Nazwa Aghori znaczy tyle co "nieustraszony". W późniejszym sanskrycie i hindi określenie "aghori" nabrało jednak nowego znaczenia - "odrażający", "brudny", "nieczysty", "obrzydliwy". Miało to związek z odrażającymi rytuałami sekty Aghori, którzy łamali hinduistyczne tabu nieczystości przez spożywanie martwego ciała.
Dopuszczanie się nekrofagii przez członków sekty ma na celu przezwyciężę lęku i obrzydzenia, co ma wedle ich wierzeń dawać moce magiczne. Aghori przyjmują, że bogowie są doskonali i ich dzieła są doskonałe, a więc nie ma podziału na rzeczy dobre i złe, czyste i nieczyste. Zatem nawet martwa materia jest według nich rzeczą doskonałą. Udowadniają to obcując z martwym ciałem i dopuszczając się nekrofagii.
Mięso z rozkładających się zwłok pozyskują z pól kremacyjnych lub wyławiają z rzek niedopalone pozostałości ze stosów pogrzebowych.
Członkowie Aghori wzorują się na bogu Śiwie - chodzą nago lub nakłada na siebie całun ze zwłok. Ciało obsypują popiołem ze skremowanych ciał, medytują nad zwłokami, które są symbolem ich własnego ciała i rytualnie spożywają martwe mięso. Jest to symbol transcendencji jego niższej tożsamości oraz dowód realizacji wyższej, wszechprzenikajacej jaźni.