Zone Romantica maj 2010

Zone Romantica prezentuje najbardziej pasjonujący świat uczuć, namiętności, intryg i dramatów z całego świata. Kanał oferuje pełne napięcia i romantyzmu filmy, muzykę oraz wspaniałą rozrywkę.
/ 30.04.2010 08:16
PREMIERA: Droga do Indii
Od poniedziałku 31 maja w dni powszednie o godz. 21.00

Poruszająca historia miłosna, nagrodzona International Emmy Awards 2009 w kategorii najlepsza telenowela. Autorką scenariusza jest twórczyni sukcesu telenoweli Klon, Gloria Perez.

Zone Romantica maj 2010

Raj i Maya są młodymi, bogatymi Hindusami z kasty kupców. Raj zwiedził świat, zarządza dużą firmą i jest rozdarty między wartościami Wschodu i Zachodu. Maya jest samodzielną, spełniającą się w pracy kobietą po studiach, która zawsze uważała, że może sama decydować o swym losie, a już z pewnością o wyborze męża.
Raj jest zakochany w Dudzie, nowoczesnej, niezależnej Brazylijce, która cierpi z powodu uprzedzeń, z jakimi spotyka się ze strony rodziny Raja. Maya kocha Bahuana, przedsiębiorczego i wykształconego pariasa. Bahuan wciąż pamięta upokorzenia, których doznawał od dzieciństwa z powodu swej kastowej przynależności, i wciąż walczy, by hinduskie społeczeństwo nie wyrzuciło go poza nawias.
Niezdolni do przeciwstawienia się tradycji i presji rodzin Maya i Raj zostają zmuszeni do porzucenia swoich ukochanych. Wkrótce losy dwójki bohaterów splatają się: ich rodziny aranżują ich małżeństwo. Czy Raj i Maya będą w stanie zbudować szczęśliwy związek, czy mają szansę na prawdziwą miłość? Czy rodząca się, krucha więź przetrzyma ujawnienie tajemnic przeszłości i niewygasłych namiętności?

Tytuł oryginalny: Caminho das Indias
Produkcja: Brazylia/Indie 2009
W rolach głównych: Juliana Paes, Marcio Garcia, Rodrigo Lombardi, Tony Ramos, Leticia Sabatella, Bruno Gagliasso, Cleo Pires i inni.
Liczba odcinków: 160

Zone Romantica maj 2010

PREMIERA: Rysopis mordercy
Sobota, 1 maja o godz. 21.00

Drew Barrymore i Jeff Fahey (Lost) w thrillerze o tym, co zrobiła – lub nie – żona policyjnego rysownika.

Jack, policyjny rysownik, sporządza portret mordercy na podstawie wskazówek jedynego świadka, Daisy. Na wyłaniającym się powoli szkicu Jack rozpoznaje twarz własnej żony, Rayanne. Przekonany o jej niewinności, rysownik sporządza kolejny portret, myląc tropy kolegom – i próbuje rozwikłać tajemnicę morderstwa na własną rękę. Wkrótce Daisy zostaje zamordowana, a ktoś widzi Jacka próbującego wejść do jej domu…

Film był reżyserskim debiutem operatora Phedona Papamichaela (Ulubieńcy Ameryki) i scenopisarskim debiutem Michaela Angelego, późniejszego scenarzysty m.in. seriali Medium, Battlestar Gallactica czy Cień Anioła. W roli Daisy wystąpiła 17-letnia Drew Barrymore, a Rayanne zagrała Sean Young (Łowca androidów). Rysownikiem był specjalista od thrillerów i ról czarnych charakterów Jeff Fahey (późniejszy Frank Lapidus w serialu Lost).

Recenzenci chwalili „udaną współczesną wariację na temat klasycznego kina noir”. Film doczekał się sequela, Rysopis mordercy 2.

Tytuł oryginalny: Sketch Artist
Produkcja: USA 1992
Reżyseria: Phedon Papamichael
Obsada: Drew Barrymore, Tcheky Karyo, Jeff Fahey, Sean Young, Stacy Haiduk i inni

PREMIERA: Rysopis mordercy 2
Niedziela, 2 maja o godz. 21.00

Jeff Fahey (Lost) jako policyjny rysownik powraca, by pracować z Courteney Cox (Przyjaciele) jako niewidomą ofiarą gwałtu.

