„Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem” Susan Wiggs

Długie letnie dni, Wierzbowe Jezioro, przytulny pensjonat… Takie jest tło akcji powieści „Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem” Susan Wiggs, która pojawiła się w Polsce 28 lipca nakładem wydawcy książek Mira. W tej książce czytelnik znajdzie miłość i konflikt, płacz i śmiech oraz obowiązkowo szczęśliwe zakończenie. To idealna lektura na lato dla kobiet w każdym wieku.
/ 29.07.2010 09:31

Długie letnie dni, Wierzbowe Jezioro, przytulny pensjonat… Takie jest tło akcji powieści „Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem” Susan Wiggs, która pojawiła się w Polsce 28 lipca nakładem wydawcy książek Mira. W tej książce czytelnik znajdzie miłość i konflikt, płacz i śmiech oraz obowiązkowo szczęśliwe zakończenie. To idealna lektura na lato dla kobiet w każdym wieku.

Powieść obyczajowa z wątkiem romansowym – tak można by najkrócej określić „Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem”. Pochodzący z miasteczka Avalon w stanie Nowy Jork Nina Romano i Greg Bellamy to główni bohaterowie tej książki. Nie są przyjaciółmi, ale nie są też sobie zupełnie obojętni. Tych dwoje wpada na siebie w ważnych momentach swojego życia…
 

Strona internetowa autorki: http://www.susanwiggs.comNina nie miała łatwej przeszłości. W wieku piętnastu lat urodziła córkę, ale dzięki pomocy rodziny udało jej się skończyć studia i zrobić karierę. Rozpoczęła pracę jako pokojówka w Pensjonacie nad Wierzbowym Jeziorem, a skończyła jako jego zarządca. Potem została burmistrzem. Teraz, kiedy jej kadencja dobiegła końca, pragnie zostać właścicielem pensjonatu i doprowadzić go do dawnej świetności. Jest o krok od podpisania umowy z bankiem, który przejął zaniedbany pensjonat – ma zarządzać budynkiem, dostaje też obietnicę kredytu na jego wykup. Nina zaczyna myśleć o rozpoczęciu nowego życia.

Jej plany niweczy Greg, zamożny architekt i rozwodnik, który wraz z dziećmi przeprowadza się z Nowego Jorku w rodzinne strony. Kupuje Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem razem z kontraktem Niny. Kobieta wpada w złość, kiedy dowiaduje się, że bank sprzedał pensjonat wraz z jej umową o pracę. Tymczasem Gregowi bardzo zależy na tym, żeby Nina u niego pracowała - nie tylko ze względu na świetne kwalifikacje, ale też dlatego, że doskonale pamięta ją sprzed lat. Nina początkowo odmawia, mimo znakomitych warunków oferowanych przez nowego właściciela. Jest jednak w trudnej sytuacji – z jednej strony nienawidzi Grega za kupno pensjonatu, z drugiej zaś… czuje do niego jakąś słabość.

Tak zaczyna się historia rodzącego się uczucia pomiędzy Niną a Gregiem.
Nie będzie to łatwe, ponieważ każde z nich szuka czegoś innego. Greg pragnie stabilności dla siebie i dzieci, a Nina, której córka właśnie skończyła szkołę średnią i wyjechała na studia, marzy o przygodzie, a przynajmniej życiu bez dzieci. Poza tym bardzo długo była sama i choć skrycie marzy o związku, to się go boi.
Z jednej strony „Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem” to historia o tym, jak przeszłość i wybory, jakich dokonujemy w życiu, wpływają na nasze dalsze losy.
Z drugiej strony to opowieść o drugiej szansie na miłość, „love story” pełne zwrotów akcji, konfliktów, radości, bólu i śmiechu, z obowiązkowym „happy endem”. To idealna lektura na letnie dni dla kobiet w każdym wieku.

Susan Wiggs to amerykańska pisarka o dużej wrażliwości i świetnym zmyśle obserwacji. „Publisher’s Weekly” podkreśla jej wyjątkowy styl pisarski, dzięki któremu bohaterowie, ich emocje i relacje są pokazane w ciekawy sposób na tle zwykłej codzienności. A wszystko to zaprawione humorem i życiową mądrością. Wiggs trzykrotnie została wyróżniona nagrodą RITA Award oraz Favourite Book of the Year przyznawaną przez Romance Writers of America. Jej książki regularnie trafiają na listy bestsellerów i zdobywają najlepsze recenzje. Jej powieści zostały przetłumaczone na 13 języków i wydane w 20 krajach. „Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem” to kolejna opowieść z cyklu „Kroniki znad jeziora”.
W ubiegłym roku ukazały się „Pamiętne lato” i „Zima nad jeziorem”. Kolejna powieść z tej serii „Droga nad jezioro” ukaże się w październiku.

Wydawca książek Mira publikuje ok. 50 pozycji rocznie, zarówno najbardziej poczytnych autorów, których nazwiska są obecne na liście bestsellerów amerykańskiego dziennika „New York Times”, jak i obiecujących debiutantów. Nakładem Miry często ukazują się pozycje wydawane po raz pierwszy w Polsce. Wśród gatunków literackich można znaleźć kierowane do kobiet powieści sensacyjno-kryminalne, obyczajowe, historyczne, romanse, thrillery czy literaturę określaną jako paranormal. Niektóre pozycje znalazły się na liście bestsellerów w Polsce, np.: „Dotyk zła” i „Czarny Piątek” Alex Kavy, „Blond gejsza” Jiny Bacarr, czy „Nocne fajerwerki” Nory Roberts. Mira należy do koncernu Harlequin, wydawcy literatury kobiecej. W Polsce Mira jest obecna od 1991 roku.

Tytuł oryginału: Dockside - Lakeshore Chronicles Book 3