POLECAMY

Top Trendy 2010 - relacja

Kolejny koncert Top Trendy za nami. W ciągu trzech dni przez sopocką scenę przewinęło się wiele znanych i mniej znanych osobistości. Edyta Górniak świętowała 20-lecie pracy scenicznej, w kategorii „Trendy” zaprezentowało się 11 wschodzących gwiazd polskiej estrady. Nie zabrakło również kabaretonu.

Kolejny koncert Top Trendy za nami. W ciągu trzech dni przez sopocką scenę przewinęło się wiele znanych i mniej znanych osobistości. Edyta Górniak świętowała 20-lecie pracy scenicznej, w kategorii „Trendy” zaprezentowało się 11 wschodzących gwiazd polskiej estrady. Nie zabrakło również kabaretonu.

Festiwal rozpoczął występ Górniak, która zaśpiewała covery znanych utworów. Zdania na temat jej występu zostały podzielone. Zwolennicy z przyjemnością oglądali jej koncert, przeciwnicy złośliwie komentowali to co działo się na scenie.

Gośćmi specjalnymi Edyty byli: Ireneusz Krosny, Mietek Szcześniak i Ada Piotrowska. Za pośrednictwem telebimów o pracy z gwiazdą opowiadali jej współpracownicy, przyjaciele oraz Ela Zapendowska i Jacek Cygan, którzy bardzo ciepło wypowiadali się o współpracy z gwiazdą. 

Wokalistka przez zwolenników okrzyknięta została diwą. W wypowiedziach często podkreślano, że nie ma sobie równych. Wiele osób nie dało się jednak zwieść nowej, szeroko zapowiadanej kreacji piosenkarki. Czy gala z okazji 20-lecia pomoże jej w zdobyciu czołowych miejsc na listach przebojów?

Szczęśliwą 11 w kategorii „Trendy” wybrano spośród rekordowej liczby, 477 młodych artystów. Mogliśmy zobaczyć : Annę Cyzon z piosenką "Love me", Romana Lasotę z "Jestem w drodze", Hoodoo Band i "Let the party on", Volver z "Volveremos", Anię Wiśniewską Aniqa oraz "Ich dwoje", a także Natalią Lesz "Radio", Chemię "Nie zawrócę", Nicka Sincklera "Chapter one", Asi Si "Gdy ciebie nie będzie", Fox "Mind goes blank" a także IKA "Chce się żyć".

Statuetkę w tej kategorii zdobył zespół Volver, nagrodę jury otrzymała grupa  Fox, nagrodę internatów - Aniqa, a dziennikarzy - Natalia Lesz. Gośćmi specjalnymi wieczoru były: Paulina Sykut, zwyciężczyni muzycznego show "Tylko nas dwoje" oraz Ewa Farna, zeszłoroczna laureatka konkursu w tej kategorii.

Niedzielny, sopocki wieczór upłynął pod hasłem : „Jaki jest sposób na dobre życie?” Na postawione pytanie próbowały odpowiedzieć wszystkie grupy. Najdłuższy skecz noszący tytuł "22 wykłady na temat tego, jak żyć" zaprezentowała grupa Rafała Kmity. Trzeba przyznać, że był to bardzo udany występ. Każdej grupie społecznej przypięto przysłowiowa ”łatkę”. Drwiono obowiązkowo z panujących władz, z „drogówki”, przyszłych mężów i żon, piłkarzy i nawet nauczycieli tańca. Przy okazji występu nagrodzono ich również dowodem tożsamości, z okazji 18-lecia istnienia.

Publiczność do łez rozśmieszał również : Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Skeczów Męczących, Ciach, Neo-Nówka, Łowcy.B. Dodatkową atrakcją był występ Agnieszki Włodarczyk, która parodiowała Dodę. Galę prowadził jak zawsze Piotr Bałtroczyk w towarzystwie Magdy Mleczak z Kabaretu Słoiczek po cukrze.

fot. mwmedia

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
edzia znow zrobila z siebie troche zniezrownowazona
/8 lat temu
Ty spójrz lepiej na siebie i zastanów się jakie głupoty wypisujesz w Internecie. Eydta ma najpiękniejszy głos na świecie, a Ty co możesz pokazać oprócz beznadziejnych komentarzy?