do której odkrywania powołany jest mężczyzna.

Aneta Kręglicka: „Z każdą dobrą myślą, z każdym mądrym słowem warto dotrzeć do człowieka. W tej książce jest wiele mądrości, nad którymi warto się zastanowić. Każdy człowiek myślący czerpie z takich mądrości coś dla siebie. Jestem bardzo zaskoczona historią przytoczoną przez ojca Joachima. Być w oczach duchownego wzorem, jest rzeczą bardzo zaszczytną, ale też niezwykle zobowiązującą”.

Małgorzata Kożuchowska:
„Na czym polega tajemnica bycia kobietą, co naprawdę świadczy o naszej atrakcyjności i jak we współczesnym świecie zachować swoją kobiecość? Skąd się biorą radosne i smutne zakonnice, dlaczego mężczyźni nie rozumieją kobiet i czym jest kontemplacja w małżeństwie? Na te i wiele innych pytań próbuje dopowiedzieć o. Joachim Badeni. Ciekawa, prosta, mądra, niepozbawiona humoru książka dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą kobiety zrozumieć. Czytając ją czułam się wyjątkowa”.

Ojciec Joachim Badeni OP
(ur. 1912 r.), arystokrata, mędrzec, człowiek pełen poczucia humoru, a przede wszystkim duszpasterz, który znakomicie zna tajniki kobiecej duszy. Podczas II wojny światowej był żołnierzem. Walczył pod Narwikiem, we Francji i Maroku. Po wojnie wstąpił do zakonu oo. dominikanów w Anglii. W Polsce stał się współtwórcą słynnego krakowskiego duszpasterstwa akademickiego „Beczka”, gdzie odkryto, że ma szczęśliwą rękę do kojarzenia par. Ukuto nawet slogan: „Tylko Badeni dobrze Cię ożeni”.

„Kobieta - boska tajemnica, z o. Joachimem Badenim rozmawia Judyta Syrek”, książka dostępna w Domu Wydawniczym Rafael, dobrych księgarniach oraz na stronie www.gloria24.pl