Moda na planowanie śmierci

W rzecz samej nie chodzi o samobójstwo, lecz o nowy trend planowania swojego pogrzebu w każdym szczególe...
/ 23.01.2008 03:13

W rzecz samej nie chodzi o samobójstwo, lecz o nowy trend planowania swojego pogrzebu w każdym szczególe...

Reklama Mementis

Nie znamy dnia ani godziny... właśnie te słowa dają dzisiejszemu pokoleniu do myślenia. Socjolodzy zauważyli, że dzisiejsze społeczeństwo nie postrzega swojej śmierci jako swoistą tragedię. Temat śmierci nie wywołuje u nich gęsiej skórki ani chwilowego osłabienia. Jesteśmy przyzwyczajeni do planowania, zaczynając od szkół, pracy, życia rodzinnego na pochówku kończąc. Każdy z nas codziennie wyraża siebie, a większość chce to zrobić nawet po swojej śmierci. Decydując nie tylko o rodzaju pochówku, miejscu ale również muzyce, stroju i serwowanych daniach. Poza tym można zaplanować jak mają być ubrani goście oraz jak ma wyglądać twój makijaż... jedna z firm kosmetycznych wypuściła specjalna serię kosmetyków oraz konkretny szablon propozycji. Dlaczego ludzie decydują się na planowanie własnego pogrzebu za życia?

Często nie chcą obarczać bliskich planowaniem pogrzebu, a nawet jego kosztami. Można wykupić specjalne ubezpieczenie, którego kwota zostanie przeznaczona na własny pochówek. Planując swoje przejście do świata zmarłych, możemy napisać list pożegnalny od siebie dla bliskich, swego rodzaju wsparcie. Z równie praktycznych powodów dokonuje się wyboru menu stypy oraz jego miejsca np. wegetarianin nie koniecznie marzył, by na jego pogrzebie zajadano się potrawami mięsnymi. Z bardziej próżnych powodów można wymienić to, że niejedna osoba chce wyglądać pięknie po śmierci - wybrany makijaż, fryzura oraz stylizacja mają to zapewnić. Oto kilka przykładów gdzie inspirowano się pogrzebem :

www.illamasqua.com

Przykład oferty kosmetyków oraz makijaży zaprojektowanych z myślą o ostatecznym akcie - pogrzebie. Ceny zaczynają się od 450 funtów... Oprócz owych propozycji marka oferuje ogrom produktów do nietypowych stylizacji. Jeśli szukasz ciekawych aczkolwiek upiornych propozycji powinnaś zajrzeć na ich stronę...

Zaplanuj swój pogrzeb

Zaplanuj swój pogrzeb

Jak widać nie powinno się narażać nieboszczykom...

Świadomość śmierci w dość młodym wieku potrafi również pomóc, jak w przypadku kontrowersyjnej, lecz jak się okazało skutecznej kampanii "Keep a Child alive". Gwiazdy takie jak Lady Gaga pozowały w trumnach, a ich działalność na stronach takich jak Facebook oraz Twitter została zawieszona dopóki fani nie wykupili ich życia:

akcja Keep a Child alive

Jeśli chcesz przeczytać o tym więcej koniecznie zajrzyj do - Gwiazdy znikają z Facebooka

Pogrzeb bywa inspiracją dla każdego, w sieci nie brakuje muzycznych utworów o tej tematyce :

Zatańcz na moim pogrzebie!

Zatańcz na moim pogrzebie!

Jak widać inspiracji nie brakuje, jest wiele filmów pokazujących planowanie własnego pogrzebu jak choćby ostatnia produkcja "Aż po Grób". Wiele z nich ukazuje hipotetycznie sytuacje, jak zachowałby się bohater widząc własny pogrzeb. Pojawiają sie opinie, że ludzie z zaplanowanym pogrzebem bardziej cieszą się życiem. No cóż, każdy potrzbuje innej motywacji, niektórzy perspektywy własnej śmierci...

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/25.07.2011 12:18
to jest po prostu żałosne... ;/
/24.07.2011 15:37
Nie wyobrażam sobie planować śmierć,wiadomo każdy kiedyś umrze o tym wszyscy wiedzą.To chyba ten pomysł przywędrował z Ameryki.
/20.07.2011 17:50
Ja właśnie jako wegetarianka chcialabym, by zaserwowano potrawy wegetariańskie, ale czy mam pewność, że rodzina uszanuje moją decyzję?
POKAŻ KOMENTARZE (8)