Wybuchowa para: Cameron Diaz i Tom Cruise

„Wybuchowa para” to komedia akcji, w której Tom Cruise zagra tajnego agenta, a Cameron Diaz kobietę wciągniętą w rozgrywki tajnych służb.
/ 14.07.2010 11:49
Główni bohaterowie odbędą wspólnie misję, podczas której będą mieć do czynienia z intrygami, ucieczkami, fałszywą tożsamością i romansem. W wirze szalonych wydarzeń zorientują się, że mogą liczyć tylko na siebie.

Tajny agent Roy Miller (Tom Cruise) zapewni June Havens (Cameron Diaz) przygodę życia. Ona jemu też.
Kiedy June wsiada w mieście Wichita (Kansas) w samolot do Bostonu, poznaje przystojnego i tajemniczego Roya. Samolot nie trafia na lotnisko – uderza w pole kukurydzy. Ginie cała załoga i prawie wszyscy pasażerowie…

Życie June nabiera rumieńców – dziewczyna przeżyje strzelaninę w Bostonie, skakanie po dachach w Austrii i ucieczkę przed bykami w Sewilli. Oczywiście nie jest sama – towarzyszy jej Roy, czyli intrygujący, choć potencjalnie chory psychicznie tajny agent. Dzięki niemu June przeżyje przygodę, która odmieni życie ich obojga. Wypełnią niebezpieczną misję i nieoczekiwanie odnajdą miłość…

Efekty specjalne
Film zachwyca efektami i akcją już od pierwszych scen. Widzowie zobaczą pościgi, ucieczkę przed bykami i wiele innych zapierających dech w piersiach scen akcji. W Salzburgu nakręcono jedną z najtrudniejszych sekwencji : skakanie po dachach. „Kręciliśmy w deszczową noc. Nie było łatwo, ale daliśmy z siebie wszystko i efekty naszej pracy są rewelacyjne.” – mówi Greg Smrz (koordynator kaskaderów).
Kręcąc w Bostonie Cameron stawiła czoło swoim lękom. Usiadła za kółkiem auta i wzięła udział w szalonym pościgu. Smrz był pod wrażeniem : „Świetnie sobie poradziła, nawet przy obrotach o 180 stopni. Mogłaby zagrać w filmie, którego akcja opiera się na takim pościgu.”
W filmie nie brakuje oszałamiających scen pościgów. „Samochody mkną przez tunele, ludzie wypadają z wozów, wspinają się na auta, samochody się zderzają, wywracają, koziołkują. A w tym samym czasie Roy i June kłócą się jak stare małżeństwo.” – mówi Mangold.
W Hiszpanii nakręcono „el encierro” czyli ucieczkę przed bykami. Tradycja biegu sięga XIV wieku i można się z nią spotkać w wielu hiszpańskich miastach, m.in. w Kadyksie gdzie nakręcono scenę. Cruise i Diaz mknęli na czerwonym motocyklu Dukati, gonili ich ludzie w Smartach. A naokoło byki… „Nie wsiadłabym na ten motocykl z nikim innym. Gdyby nie Tom, nie odważyłabym się na to. Nieskromnie powiem, że to jedna z najlepszych filmowych scen motocyklowych. Seksowna, zabawna i pełna akcji.” – mówi Cameron Diaz.

Zobacz zwistun filmu „Wybuchowa para”


Wybuchowa para”, Reżyseria: Jamek Mangold, Czas trwania: 110 min., Dystrybucja w Polsce: Imperial CinePix

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA