"Jak chodzić na wysokich obcasach"

„Jak chodzić na wysokich obcasach” Camilli Morton to wszechstronny przewodnik dla młodych kobiet. Słowo wstępne do książki napisał John Galliano.
/ 29.02.2008 16:40
„Jak chodzić na wysokich obcasach” Camilli Morton to wszechstronny przewodnik dla młodych kobiet. Słowo wstępne do książki napisał John Galliano.

Jeśli czujesz się zagubiona w wielkim mieście, skromnie milczysz, gdy rozmowa schodzi na politykę lub nie masz pojęcia co odpowiedzieć, gdy ktoś pyta cię o zdanie na temat sztuki współczesnej, to ta książka jest z pewnością dla ciebie. Oprócz wielu przydatnych porad życiowych napisanych z przymrużeniem oka, znajdziesz cenne informacje na temat mody i urody. Camilla Morton, autorka książki, to Brytyjka, która od zawsze interesowała się modą i skończyła studia w tym kierunku na uniwersytecie ST. Martin. Pracowała przez rok dla „Vogue a”, a potem w Paryżu – dla Johna Galliano i Christiana Diora. Do współpracy przy tworzeniu tego przewodnika Camilla zaprosiła słynnych ekspertów i przyjaciół specjalistów z różnych dziedzin, takich jak Manolo Blahnik, Kylie Minouge, czy William Baker. „Jak chodzić na wysokich obcasach”

„Jest to książka dla wszystkich dziewcząt i kobiet, którym znudziło się być Kopciuszkiem i czekają na swój wielki bal. I dla wszystkich mężczyzn, którzy pragnęliby zobaczyć swoją kochaną w szpilkach i eleganckim makijażu.”

W tej pozycji wyczytasz nie tylko o tym, jak chodzić na wysokich obcasach i jak przygotować się na wyjście na przyjęcie w pięć minut. To poradnik na każdą okazję, zaczynając od wyboru komputera i odpowiednich programów, poprzez nienaganne zachowanie się przy stole, na poradach remontowych kończąc.

Choć niektóre porady mogą wydawać się oczywiste i często rozbrajają humorem, to wiele z treści książki jest merytorycznych i pomocnych na co dzień. Serdecznie polecamy.

„Jak chodzić na wysokich obcasach po wszystkich powierzchniach?
Sztuczka polega na tym żeby wiedzieć, z czym ma się do czynienia.

Dywan
Im ma dłuższy włos, tym bardziej jest niebezpieczny. Staraj się stawać na płytkich fragmentach i wbijaj obcasy w podłoże dla zachowania równowagi, jakbyś się zapierała. Jeśli dywan należy do ciebie, włóż grubsze obcasy; cienkie szpilki niszczą włosie.

Chodniki
W Londynie trzymaj się blisko witryn sklepowych i uważaj na pęknięcia. W Mediolanie odwrotnie, chodź po zewnętrznej stronie chodnika, inaczej ryzykujesz, że obcas utkwi w kratce ściekowej. W Paryżu idź po jezdni i nawet nie próbuj wchodzić na malowniczą kostkę. W Nowym Jorku złap taksówkę, jak wszyscy.

Asfalt
Świetny zimą, ale w pełni lata. Jeśli się przykleisz, żądaj noszenia na barana, albo wzywaj posiłki. (…)”

Izabela Jabłonowska, stylistka
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/26.12.2010 13:05
Najlepiej nie chodzić na wysokich obcasach, jeśli chce się zachować sprawność przynajmmniej do wieku średniego. Jeśli zaś zdrowie jest nam zupełnie obojętne, a liczy się przede wszystkim tzw. wygląd, kupujemy głupawe poradniki i chodzimy na obcasach po dywanach, kocich łbach, śniegu i połamanych płytach chodnikowych. Można chodzić też po linie - ale to już w drugiej części poradnika.