Najpiękniejsze kobiety XX wieku

Brytyjski kanał shopingowy QVC opublikował wyniki ankiety przeprowadzonej wśród dwóch tysięcy respondentów i respondentek. Pytanie brzmiało: Która kobieta ostatniego stulecia w pełni zasługuje na tytuł tej najpiękniejszej?

Brytyjski kanał shopingowy QVC opublikował wyniki ankiety przeprowadzonej wśród dwóch tysięcy respondentów i respondentek. Pytanie brzmiało: Która kobieta ostatniego stulecia w pełni zasługuje na tytuł tej najpiękniejszej?

Ikoną Piękna okrzyknięto Audrey Hepburn. Aktorka znana najbardziej z roli Holly Goligthly w kultowym już Śniadaniu u Tiffany’ego uplasowała się na pierwszym miejscu pokonując swoją największą rywalkę Marylin Monroe. Wybór jak najbardziej oczywisty biorąc pod uwagę, że w głosowaniu najprawdopodobniej wzięli udział głównie Brytyjczycy (gdyby głosowanie przeprowadzono po drugiej stronie Oceanu, tytuł najpiękniejszej być może przypadłby Monroe). Drugie miejsce należy do Brytyjki – uroczej i ubóstwianej na wyspie piosenkarki Cheryl Cole. Jest to nie lada zaskoczeniem, ponieważ Cheryl Cole pokonała tym samym wielką amerykańską seksbombę lat 50-tych. Mogłoby się wydawać, że największa walka o tytuł najpiękniejszej kobiety rozegra się właśnie pomiędzy Hepburn i Monroe.. No cóż, piękna Marylin musi zadowolić się trzecim miejscem.

Fot. hepburn.low-desert.org

Pozostałe miejsca należą do: Angeliny Jolie – bezkonkurencyjnej w rankingach na najseksowniejszą kobietę świata, Grace Kelly – prześlicznej, tragicznie zmarłej księżnej Monako, Scarlett Johansson – z powodu kobiecych kształtów uważanej dziś za nowy symbol seksu, Halle Berry – jedynej ciemnoskórej kobiety w pierwszej dziesiątce, księżnej Diany – królowej ludzkich serc, Kelly Brook – angielskiej modelki, aktorki i prezenterki oraz Jennifer Aniston – naszej ulubionej dziewczyny z sąsiedztwa.

Poza pierwszą dziesiątką znalazly się m.in. filigranowa Kylie Minogue, francuska aktorka Audrey Tatou oraz Beyoncé Knowles.

Fot. style.bitchbuzz.com

Związana z Londynem brytyjska ilustratorka, projektantka i pisarka Daisy de Villeneuve za pomocą kosmetyków stworzyła portrety czterech piękności, które znalazły się na szczycie tego rankingu – Audrey Hepburn, Cheryl Cole, Marylin Monroe oraz Angeliny Jolie. W tym celu zużyła ponad 25 konturówek, 20 szminek i 10 tubek podkładów i korektorów. Te wyjątkowe portrety zostaną wystawione na aukcję, z której dochód przekazany będzie fundacji zajmującej się walką z rakiem Breast Cancer Care.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
Audrey Hepburn jest piękna! Nikt nigdy jej nie dorówna!