Tropical Island Paradise - jacht jak wyspa

Pływająca tropikalna wyspa z palmami, plażą, wodospadem i wulkanem górującym nad resztą... Brzmi jak opis raju?
/ 11.02.2008 08:48

Pływająca tropikalna wyspa z palmami, plażą, wodospadem i wulkanem górującym nad resztą... Brzmi jak opis raju?

Tropical Island Paradise to pomysł brytyjskich projektantów. Łódź, której chociaż brakuje jeszcze konkretnej ceny, już wzbudza niesłabnące zainteresowanie. Jego drogą do sukcesu jest ekstrawagancja i pomysłowość. Statek wyglądający jak pływająca wyspa. To pomysł na stworzenie na rynku nowej niszy i ucieczka od standardowego postrzegania pływających okrętów.

 

Statek marzenie

Zdaniem Brytyjczyków, inni projektanci boją się projektować rzeczy, które mogę spotkać się z brakiem zapotrzebowana na rynku. Trudno jednak stwierdzić, czy komuś coś będzie potrzebne, jeśli nie otrzyma możliwości wypróbowania, albo zobaczenia.

 

Jacht dla bogaczy?

Grupą docelową są oczywiście bogacze znudzeni własnymi rezydencjami. Takich, którzy marzą o własnej wyspie. Dlatego też projektanci z Yacht Island Design wyszli im naprzeciw.

 

Pływająca wyspa

Wyspa została zaprojektowana w taki sposób, aby jednocześnie spełniać warunki mieszkalne i rozrywkowe. Pod pokładem jest kino, biblioteka, sala gier, siłownia, spa i apartamenty. Zadbano również o lądowisko dla helikopterów.

 

Inspiracja z natury

Za inspirację do stworzenia "Tropical Island Paradise" posłużyły tropikalne wyspy na Karaibach, oraz Oceanie Indyjskim i Polinezji w nieco bardziej nowoczesnej wersji.

 

W towarzystwie wulkanu

Pokład ma długość 90 metrów, mieści prywatną plażę z palmami i domkami krytymi strzechą, wodospad zasilający basen a także bar z drinkami. Na szczycie statku znajduje się efektowny wulkan.

 

Streets of Monaco

Każdy egzemplarz bajecznego statku powstawać będzie na zamówienie, dlatego też nie ma co liczyć na seryjną produkcję. Cena modelu Streets of Monaco, który jest pływającym miastem - ma już cenę. To 1,1 mld dolarów i jest drugim projektem designerów.

Na jego pokładzie znajdują się pomniejszone reprodukcje zabytków Monako. Na łodzi o długości 155 metrów znajdziemy również kasyno z torem wyścigowym z Grand Prix Monaco i ogród ze szklaną fontanną.

fot. yachtislanddesign.com

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/09.08.2011 10:42
genialna
/09.08.2011 10:26
cudowny jest!
/09.08.2011 09:03
jeszcze mi tylko takiego jachtu do szczęścia potrzeba, chyba sobie kupię ;)