Emmy, jedyna ofiara seryjnego gwałciciela i mordercy, która przeżyła, jest niewidoma. Nie rozpozna sprawcy, bo go nie widziała – ale dotykała jego twarzy. Czy na tej podstawie można sporządzić portret pamięciowy? Policyjny rysownik Jack jest sceptyczny, ale podejmuje się tego zadania. Portret okazuje się zaskakująco dokładny. Wkrótce Jack zaprzyjaźnia się z Emmy – a żadne z nich nie wie, że morderca cały czas jest tuż obok…

Sequel Rysopisu mordercy wyszedł spod ręki tego samego scenarzysty, Michaela Angelego. W roli policyjnego rysownika znów wystąpił Jeff Fahey (Lost), ale tym razem partnerowała mu Courteney Cox, jeszcze przed wielkim sukcesem Przyjaciół. „Fahey wyposaża Jacka w odpowiednią dozę empatii, a Cox jest doskonała. Razem tworzą atrakcyjny duet i pozwalają poczuć chemię między ich postaciami” – pisał recenzent „Variety”.

Tytuł oryginalny: Sketch Artist II: Hands That See
Produkcja: USA 1995
Reżyseria: Jack Sholder
Obsada: Jeff Fahey, Courteney Cox, Jonathan Silverman, Michael Nicolosi, Lin Shaye i inni.

PREMIERA: Miłość przychodzi powoli
Sobota, 15 maja o godz. 22.00

Katherine Heigl (Chirurdzy) w miłosnej historii z Dzikiego Zachodu: wdowiec i wdowa pobierają się z rozsądku…

Marty i jej mąż przyjechali na prerię szukać lepszego życia. Wkrótce Marty zostaje wdową, przed nią samotna, ciężka zima na odludziu. Ulega namowom przyjaciół i zawiera układ z Clarkiem, wdowcem z sąsiedztwa: pobiorą się tylko formalnie, ona przezimuje u niego, a w zamian będzie namiastką matki i nauczycielką dla jego dziewięcioletniej córki Missie.
Wspólne życie tej trójki okazuje się niełatwe, ale z czasem zbliżają się do siebie coraz bardziej. Czy małżeński układ biznesowy pozwoli formalnym małżonkom odkryć ich prawdziwe emocje i pragnienia?

Oparty na pierwszej powieści z westernowego cyklu autorstwa Janette Oke („Miłość przychodzi łagodnie”), wyreżyserowany przez Michaela Landona Jr. - który jest także autorem scenariusza (i synem pamiętnej gwiazdy serialu Bonanza) – film przywołuje ciepłą atmosferę serialu Domek na prerii.

Do roli Marty Katharine Heigl (Chirurdzy) nauczyła się wielu czynności przydatnych na farmie, m.in. dojenia krów. „Z wielką łatwością odnajduje się w skórze pionierki Dzikiego Zachodu, dając nam portret kobiety, za którą trzymamy kciuki choćby wbrew własnej woli” – pisał krytyk. W roli szlachetnego, głęboko religijnego Clarka oglądamy Dale’a Midkiffa. W tej samej recenzji czytamy: „Midkiff – aktor, który powinien był stać się wielką gwiazdą po pamiętnej głównej roli w Smętarzu dla zwierzaków, ale się nie stał – jest świetny jako Clark, który, gdyby tę postać oddać w inne ręce, łatwo mógłby być irytujący i nie do zniesienia”.

Film został nagrodzony CAMIE (Character and Morality in Entertainment) Award w ośmiu kategoriach.

Tytuł oryginalny: Love Comes Softy
Produkcja: USA 2003
Reżyseria: Michael Landon Jr.
Obsada: Katherine Heigl, Dale Midkiff, Skye McCole Bartusiak, Theresa Russell, Corbin Bernsen, Oliver Macready i inni.

