POLECAMY

Dlaczego się pobieramy i rozwodzimy?

Kobiety wychodzą za mąż za mężczyzn bo ci odnoszą sukcesy, są zręczni i silni, poskramiają niedźwiedzie, czytają bilanse i dokonują cudów w łóżku. Kobiety wychodza za mężczyzn bo są tacy sami jak ich ojciec albo zupełnie inni. Kobiety wychodza za mężczyzn, bo są oni ojcami ich dzieci, bądź też sympatią przyjaciółki. Kobiety wychodzą za męzczyzn, bo zostały przyobiecane przez rodziców, albo dostają za to pieniądze i paszport.

"Kobiety wychodzą za mąż za mężczyzn bo ci odnoszą sukcesy, są zręczni i silni, poskramiają niedźwiedzie, czytają bilanse i dokonują cudów w łóżku. Kobiety wychodza za mężczyzn bo są tacy sami jak ich ojciec albo zupełnie inni. Kobiety wychodza za mężczyzn, bo są oni ojcami ich dzieci, bądź też sympatią przyjaciółki. Kobiety wychodzą za męzczyzn, bo zostały przyobiecane przez rodziców, albo dostają za to pieniądze i paszport.
Mężczyźni żenią się z kobietami, bo wszyscy przyjaciele uznali je za urzekające, bo wyglądały oszałamiająco. miały słodką pupę lub blond loki. Mężczyźni żenią się z kobietami, ponieważ wolno było im je zdobyć. Mężczyźni żenią się z kobietami, bo potrafią one nimi świetnie zarządzić. Mężczyźni żenią się z kobietami, bo te potrafią świetnie gotować, lepiej niż ich matka. Mężczyźni żenią się z kobietami, bo chcą mieć rodzinę, lub potrzebują kogoś, kto ich podziwia. Mężczyźni żenią się z kobietami, bo potrzebują seksu lub boją się samotności."

Zawsze jest powód tego, by związać się węzłem małżeńskim. A po kilku latach często znajduje się powód, by się rozwieść. Czy jednak rozwód jest nam potrzebny? Czy coś zmienia w naszym życiu? Po nim wplątujemy się w kolejny związek, który początkowo wydaje się być bajką, a z czasem przypomina małżeństwo, które opuściliśmy...

Dlaczego tak się dzieje? W książce "Kochaj siebie, a nieważnie z kim się zwiążesz" znajdujemy nie tylko odpowiedź na to trudne pytanie. Autorka - terapeutka związków, która ma doskonały wgląd we frustracje wielu par, radzi, by nie czekać na idealnego partnera. Cech ideału można przecież szukać u obecnego męża czy żony. Wystarczy tylko choć na chwilę przestać szukać w małżonku swoich, głęboko zakorzenionych wad. Partnerstwo jest wymagającą, a zarazem opłacalną drogą rozwoju, czyli kolejną drogą do uzyskania pełni człowieczeństwa. Głęboki związek i miłość okazują się możliwe i tam, gdzie wszelkie nadzieje zostały już pogrzebane. Jesteśmy dzisiaj tak bardzo nastawieni na konsumpcję i błyskawiczne pozbywanie się zbędnych przedmiotów, że wzorzec ów przeniósł się wreszcie i na zjawisko partnerstwa. Będąc z drugim człowiekiem, mamy iluzję posiadania siebie nawzajem, a nie partnerstwa. Pragnieniu zaś posiadania dla siebie czegoś (tu - kogoś) towarzyszy iluzja, że należy osiągnąć to bez wysiłku. Jednak prawdziwy związek i miłość tak naprawdę zaczynają się wtedy, kiedy minie pierwsze zauroczenie i przychodzi nam zmierzyć się z problemami codzienności.

Eva-Maria Zurhorst - była dziennikarką pracującą dla gazet i radia, m.in. w RPA i Egipcie, a następnie doradcą ds. komunikacji w sektorze przedsiębiorczym. Obecnie, po uzyskaniu kwalifikacji w zawodzie psychoterapeutki, pracuje z przedsiębiorcami, menedżerami i parami jako doradca ds. związków i kariery zawodowej. Niezależnie od tego, jakie problemy stoją na pierwszym planie, główny akcent jej pracy terapeutycznej spoczywa na znajdowaniu dróg dla rozwoju miłości.

Wydawnictwo Jacek Santorski & Co

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)