Robert Pattinson i Emilie De Ravin w romansie “Twój na zawsze”

Tyler (Robert Pattinson) jest zbuntowanym chłopakiem, który od czasu rodzinnej tragedii ma trudne stosunki z ojcem (Pierce Brosnan). Jest przekonany, że nikt nie jest w stanie zrozumieć tego, co przeszedł. Aż do momentu kiedy, dzięki niezwykłemu zrządzeniu losu, spotka na swej drodze Ally (Emily de Ravin).
Tyler (Robert Pattinson) jest zbuntowanym chłopakiem, który od czasu rodzinnej tragedii ma trudne stosunki z ojcem (Pierce Brosnan). Jest przekonany, że nikt nie jest w stanie zrozumieć tego, co przeszedł. Aż do momentu kiedy, dzięki niezwykłemu zrządzeniu losu, spotka na swej drodze Ally (Emily de Ravin).

Choć do niedawna miłość była ostatnią rzeczą, jaka przyszłaby mu do głowy, niespodziewanie z dziewczyną połączy go coś więcej…"Twój na zawsze" to niezapomniana historia o potędze miłości dwojga ludzi i o tym, jak ważne jest życie z pasją każdego dnia.

 “Twój na zawsze”  
 “Twój na zawsze”  

O filmie

Tyler (Robert Pattinson) jest zbuntowanym chłopakiem, który nie potrafi znaleźć swojego miejsca w życiu. Podczas nocnej wyprawy w miasto, staje się mimowolnym uczestnikiem burdy. Surowy i dość brutalny policjant (Chris Cooper) nie chce mu puścić płazem wybryku, którego w rzeczywistości Tyler wcale nie popełnił. W ramach żartobliwej „zemsty”, Tyler flirtuje z córką gliniarza, Ally (Emilie DeRavin), nie spodziewając się, że wkrótce stanie się ona dla niego najważniejszą osobą na świecie. Perspektywa rozpoczęcia wspólnego życia z Ally jest dla Tylera jak zastrzyk życiodajnej energii. Goi wszystkie stare rany i jest napędem, by uregulować stosunki z rodziną.

„Twój na zawsze” to pełna humoru historia miłosna, o dwojgu zranionych ludzi, którzy dopiero będąc razem mają odwagę wszystko zacząć od nowa. Zaskakujące zakończenie przypomina, że w życiu trzeba kochać żarliwie, chwytać każdą chwilę i cenić każdy dzień.

Obsada

Rober Pattinson (Tyler)

Mając 19 lat zadebiutował rolą Cedrika Diggory w „Harry Potter i Czara ognia” (2005). Następnie zagrał w „Harry Potter i Zakon Feniksa” (2007). Wystąpił także w brytyjskiej niezależnej komedii „How to Be” (2008), „Bad Mother’s Handbook” (2007) i „The Haunted Airman” (2006). W 2008 roku zagrał główną rolę w ekranizacji "Zmierzchu". Rola wampira Edwarda przyniosła mu popularność i uznanie milionów fanów na całym świecie. W tygodniu amerykańskiej premiery filmu Pattinson znalazł na 1-szym miejscu popularności tzw. "STARmeter" największej internetowej strony filmowej IMDB, wyprzedzając tym samym takie gwiazdy jak Leonardo Di Caprio czy Brad Pitt. W 2009 roku mogliśmy go podziwiać w kolejnej części Sagi Zmierzch: „Księżyc w nowiu”. Ostatnio wcielił się także w postać młodego Salvadora Dali w pełnometrażowym filmie "Little Ashes".

Emilie de Ravin (Ally)

Emilie de Ravin jest młodą, utalentowaną aktorką. Pochodzi z Australii, gdzie ukończyła studia aktorskie w National Institute of Dramatic Art (NIDA). Po opuszczeniu rodzinnego kontynentu i przyjeździe do Ameryki dostała rolę w serialu "Roswell: w kręgu tajemnic". W 2004 roku dołączyła do obsady popularnego serialu „Lost: zagubieni”. Na dużym ekranie zadebiutowała w 2002 roku filmem „Carrie”. Z jej ważniejszych produkcji należy wymienić: „Wzgórza mają oczy” (2006) i „Wrogowie publiczni” (2009).

W filmie w reżyserii Allena Coultera („Hollywoodland”, “Sześć stóp pod ziemią”, „Rodzina Soprano”), występują również: laureat Oscara Chris Cooper („Adaptacja”, „American Beauty”, „ Niepokonany Seabiscuit”), nominowana do Oscara Lena Olin („Czekolada”. „Wrogowie”) oraz Pierce Brosnan („Mamma Mia!”, „Kumple na zabój”, „Krawiec z Panamy”).

