"T4xi"

Rozpędzona do 300 km/h akcja i śmiech bez hamulca.
/ 26.04.2007 12:22
Zawrotna prędkość "Taxi 4" wciśnie Cię w fotel! Kolejna, odjazdowa część kultowej komedii Luca Bessona "Taxi".

Efektowne pościgi samochodowe, dziesiątki rozbitych aut to nieodzowny atrybut niecodziennych perypetii przekomicznego duetu uwielbiającego niebezpieczną jazdę taksówkarza Daniela (Samy Naceri) oraz jego przyjaciela, niezdarnego policjanta Emiliena (Frédéric Diefenthal). Tym razem staną przed największym wyzwaniem - będą walczyć z belgiską mafią! Zawodowi kaskaderzy i tuningowane auta.

Zapnij pasy, przygotuj się na szybką jazdę!

"Taxi 4" jest czwartą częścią znanej sagi samochodowej, która powstała w głowie Luca Bessona i w której pierwsze skrzypce gra duet - Samy Naceri i Frédéric Diefenthal. Cykl rozpoczął się w 1998 roku filmem "Taxi", w 2000 roku powstała kolejna część – "Taxi 2", a w 2003 r. "Taxi 3". "Taxi 4" ma szansę powtórzyć sukces swoich poprzedniczek. W przeciągu pierwszych 5 tygodni obejrzało film prawie 4,5 mln. widzów!

Luc Besson o swoim pomyśle na najszybszą i najlepiej zarabiającą taksówkę opowiada w ten sposób:
"Pomysł na ten film, jak to zwykle bywa, był zupełnie prosty. Stałem w korku, wciśnięty w tylne siedzenie taksówki i nerwowo spoglądałem na zegarek, którego wskazówki jakby zastygły. I nagle pojawiła się myśl: Gdyby taksówkarz potrafił zamienić auto w rakietę i wydostać mnie stąd, zapłaciłbym mu fortunę! I jest pomysł. O niczym innym nie mogłem już myśleć. Jaki by był ten samochód? Jakiego koloru? Kto prowadziłby? Jaki klient? Jaka trasa?".

Zdaniem Gérarda Krawczyka, reżysera trzech części samochodowej sagi: "Taxi" jest trochę jak "Tintin" czy "Asterix". Za każdym razem przeżywamy inną przygodę z postaciami, z którymi się zaprzyjaźniliśmy. Mam nadzieję, że publiczność doceni nowe przygody Daniela i Emiliena, ponieważ ten film, powstał przede wszystkim dla niej i to ona go stworzyła".

Wszyscy główni aktorzy serii "Taxi" powrócili w czwartej części sagi: kierowca taksówki (Samy Naceri) i policjant-łamaga (Frédéric Diefenthal), jak również komisarz (Bernard Farcy), którego rola jest w tej części znacznie ważniejsza niż w poprzednich trzech epizodach. W filmie zobaczymy również Emmę Sjoberg i Edouarda Montoute, którego reżyser Gérard Krawczyk obsadził już w dwóch poprzednich częściach filmu.
Powrót do Marsylii. "Taxi 4" wraca do miejsca, w którym zaczęła się seria, bohaterowie powracają do swego ulubionego miasta. Akcja pierwszej części była związana z miastem, a "Taxi 2" i "Taxi 3" rozgrywały się odpowiednio w Paryżu i w Tignes.

Jednym z głównych atutów każdej części filmu "Taxi" są porywające, pełne energii ścieżki dźwiękowe. Ogromny sukces obrazu jest nierozerwalnie związany z soundtrackami, które zgromadziły największe gwiazdy francuskiego hip-hopu i R&B.

W rolach głównych:
Samy Naceri
jako Daniel Morales
Frédéric Diefenthal jako Emilien Coutant-Kerbalec
Bernard Farcy jako Komisarz Gilbert

"T4xi", Reżyseria: Gérard Krawczyk, Produkcja: Francja/2006, Premiera w Polsce: 27 kwietnia 2007, Dystrybucja w polsce: SPI International Poland, Czas trwania: 91 min.

Tekst i zdjęcia: materiały od dystrybutora.