Gwyneth Paltrow w wersji lifestylowej

Znana amerykańska aktorka, Gwyneth Paltrow, na kilka lat zniknęła z filmowego świata, rezygnując z hollywoodzkiej kariery na rzecz wychowania dwójki dzieci. Dziś gwiazda otwarcie przyznaje się do załamania nerwowego i depresji poporodowej, oraz… w wielkim stylu wraca do gry.
/ 06.07.2009 07:18
Znana amerykańska aktorka, Gwyneth Paltrow, na kilka lat zniknęła z filmowego świata, rezygnując z hollywoodzkiej kariery na rzecz wychowania dwójki dzieci. Dziś gwiazda otwarcie przyznaje się do załamania nerwowego i depresji poporodowej, oraz… w wielkim stylu wraca do gry.

Jej pojawienie się na czerwonym dywanie w Cannes, w związku z promocją nowego filmu z udziałem aktorki („Two Lovers”, reż. James Gray), w którym partneruje Joaquinowi Phoenixowi, ucieszyło fanów, ale też zamknęło usta sceptykom, którzy uważali, że laureatka Oscara za film „Zakochany Szekspir” na zawsze zniknęła z ekranów. Gwyneth zaś wydaje się mówić: a nie, zaskoczę was jeszcze nie raz!

Aktorka, siedząc w domu z dziećmi, szukała zajęcia, które da jej pewną odskocznię od codziennych obowiązków. Jakiś czas temu wpadła na pomysł, by założyć własną stronę internetową. Nie, strona Gwyneth to nie tak modne ostatnio wśród hollywoodzkich gwiazd prowadzenie bloga lub też mini bloga – aktorka postanowiła stworzyć własną bazę lifestylowych porad. Tak narodziła się strona: goop.com, firmowana nazwiskiem Paltrow.
Co możemy tam znaleźć? Oczywiście, m.in. informacje o tym, gdzie warto bywać, co należy zobaczyć i jak przyrządzić ulubione dania gwiazdy. Przy okazji zaś, czytając kolejne wpisy, możemy poznać aktorkę od innej strony – już nie jako rozkapryszoną gwiazdę, a szukającą sposobu na życie kobietę.

Gwyneth Paltrow w wersji lifestylowej

MAKE:
Jak przyrządzić przykładowo ciasteczka. Wszak takie domowej roboty mają inny smak niż te, które kupujemy w sklepie. Co więcej, możemy być pewni, że będą pyszne i zdrowe.
Jakie ciasteczka lubi Gwyneth? Czekoladowe. Lub takie z suszonymi wiśniami. Albo waniliowe, według dawnej austriackiej receptury. Palce lizać!

GO:
Różne miasta zapisały się na mapie wspomnień Paltrow. Ot, choćby Paryż. Miasto, które po raz pierwszy aktorka zwiedzała ze swoim ojcem. Potem przez pięć miesięcy mieszkała we Francji, a dziś chętnie jeździ do wielkiej metropolii, szukając nowych miejsc i wracając tam, gdzie dobrze się czuje. Ale i Barcelona, i Nowy Jork są aktorce bliskie… z jakich powodów?

GET:
Pomysły na świąteczne prezenty? Mała czarna w różnych odsłonach? Gwyneth modą bawić się lubi. I można odnieść wrażenie, że we wszystkim jej dobrze. Pozazdrościć!

DO:
Jak zatroszczyć się o zdrowie? Trzy czynniki, które poprawiają naszą kondycję to: regularny sen, ćwiczenia i pozytywne myśli. Oczywiste? Może. Jednak kiedy taki styl życia popiera gwiazda, łatwiej nam zmienić nieco nasze codzienne nawyki.

BE:
O rodzicielstwie. Ale i o uzależnieniach. O pesymizmie, i o agresji słownej. Gwyneth szuka odpowiedzi na trudne pytania …

SEE:
O filmach, książkach wartych polecenia i wystawach, które szkoda by pominąć - czyli o tym, co, gdzie, kiedy w wielkim świecie należałoby zobaczyć.

Strona Gwyneth wzbudza jednak wiele negatywnych emocji. Od razu znaleźli się tacy, co zarzucają aktorce kradzież pomysłu - trzeba przyznać, bardzo „oryginalnego”. Pisanie porad lifestylowych? Trudno wymyślić coś prostszego! Ale i wielu osobom nie podoba się, że aktorka jest… zbyt idealna. Nie można znaleźć wielu informacji o życiu prywatnym Paltrow w serwisach plotkarskich (Gwyneth i Chris Martin chronią swoją prywatność), więc portal aktorki stał się obiektem kpin i żartów prasy zachodniej. Czy słusznie? O tym każdy już sam może się przekonać, zerkając na stronę amerykańskiej gwiazdy.

No tak, i tu pojawia się zasadnicze pytanie: czy Polka coś może dla siebie znaleźć na takiej stronie? Cóż, jeśli wskazówki Gwyneth nam się nie spodobają, poćwiczymy choćby język - angielski lub hiszpański.

zdj. goop.com
(a.)