Adrian Mole i broń masowego rażenia

Adrian Mole zarezerwował dla siebie i starszego syna wczasy na Cyprze na początku listopada na łączną kwotę 571 funtów plus opłaty lotniskowe. Po wpłaceniu zaliczki wysokości 57 funtów i 10 pensów Adrian Mole dowiaduje się, iż Saddam Husajn posiada broń masowego rażenia i może jej w każdej chwili użyć. Chce więc odwołać swoje wakacje na Cyprze. Biuro podróży odmawia mu zwrotu zaliczki za wyjazd, chyba że przedstawi dowody na to, iż Saddam Husajn dysponuje arsenałem broni masowego rażenia, że jest w stanie rozmieścić ją na stanowiskach bojowych w ciągu 45 minut i że Cypr znajduje się w zasięgu jego rakiet.
/ 26.01.2007 08:15
adrian moleAdrian Mole zarezerwował dla siebie i starszego syna wczasy na Cyprze na początku listopada na łączną kwotę 571 funtów plus opłaty lotniskowe. Po wpłaceniu zaliczki wysokości 57 funtów i 10 pensów Adrian Mole dowiaduje się, iż Saddam Husajn posiada broń masowego rażenia i może jej w każdej chwili użyć. Chce więc odwołać swoje wakacje na Cyprze. Biuro podróży odmawia mu zwrotu zaliczki za wyjazd, chyba że przedstawi dowody na to, iż Saddam Husajn dysponuje arsenałem broni masowego rażenia, że jest w stanie rozmieścić ją na stanowiskach bojowych w ciągu 45 minut i że Cypr znajduje się w zasięgu jego rakiet. Adrian Mole pisze więc list do Tony`ego Blaira z prośbą o udostępnienie odpowiednich materiałów - bo przecież nie może sobie pozwolić na utratę zaliczki.

Ta część przygód Adriana Mole rozpoczyna się w momencie, gdy Adrian jest już trzydziestoparoletnim samotnym ojcem, lecz wciąż nie stąpa twardo po ziemi. Mieszka w mikroskopijnej kawalerce, której okna wychodzą na brudny kanałek. Pracuje w antykwariacie. Złości go powiększająca się z dnia na dzień łysina oraz nieudany flirt z niejaką Marigold Flowers. Prowadzi bezwzględną wojnę z wrednym łabędziem o imieniu Gielgud.

Sue Townsend (ur. 1946) na początku lat osiemdziesiątych książką Adrian Mole lat 13 i 3. Sekretny dziennik rozpoczęła zawrotną karierę pisarską. Poza Sekretnym dziennikiem ukazały się: Adrian Mole. Męki dorastania (1984; W.A.B. 2004), Adrian Mole. Szczere wyznania (1989; W.A.B. 2005), Adrian Mole. Czas cappuccino (1999; W.A.B. 2002) oraz Adrian Mole i broń masowego rażenia (2004; W.A.B. 2006). Dopełnieniem cyklu jest nowy przekład książki Adrian Mole. Na manowcach (1993). Townsend jest także autorką innych powieści, m.in. The Queen and I oraz Numer 10. Właśnie ukazała się jej najnowsza książka, Queen Camilla.

Wydawnictwo W.A.B.

Redakcja poleca

REKLAMA