„Mroczna noc” Gena Showalter

Powieść Geny Showalter ukaże się w Polsce w maju nakładem wydawcy książek Mira. „Mroczna noc” to książka, w której wątki realistyczne, w tym również romansowy, współistnieją ze zjawiskami paranormalnymi, a wszystko to w idealnie zbalansowanej harmonii.
/ 04.05.2010 15:54
Powieść Geny Showalter ukaże się w Polsce w maju nakładem wydawcy książek Mira. „Mroczna noc” to książka, w której wątki realistyczne, w tym również romansowy, współistnieją ze zjawiskami paranormalnymi, a wszystko to w idealnie zbalansowanej harmonii.

Główna bohaterka powieści, Ashlyn Darrow, pracownica Międzynarodowego Instytutu Parapsychologii, posiada dar słyszenia głosów. Gdziekolwiek się pojawi słyszy rozmowy, które w tym miejscu się odbyły, niezależnie od tego, czy miały miejsce przed minutą, czy przed tysiącami lat. Jednak to, co czyni ją wyjątkową, staje się dla niej koszmarem. By ratować się przed szaleństwem, udaje się do Budapesztu, chcąc znaleźć odpowiedź w tajemniczej sekcie grupującej ludzi obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami.

„Mroczna noc” Gena Showalter

Tak zaczyna się ta powieść, której akcja dzieje się na pograniczu świata rzeczywistego i nadprzyrodzonego. Z jednej strony istnieje materialna rzeczywistość i uwikłani w nią ludzie, z drugiej strony toczą się losy żyjących we współczesnym świecie nieśmiertelnych wojowników, skazanych przed tysiącami lat przez bogów na wieczne cierpienie. Ich szansą na wybawienie jest miłość, tylko że i ona niesie ogromne zagrożenie…

Jednym z owych nieśmiertelnych wojowników, członków tajemniczej sekty, jest Maddox. Co noc cierpi niewyobrażalne katusze, umierając w bólach i zstępując do piekła. Gdy rano ponownie się odradza, każda godzina przybliża go do ponownej śmierci. Kiedy poznaje Ashlyn, nie wie, czy jest ona tym, za kogo się podaje, czy też jest wysłanniczką wrogów. Stopniowo w bohaterach budzi się miłość, marzenia o zwykłym, rodzinnym szczęściu i pragnienie chronienia ukochanej osoby, gdy wokół dzieją się rzeczy, przerastające wszystkie wyobrażenia o tym, co złe i przerażające. Ich uczucie jest trudne, każdy czuły gest, każdy pocałunek wiedzie ich do zguby i zatracenia. Czy uda im się przetrwać i ocalić to, co dla nich najważniejsze?

Gena Showalter to autorka powieści znajdujących się na liście bestsellerów „New York Times” i „USA Today”. Jej ulubione gatunki literackie to paranormal, współczesny romans, a także opowiadania kierowane do młodych ludzi. Umiejętnie łączy wątki romantyczne z sensacyjnymi, a przy tym daje ujście swemu poczuciu humoru, co sprawia, że od jej powieści trudno się oderwać. Pisała dla takich magazynów, jak „Cosmopolitan” i „Seventeen”, pracowała też dla MTV oraz wielu regionalnych i ogólnokrajowych programów informacyjnych. Powieść „Mroczna noc” ukazała się po raz pierwszy w USA w 2008 rok i została nominowana do Rita Awards 2009 w kategorii Paranormal Romance. W Polsce pojawi się w maju nakładem wydawcy książek Mira.

„Mroczna noc” Gena Showalter

Wydawca książek Mira publikuje ok. 50 pozycji rocznie, zarówno najbardziej poczytnych autorów, których nazwiska są obecne na liście bestsellerów amerykańskiego dziennika „New York Times”, jak i obiecujących debiutantów. Nakładem Miry często ukazują się pozycje wydawane po raz pierwszy w Polsce. Wśród gatunków literackich można znaleźć kierowane do kobiet powieści sensacyjno-kryminalne, obyczajowe, historyczne, romanse, thrillery, czy literaturę określaną jako paranormal. Niektóre pozycje znalazły się na liście bestsellerów w Polsce, np.: „Dotyk zła” i „Czarny Piątek” Alex Kavy, „Blond gejsza” Jiny Bacarr, czy „Nocne fajerwerki” Nory Roberts. Mira należy do koncernu Harlequin, wydawcy literatury kobiecej. W Polsce Mira jest obecna od 1991 roku.

Tytuł oryginału: The Darkest Night
Gatunek: paranormal
Liczba stron: 316
ISBN: 978-83-238-6671-8
Rok pierwszego polskiego wydania: 2010
Rok wydania oryginału: 2008


Materiały prasowe