Robert Pattinson i Emilie De Ravin w romansie “Twój na zawsze”

O produkcji

Lato poprzedzające 11 września 2001, Amerykanie wspominają jako czas niewinności, brutalnie zakończony przez tragedię, po której nic już nie było takie jak przedtem. W tym czasie niewinności rozgrywa się akcja historii miłosnej„Twój na zawsze”.
Reżyser Allen Coulter wyjaśnia: „Will Fetters napisał niesamowicie wzruszający scenariusz. W najprostszym rozumieniu, to historia dwojga młodych ludzi, których przeszłość kryje wielką tragedię, a teraźniejszość przynosi wielkie uczucie. On pochodzi z zamożnej rodziny, ona z robotniczej, a łączy ich niewypowiedziana więź, w miarę coraz bliższego poznania - coraz intensywniejsza”. Producent Nick Osborne dodaje: „Interesujące jest to, że pisząc scenariusz Will był Tylerem: młodym, gniewnym mężczyzną, który próbuje znaleźć swoją drogę w życiu, ale nie wie jak to zrobić. Dlatego scenariusz jest taki prawdziwy”.

Robert Pattinson (Tyler) opisuje swojego bohatera Tylera Hawkinsa, który po stracie brata jest zagubiony: „Ma bogatych rodziców, sam jest przekonany o swojej nieomylności, co jest typowe dla wielu dwudziestolatków, ale nie próbuje swoich przekonań udowodnić czynami. Właściwie wiedzie życie lekkoducha. W końcu spotyka dziewczynę, która, dość okrężną drogą, prowadzi go ku dojrzałości. Tyler jest przepełniony żalem i urazami z przeszłości, z którymi nie potrafi dać sobie rady. Od lat walczy z ojcem i sam już jest zmęczony swoją wściekłością”. Pierce Brosnan tak opisuje Pattinsona: „Jako młody człowiek, który właśnie wystrzelony został do stratosfery sławy, doskonale się spisuje. Ma dobre serce. Ma w sobie pokorę i odwagę, by szukać takich filmów jak ten, wiedząc, że saga Zmierzch będzie go długo trzymać w żelaznym uścisku. Nie tylko jest przystojny, ale ma duże wyczucie i intuicję. Ma świeżość typową dla aktorów na początku drogi, która jest dobra, bo czyni go plastycznym”

Emilie de Ravin (Ally) tak opowiada o filmie: „To nie jest typowa love story. Tyler i Ally spotykają się w dość nietypowych okolicznościach, oboje mają za sobą bolesną przeszłość. Ich związek kształtuje się powoli i jest pokazany bardzo realistycznie”. Osborne wyjaśnia: „Ally jest pierwszą dziewczyną w życiu Tylera, która nie akceptuje pewnych jego numerów. Powoduje, że przy niej Tyler zdejmuje swój pancerz ochronny i pokazuje prawdziwe wnętrze. To dzięki niej zacznie naprawiać inne swoje relacje i osiągać wewnętrzny spokój. Emilie uosabia wszystko, co reprezentuje Ally: dziewczyna z robotniczego środowiska, która przeszła straszną tragedię i która żyje w dziwnej bliskości z ojcem, jakby się kurczowo siebie trzymali. Nigdy w życiu się nie bawiła, była skromna. Tyler pojawia się w jej życiu jak promień słońca, pokazując jej inną stroną świata i inne myślenie”.

Pierce Brosnan wciela się w postać Charlesa Hawkinsa, surowego, pozornie pozbawionego życia emocjonalnego ojca Tylera. Nick Osborne chciał, by w postaci ojca był i stoicyzm, i pozory ludzkich uczuć: „Moim zdaniem Charles jest potężnym facetem, który nie może okazywać emocji, który nie umie powiedzieć synowi, że go kocha, który wścieka się na chłopaka, że nie potrafi się wziąć w garść. Pierce od początku był dla nas ucieleśnieniem tej wizji”

Chris Cooper gra rolę ojca Ally, policjanta Neila Craiga, który po tragicznej śmierci żony, skupia swoją miłość i troskę na córce, nie zdając sobie sprawy, że swoją nadopiekuńczością blokuje jej wejście w dorosłe życie. Osborne uważa, że Cooper to „znakomity aktor. Wszystko, co pokazał w tym filmie, od pierwszej sceny, gdy opłakuje żonę, aż po sceny przesadnej opiekuńczości wobec Ally – jest bezkonkurencyjne”.

Film w kinach od 19 marca 2010.

źródło: mat. prasowe Monolith Films

(a.)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/8 lat temu
Film jest świetny. Zakończenie wgniata w fotel. Nie spodziewałam się tak dobrego filmu. Polecam :)
/8 lat temu
ooooooo Krystian Bedze zasdrosnaaaa no i nie ma co się dziwic Emilie de Ravin jest bardzo pieknaaaa:)
/9 lat temu
A kto jest ojcem Pattinsona w tym filmie?
POKAŻ KOMENTARZE (3)