W jak morderstwo fot. Desi Kunsa

Znów idziemy do kina! Dreszczyk emocji i mnóstwo zabawy, czyli nowy film „W jak morderstwo” już 18 czerwca!

Gospodyni domowa i miłośniczka kryminałów znajduje w parku zwłoki młodej kobiety. Morderstwo wstrząsa spokojną Podkową Leśną… Dalej może być już tylko lepiej! „W jak morderstwo”, czyli świetna komedia kryminalna z gwiazdorską obsadą już 18 czerwca wejdzie na ekrany kin.
W jak morderstwo fot. Desi Kunsa

Kto zabił?

Za rozwiązanie tej zagadki zabierze się komisarz Jacek Sikora (w tej roli Paweł Domagała). Niestety, policjantowi brak zmysłu rasowego detektywa. Natomiast Magda (Anna Smołowik), niepozorna pani domu, ma nosa do zagadek kryminalnych.

Fot. materiały prasowe

Kiedy wychodzi na jaw, że zamordowana w parku kobieta miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, który kiedyś należał do zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić sprawę na własną rękę. Nieustannie wtrąca się w pracę nieporadnego Sikory, a to oznacza wiele zabawnych i czasem niebezpiecznych perypetii.

 

Magda bada poszlaki, które prowadzą ją w najbardziej zaskakujące miejsca. Tropy wiodą na przykład do szanowanych mieszkańców Podkowy Leśnej, ale też o wiele dalej – aż do szejka Kataru. Czy Magdzie i nieporadnemu komisarzowi uda się wspólnymi siłami dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę morderstwa? Tego dowiemy się w już kinach, a dziś możemy obejrzeć oficjalny plakat filmu i materiał zza kulis sesji zdjęciowej.

"W jak mordestwo" już niedługo na ekranach kin

Film oparty jest na powieści Katarzyny Gacek „W jak morderstwo”. Książka zyskała rzesze zachwyconych czytelników.

„W jak morderstwo” ma przewrotny tytuł, wciągającą kryminalną zagadkę i bohaterów, których się nie da nie kochać. A do tego jest zabawne i błyskotliwe. Piotr Mularuk zrobił z mojej książki urocze, lekkie, inteligentne kino. Lepszej adaptacji nie mogłabym sobie wymarzyć. Polecam gorąco! – komentuje autorka książki Katarzyna Gacek.

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

Nic dziwnego, bo klimat i intryga rodem z powieści Agaty Christie nigdy nie zawodzą wielbicieli dobrych i lekkich kryminałów. A jeśli już o nazwiskach mowa – na ekranie zobaczymy znane twarze: Rafała Królikowskiego, Dorotę Segdę, Szymona Bobrowskiego, Piotra Adamczyka, Olgę Sarzyńską, Przemysława Stippę, Jacka Knapa, Emmę Giegżno, Sandrę Herbich, Przemysława Bluszcza i Jowitę Budnik. Całość wyreżyserował Piotr Muraluk, film wyprodukował Yeti Films, a za dystrybucję odpowiada Next Film.

Fot. Desi Kunsa

Premiera „W jak morderstwo” już 18. czerwca. Wczesne lato w kinach zapowiada się więc intrygująco, tajemniczo i wesoło.

 

Artykuł powstał z udziałem Next Film