PREMIERA: Miłość jest nadzieją
Sobota, 22 maja o godz. 22.00

Druga część opowieści z prerii – dorosła Missy jest nauczycielką z sercem rozdartym między dwoma młodymi ludźmi z różnych światów…

Missy Davies dorastała na małej farmie na prerii pod okiem kochającego ojca Clarka i równie kochającej macochy Marty. Ma lat 19 i zaczyna pracę jako nauczycielka, a jej największą miłością są książki. To się zmienia, gdy Missy poznaje Granta, przystojnego młodzieńca z Nowej Anglii, pracującego w zarządzie kolei żelaznej: ma wrażenie, że oto spotyka wyśnionego bohatera z powieści. Jej życie uczuciowe komplikuje się wraz z pojawieniem się Nate’a, tajemniczego młodego człowieka, który pomaga rodzinie Missie w trudnych chwilach. Dziewczyna musi wybrać między dwoma bardzo różnymi mężczyznami i dwiema wizjami własnego życia i przyszłości.

Film jest adaptacją kolejnej z dziewięcioczęściowego cyklu powieści Janette Oke o rodzinie pionierów z Dzikiego Zachodu. „To ogromna przyjemność patrzeć na to uczucie, które narodziło się w pierwszym filmie i mimo upływu czasu nadal trwa. Świetna kontynuacja, klimat ten sam. Po prostu nie chciałam opuszczać tego optymistycznego świata pełnego miłości i niezłomnej wiary” – pisze internetowa recenzentka.
Główną rolę zagrała January Jones (Dirty Dancing 2), która w rzeczywistości jest o 10 miesięcy starsza od grającej jej macochę Katherine Heigl (Chirurdzy).

Film został nagrodzony CAMIE (Character and Morality in Entertainment) Award.

Tytuł oryginalny: Love’s Enduring Promise
Produkcja: USA 2004
Reżyseria: Michael Landon Jr.
Obsada: January Jones, Katherine Heigl, Logan Bartholomew, Dale Midkiff, Mackenzie Astin, Cliff De Young i inni.

PREMIERA: Miłość trwa wiecznie
Sobota, 29 maja o godz. 22.00

Ciąg dalszy losów Missie na prerii: kłopoty z dziećmi własnymi i adoptowanymi oraz nowa miłość…

Kolejna część opowieści o rodzinie pionierów na Dzikim Zachodzie. Po śmierci męża, który jako szeryf próbował zapobiec strzelaninie nad pokerowym stołem, Missie zostawia farmę dorosłemu synowi Jeffowi, a z młodszym, siedmioletnim Mattiem, wraca do swego ojca i macochy, Clarka i Marty.
Wrażliwa na cudzą krzywdę Missie trochę dzięki przypadkowi adoptuje 14-letnią Belindę, przywiezioną na prerię w „pociągu sierot” przez pastora Joego wierzącego, że tu bezdomne dzieci łatwiej znajdą nowe rodziny niż w Nowym Jorku. Belinda traktuje jednak nowy dom jako przejściowy – jej marzeniem jest odszukać ojca i znów zamieszkać z nim i z młodszym bratem Jacobem. Tymczasem Jacob zostaje adoptowany przez sąsiadkę Clarka i Marty, okrutną dewotkę.
I tak na barkach Missie spocznie los zbuntowanej Belindy, krzywdzonego Jacoba i próbującego się odnaleźć w nowej sytuacji Mattiego. Zawsze jednak kobieta będzie mogła liczyć na pomoc nieobojętnych na los dzieci pastora Joego i szeryfa Zacha, outsidera oskarżanego przez mieszkańców miasteczka o bezbożność…

W znanych już nam członków rodziny Davisów wcielają się tym razem nowi aktorzy – niezmienny pozostaje odtwórca roli Clarka, Dale Midkiff.

Film został nagrodzony CAMIE (Character and Morality in Entertainment) Award. Odtwórcy ról Belindy (Holliston Coleman) i Jacoba (Braeden Lemasters) – oboje aktorzy dziecięcy z ogromnym telewizyjnym doświadczeniem - byli nominowani do nagrody Young Artist Awards.

Tytuł oryginalny: Love’s Unending Legacy
Produkcja: USA 2007
Reżyseria: Mark Griffiths
Obsada: Erin Cottrell, Dale Midkiff, Victor Browne, Samantha Smith, Stephanie Nash, Hank Stratton i inni.

źródło: Materiały prasowe Zone Romantica

Redakcja poleca

REKLAMA