Szefowie wrogowie już na DVD i Blu-ray!

Jedna z najlepiej przyjętych komedii roku. Kevin Spacey, Jennifer Aniston i Colin Farrell w rolach głównych. Najbardziej dochodowa czarna komedia w historii.

„Szefowie wrogowie” to jedna z najlepiej przyjętych i najbardziej dochodowych komedii roku 2011. Obraz, w którym główne role zagrali zdobywca dwóch Oscarów® Kevin Spacey, zdobywca Złotego Globu Colin Farrell oraz laureatka Złotego Globu Jennifer Aniston debiutuje na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films już 25 listopada.

JAK ZABIĆ WŁASNEGO SZEFA?

Nick Hendricks (Jason Bateman), Kurt Buckman (Jason Sudekis) i Dale Arbus (Charlie Day) nie mają lekkiego życia. Mimo najszczerszych chęci nie potrafią sprostać w pracy oczekiwaniom swoich przełożonych, którzy – w ich mniemaniu – są niekompetentnymi sadystami pozbawionymi serca.

Nick pracuje w dużej korporacji gdzie na co dzień musi znosić wiecznie wykorzystującego go Dave’a Harkena (Kevin Spacey), który robi wszystko by Nick nie dostał awansu. Z kolei Dale nie może opędzić się od zalotów swojej ponętnej, ale natarczywej szefowej  Julii Harris (Jennifer Aniston), a Kurt dostaje nieźle w kość od uzależnionego od kokainy swojego przełożonego Bobby’ego (Colin Farrell).

Podczas wspólnej imprezy Nick, Kurt i Dale dochodzą do wniosku, że jedynym wyjściem z tragicznej sytuacji w jakiej się znaleźli jest zamordowanie swoich szefów. Kumple opracowują zawiły i teoretycznie niezawodny plan wyprawienia całej trójki na tamten świat. Jest tylko jeden problem ” nawet najbardziej misterny plan może okazać się zawodny.

Galapagos Films przedstawia jedną z najlepiej przyjętych komedii roku. Film „Szefowie wrogowie” wyreżyserował Seth Gordon („Cztery gwiazdki”), a główne role zagrali w nim zdobywca dwóch Oscarów® Kevin Spacey („American Beauty”), zdobywca Złotego Globu Colin Farrell („Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”) oraz laureatka Złotego Globu Jennifer Aniston (serial „Przyjaciele”). Obok nich w obsadzie komedii znaleźli się m.in.: zdobywca Złotego Globu Jason Bateman („Juno”), laureat dwóch Złotych Globów Donald Sutherland („MASH”), zdobywca Oscara® Jamie Foxx („Ray”), Jason Sudekis („Bez smyczy” – na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films), Charlie Day („Stosunki międzymiastowe” - na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films) i P.J. Byrne („Oszukać przeznaczenie 5”).

Szefowie Wrogowie (reż. Seth Gordon)

Szefowie Wrogowie (reż. Seth Gordon)

Każdy chyba miał kiedyś okropnego szefa, kogoś, kto zamieniał ich życie w piekło. Niektórzy z nas zapewne myśleli jak to byłoby fajnie, gdyby taki człowiek nagle zniknął z naszego życia. To historia o trzech facetach, którzy postanawiają coś z tym zrobić. Ale sprawy przybierają trochę inny obrót i nie wychodzi im to tak, jak tego oczekiwali – mówi o komedii „Szefowie wrogowie” jej reżyser Seth Gordon.

Problem w tym, że Nick, Kurt i Dale są zwykłymi, przeciętnymi facetami, którzy swoją wiedzę na temat tego jak należy zaplanować zbrodnię czerpią głównie z serialu „Prawo i porządek” i nie mają absolutnie żadnych kwalifikacji do tego by z zimną krwią kogoś zabić. Postanawiają zatem poprosić o pomoc zawodowca, właśnie wypuszczonego z więzienia Deana Jonesa (w tej roli Jamie Foxx). − Od tej chwili historia zaczyna się napędzać, jedno zdarzenie powoduje kolejne, wszystko dzieje się coraz szybciej i jest coraz bardziej zwariowane, a trzej bohaterowie szybko dochodzą do punktu, z którego nie ma już odwrotu – mówi Seth Gordon.

Pierwszą wersję scenariusza „Szefów wrogów” Michael Markowitz napisał jeszcze w 2005 roku i już wtedy została kupiona na aukcji przez studio New Line Cinema, które zapłaciło za niego kilkaset tysięcy dolarów. Reżyserią komedii przez długi czas poważnie zainteresowany był Brett Ratner („Godziny szczytu”), który jednak ostatecznie zdecydował się zająć jedynie produkcją obrazu.

Zdjęcia do komedii były realizowane w Los Angeles i w okolicach. − Próbowaliśmy znaleźć ciekawe miejsca w LA, których jeszcze nie pokazywano po sto razy w filmach i telewizji. Chcieliśmy pokazać to tak, żeby akcja mogła dziać się gdziekolwiek w Ameryce, gdzie ludzie chcą zrealizować swój amerykański sen, ale na ich drodze staje szef-wróg – mówi reżyser Seth Gordon.

Na ekrany amerykańskich kin komedia „Szefowie wrogowie” weszła 8 lipca 2011 roku. Obraz, którego produkcja pochłonęła raptem 35 milionów dolarów już w pierwszy weekend zarobił 28 milionów. W sumie wpływy ze sprzedaży biletów na film na całym świecie przekroczyły 194 miliony dolarów, co uczyniło z „Szefów wrogów” najbardziej dochodową czarną komedią w historii (do tej pory ten tytuł przez ponad 20 lat należał do doskonałej „Wojny państwa Rose” z Michaelem Douglasem i Kathleen Turner). Polska premiera filmu odbyła się 19 sierpnia.

Cała zabawa nie tkwi w tym, czy tym kolesiom się w końcu uda, ale w oglądaniu ich nieudolnych prób zrealizowania swojego okropnego planu. Mam nadzieję, że widzowie będą się na tym filmie nie tylko dobrze bawić, ale wyjdą z kina z poczuciem jak im w zasadzie jest dobrze i, że w porównaniu z filmem to ich szefowie w sumie nie są tacy źli – mówi reżyser Seth Gordon.

WYDANIE BLU-RAY I DVD

Komedia „Szefowie wrogowie” na Blu-ray i DVD zadebiutuje już 25 listopada, kilka dni wcześniej film pojawi się w wypożyczalniach. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne.

Wydanie DVD:

  • Sceny niewykorzystane

Wydanie Blu-ray:

  • MOJA NAJGORSZA POSADA -  Obsada i reżyser wspominają wcześniejsze prace i trudnych szefów z ich przeszłości.
  • JAK PRZETRWAĆ Z WROGIM SZEFEM -  Jason Bateman, Jason Sudeikis, Charlie Day i „szef szefów” - reżyser Seth Gordon rozmawiają na temat tego, co sprawia, że szef staje się „Wrogim Szefem” i jak sobie radzić z jego oburzającym zachowaniem
  • BYCIE WREDNYM TO ŚWIETNA ZABAWA - Collin Farrell, Jennifer Aniston i Kevin Spacey wspominają, jak to było wcielić się w rolę wrednych, zepsutych i zdemoralizowanych szefów
  • SCENY USUNIĘTE
  • JAK POWSTAWAŁA ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA DO FILMU -  Kompozytor Christopher Lennertz oraz reżyser Seth Gordon stworzyli super ekipę muzyczną

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)