Grudniowe nowości wydawnictwa Prószyński i S-ka

Zapraszamy do zapoznania się z grudniowymi nowościami wydawnictwa Prószyńki i S-ka.
/ 09.12.2010 05:25

Zapraszamy do zapoznania się z grudniowymi nowościami wydawnictwa Prószyńki i S-ka.

"Ostatni lot. Przyczyny katastrofy smoleńskiej. Śledztwo dziennikarskie" Tomasz Białoszewski, Robert Latkowski, Jan Osiecki

Materiały do tej książki zbieraliśmy przez kilka miesięcy. Z każdym dniem naszej pracy dochodziliśmy do coraz bardziej zaskakujących wniosków. Eksperci, z którymi rozmawialiśmy, przecierali oczy ze zdumienia, widząc wyniki naszych analiz. I nawet jeśli od razu się z nimi nie godzili, po namyśle przyznawali nam rację. Na podstawie analiz zebranych informacji udało się nam odtworzyć nie tylko ostatnie chwile lotu prezydenckiego Tu-154 M - śledztwo dziennikarskie doprowadziło nas do zaskakujących odkryć. Jesteśmy w stanie z dużym prawdopodobieństwem nie tylko podać przebieg katastrofy, ale i jej przyczyny.

Jan Osiecki – z wykształcenia socjolog, z zawodu i pasji dziennikarz, od trzynastu lat opisuje kulisy pracy posłów w Sejmie. Relacjonował najważniejsze wydarzenia polityczne m.in. dla „Newsweeka”, Radia PiN, Programu III Polskiego Radia. Jest autorem wywiadu rzeki „Zbigniew Religa. Człowiek z sercem w dłoni”. Wykładowca marketingu politycznego w Wyższej Szkole Promocji.

Tomasz Białoszewski – dziennikarz telewizyjny i radiowy, komentator wydarzeń lotniczych na antenach radiowych i telewizyjnych. W przeszłości związany z Redakcją Programów Wojskowych TVP. Prowadził również główne wydania „Wiadomości”. Zajmował się reportażem i publicystyką, głównie wojskową oraz historyczno-wojenną. Laureat Grand Prix I Międzynarodowego Festiwalu Filmów Wojennych w Budapeszcie za film „Szóstka z chmur”. Współautor serialu lotniczo-historycznego pt. „Na Skrzydłach Ikara”. Laureat lotniczego wyróżnienia „Błękitne Skrzydła”.

Robert Latkowski – pilot wojskowy, pułkownik WP, instruktor klasy mistrzowskiej. Absolwent Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie i Akademii Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Rembertowie. Służył m.in. w 33. Pułku Lotnictwa Rozpoznania Operacyjnego i w 7. Brygadzie Lotnictwa Rozpoznawczo-Bombowego w Powidłu. Był starszym pilotem, a później dowódcą w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego w Warszawie. Od 1999 r. w stanie spoczynku. Legitymuje się nalotem ponad 8700 godzin. Posiada tytuł honorowy i odznakę „Zasłużony Pilot Wojskowy”.

"Ostatni lot. Spojrzenie z Rosji" Siergiej Amielin

Książka Siergieja Amielina stanowi zapis dotychczasowych ustaleń pierwszego w historii katastrof lotniczych nieoficjalnego śledztwa prowadzonego przez międzynarodową grupę pasjonatów.

Rozmiary tragedii Tu-154M z 10 kwietnia 2010 r., początkowy chaos informacyjny, pytania o przyczyny i okoliczności wypadku – wszystko to sprawiło, że w ciągu kilku godzin po katastrofie zawrzały nie tylko lokalne fora internetowe, ale i specjalistyczne lotnicze serwisy na całym świecie. W ciągu następnych dni zawiązała się międzynarodowa społeczność internautów, którzy zaczęli dociekać, co się wydarzyło i dlaczego, próbowali odtworzyć przebieg katastrofy oraz znaleźć jej przyczyny. Oprócz amatorów w dyskusje włączyli się rosyjscy (i nie tylko) specjaliści, w tym byli i aktualni piloci, którzy latali na tupolewach i znali smoleńskie lotnisko wojskowe.

Nieoficjalne śledztwo internautów stało się samorzutną akcją niepodporządkowaną żadnym z góry określonym zasadom, z wyjątkiem dążenia do weryfikacji wszelkich możliwych hipotez. Jego uczestnicy nie mieli dostępu do tajnych dokumentów, za to dysponowali zbiorową wiedzą z najróżniejszych dziedzin – od psychologii po fizykę – oraz informacjami, jakich mogli dostarczyć mieszkańcy Smoleńska, w tym nieliczni świadkowie katastrofy. Zakrojone na taką skalę śledztwo publiczne jest zjawiskiem absolutnie wyjątkowym. Czegoś takiego nigdy dotychczas nie odnotowano.

Siergiej Amielin – ur. w 1968 r. w Smoleńsku. Absolwent Moskiewskiego Instytutu Energetyki. Wcześniej dziennikarz „Gazety Smoleńskiej”, obecnie wykładowca (docent) katedry Elektroniki i Techniki Mikroprocesorowej w smoleńskiej filii Moskiewskiego Instytutu Energetyki. Autor książek o projektowaniu układów elektronicznych. Jednak przede wszystkim – autor serii artykułów na smoleńskim forum internetowym (forum.smolensk.ws), wyjaśniających przebieg katastrofy.

"Wszechświaty równoległe. Stworzenie Wszechświata, wyższe wymiary i przyszłość kosmosu" Michio Kaku

Czy istnieją wyższe wymiary czasoprzestrzeni? Czy czarne dziury są bramą do innych wszechświatów? Czy możliwe jest zbudowanie „machiny czasu”? Czy cywilizacja ludzka będzie zdolna przenieść się do wszechświata równoległego, gdy znany nam Wszechświat będzie umierał? Michio Kaku rozważa wszystkie te kwestie, opierając się na osiągnięciach współczesnej kosmologii. Snuje swe futurystyczne rozważania i dokonuje jednocześnie wspaniałego przeglądu współczesnej fizyki kwantowej. W sposób klarowny i przejrzysty przedstawia podstawowe fakty z teorii strun, teorii inflacji, teorii Wielkiego Wybuchu, teorii grawitacji oraz najnowsze odkrycia astronomii obserwacyjnej. „Warto sięgnąć po tę książkę, gdyż jej lektura to cudowna podróż, z przewodnikiem-znawcą przedmiotu, po Wszechświecie, którego zrozumienie zmusza nas, byśmy sięgali do granic wyobraźni” – powiedział Brian Greene, profesor fizyki teoretycznej, autor „Struktury kosmosu” i „Piękna Wszechświata”.

Michio Kaku - absolwent Harvard University, profesor fizyki teoretycznej na City University of New York (CUNY) oraz wspaniały popularyzator nauki jest także autorem znanych polskiemu czytelnikowi książek: Hiperprzestrzeń (1996, 2005) oraz Wizje (2000).

Redakcja poleca

REKLAMA