Anioł fot. Świat Książki

"Anioł"

Autorka "Anioła" w swojej powieści połączyła wiele elementów w jedno: metafizyczną, anielską baśń, wciągający kryminał i krainę fantasy.
/ 17.05.2011 08:20
Anioł fot. Świat Książki
Dobra literatura dla tzw. starszej młodzieży zmieniła się wraz z samymi odbiorcami. Nastolatków, wychowywanych przez internet, nie da się już karmić uproszczoną, przesłodzoną prozą z fałszywym obrazem codzienności i jedynym słusznym wydźwiękiem. Powieść L.A. Wetherly jest znakomita, ponieważ przeczytać może ją każdy z niesłabnącym zainteresowaniem.

Bohaterowie tej historii - szesnastoletnia Willow i o rok starszy Alex - prowadzą samochody, myślą o seksie i doskonale wiedzą, jak pokrętna potrafi być natura człowieka. Ta wiedza jest im niezbędna, by przeżyć w czasach, gdy na Ziemię zstępują... złe anioły, chcące unicestwić ludzkość. Ale amerykańska autorka nie napisała baśniowej science-fiction: pomysł na walkę z aniołami, przyjmującymi dla niepoznaki ludzką postać i karmiącymi się naszą energią stanowi tylko atrakcyjną, sensacyjną ramę opowieści o względności dobra i zła, i o rodzącej się, pięknie tu opisanej, pierwszej miłości.

O książce:
Alex, agent CIA, Zabójca Aniołów, dostaje zlecenie na zabicie Willow, sympatycznej uczennicy, która potrafi zaglądać w przyszłość innych. Zdolności dziewczyny wynikają z jej wyjątkowego pochodzenia, jest bowiem... półaniołem, zrodzonym z kobiety i złego anioła właśnie. Ścigający ją Alex nie wie, że projekt CIA jest od dawna infiltrowany i sterowany przez anioły, które wyjątkowo obawiają się Willow, mającej kontakt z obydwoma światami: naszym i „tamtym”. Zbieg okoliczności sprawia, że oboje muszą się wspólnie ratować, wsiadając do jednego samochodu. Uciekając od zła i jednocześnie walcząc z nim, przemierzają razem dwie drogi. Jedna prowadzi ich na pustynię Nowego Meksyku, druga – od wzajemnej nienawiści i obaw, po wielkie uczucie.

L.A.Wetherly wspaniale połączyła wiele różnorodnych elementów. Mamy tu metafizyczną, anielską baśń (z całą, kapitalnie obmyśloną anielską kosmologią), „rasowy”, pełen przygód kryminał z wielopiętrową intrygą, akcenty społeczne (niebezpieczeństwo sekt na przykładzie rosnącego w siłę Kościoła Aniołów, mającego wszędzie swych wyznawców), sugestywne sceny rodem z krainy fantasy (anioły spadające na oszołomionych ich pięknem ludzi) oraz prawdziwie romantyczną historię miłosną. To sprawia, że lektura wciągnie wszystkich miłośników inteligentnej współczesnej powieści bez względu na wiek.

Książka dostępna również w formie audiobooka w interpretacji Anny Cieślak oraz jako e-book.

"Anioł", L.A.Weatherly, Wydawnictwo: Świat Książki, premiera: 28 kwietnia 2011
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/16.09.2015 10:24
Godna polecenia. Teraz szukam czegoś w podobnym stylu. Wkręciła mi się taka tematyka. Trafiłam również na Jak rozmawiać z aniołami M.Bucardi. Zastanawiam się nad nią. Figa, możesz coś więcej o niej powiedzieć?
/10.09.2015 11:54
Bardzo dobra książka. Przeczytałam jakiś czas temu. A teraz czytam "jak rozmawiać z aniołami" Marii Bucardi. Inne przedstawienie istnienia aniołów i archaniołów. Sposób kontaktu z nimi bo są wśród nas.