Gala finałowa Elite Model Look

Decyzją jury konkursu Elite Model Look Polska zwyciężczynią tegorocznej edycji jest czternastoletnia Marta Kapitkowska a wyróżnienie od Elite International otrzymała szesnastolatka Patrycja Marciniak. Te dziewczęta będą walczyły w Chinach o kontrakt na 1 milion euro z Agencją Elite i nawiązanie trzyletniej współpracy z renomowanymi domami mody.
/ 09.06.2008 22:24
Decyzją jury konkursu Elite Model Look Polska zwyciężczynią tegorocznej edycji jest czternastoletnia Marta Kapitkowska a wyróżnienie od Elite International otrzymała szesnastolatka Patrycja Marciniak. Te dziewczęta będą walczyły w Chinach o kontrakt na 1 milion euro z Agencją Elite i nawiązanie trzyletniej współpracy z renomowanymi domami mody.

Zakończyła się polska edycja konkursu Elite Model Look 2008. Z dwudziestu jeden dziewcząt wybrano dwie, które w tym roku będą reprezentowały Polskę na międzynarodowym Konkursie Elite Model Look w Chinach. W środę 4 czerwca w Warszawie, odbyła się szósta uroczysta Gala Finałowa. Galę poprowadzili Agata Młynarska i Krzysztof Ibisz, a gwiazdami wieczoru były: Natalia Lesz oraz zespół Bisquit. Modelki prezentowały kolekcje TeX by Carrefour, Gino Rossi oraz autorską, stworzoną specjalnie na ten wieczór kolekcję Izabeli Łapińskiej.

Jury*, zespół ekspertów polskiego świata mody i modelingu, wybrało zwyciężczynię. Ze względu na bardzo duży potencjał uczestniczek, przedstawiciele światowej Agencji Elite International postanowili dać szansę jeszcze jednej kandydatce. Na skutek tej decyzji, aż dwie finalistki, będą reprezentowały Polskę w ogólnoświatowym finale Elite Model Look w Chinach. O wysokim poziomie tegorocznych kandydatek może świadczyć fakt, iż przedstawiciele agencji Elite Polska postanowili
nagrodzić wszystkie sześć finalistek i dodatkowo jeszcze jedną ze startujących – Paulinę Marciniak. Agencja Elite Polska podpisze ze wszystkimi umowy.

Zmagania nie były łatwe – konkurs rozpoczęły castingi regionalne, które odbyły się w 10 miastach Polski. Na spotkania eliminacyjne przybyło w całej Polsce kilka tysięcy dziewcząt, jednak z każdego miasta można było wybrać tylko 20. To właśnie one zaprezentowały się ponownie w finałach
regionalnych. Eliminacje te, w formie pokazów mody, wyłoniły 21 dziewcząt z całego kraju. Finalistki zaproszono do Warszawie, gdzie w hotelu Polonia Palace uczestniczyły w tygodniowym zgrupowaniu Elite Model School. Pod okiem ekspertów, kandydatki przygotowywano do
najważniejszego wydarzenia jakim była Gala Finałowa.

Jury konkursu Elite Model Look 2008:

projektantka Izabela Łapinska, modelki - Ewa Pacuła, Ilona Felicjańska oraz Anna Porzuczek, fotograf Adam Wlazły, przedstawiciele Agencji Elite - Bernard Hennet (przewodniczący Jury i Prezes Grupy Elite), Sasha Jany, Agnieszka Stańczyk-Małecka i Monika Sowińska oraz przedstawiciele
partnerów Marcin Drzewiecki (Carrefour Polska), Urszula Uchańska (Rowenta for Elite Model Look), Monika Kołcz (Keune Hair Cosmetics).

Lista Finalistek:

1. Wioletta Głowacka - Lublin
2. Patrycja Marciniak - Wrocław
3. Katarzyna Rojek - Szczecin
4. Marta Kapitkowska - Gdańsk
5. Paulina Mrozowicz - Białystok
6. Justyna Kościńska - Warszawa

Konkurs Elite Model Look

Elite Model Look to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie MODELINGU. Konkurs organizowany jest od 25 lat w ponad 50 krajach (w Polsce od 6 lat) i do tej pory wzięło w nim udział ponad 7 mln kandydatek. Nagrodą główną Elite Model Look 2008 jest kontrakt o łącznej sumie 1 miliona Euro oraz nawiązanie 3-letniej współpracy z renomowanymi domami mody. Naomi Cambell i Linda Evangelista to jedne z wielu top modelek, które zawdzięczają karierę marce Elite, najsłynniejszej i największej agencji modelek na świecie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)