11 dowodów na to, że jesień w mieście może być piękna

Na ostatniej fotce nasze ulubione miejsce!
Edyta Liebert / 11 miesięcy temu

Nie wiedzieć czemu utarło się powiedzenie, że rower wyciągamy wiosną z garażu, a tuż po wakacjach ponownie odstawiamy w kąt. Tymczasem jesień z perspektywy rowerzysty jest warta każdego „przepedałowanego” kilometra. Oto moje 11 dowodów!

Jesienią wyjdź na rower

Kocham niestrudzenie moja kilkuletnią holenderkę, którą przemierzyłam setki kilometrów, jednak postanowiłam zaszaleć i na miejską wyprawę w listopadzie wsiadłam na damski rower elektryczny Kawasaki. Odkąd mieszkam na Żoliborzu łapię się na tym, że za rzadko odwiedza miejsca, które są na top liście koniecznych punktów do zobaczenia! Piękne parki, kameralne uliczki, wspaniała roślinność i historyczne ruiny - to wszystko czekało na mnie kilka miesięcy, podczas których zdradzałam Żoliborz ze Śródmieściem, gdzie pracuję.

Co warto zobaczyć na Żoliborzu?

Skorzystałam zatem z jednego z mniej licznych pięknych weekendów listopada, stworzyłam sobie własną mapę rowerową, którą łatwo pokonam dzięki elektrycznemu wspomaganiu (i wygodnemu siodełku) - nie każdy wie, że ukształtowanie tej dzielnicy Warszawy jest bardziej wyżynne, niż pozostałe. Podczas upałów w lecie trudno było mi pokonać pewne trasy, zwłaszcza tak oblegane przez turystów i innych rowerzystów. Teraz ścieżki rowerowe były wręcz otwarte na moje dwa koła!

Co moim zdaniem warto zobaczyć, zwiedzając Żoliborz jednośladem? Zobaczcie moją galerię autorskich zdjęć!

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)