Pytając o miłość

Mikołajkowy prezent: Colin Farrell i Salma Hayek na wielkim ekranie. W naszym konkursie już dziś możecie wygrać bilety!
/ 11.12.2006 15:14
Film oparty jest na napisanej w 1939 roku powieści amerykańskiego pisarza włoskiego pochodzenia, Johna Fante. Opiewa ona nie tylko historię zakazanej miłości, ale i historię miasta.

Los Angeles, 1933 rok. Miasto pełne palm i ludzi poszukujących upragnionego szczęścia. Wśród nich młody i naiwny Arturo Bandini (Colin Farrell), który pragnie zostać słynnym pisarzem. Mieszka w hotelu w towarzystwie wiecznie pijanego Hellfricka (Donald Sutherland). Gdy kończą mu się pieniądze, z ostatnim groszem w kieszeni wybiera się do pobliskiego baru. Tam piękna Camilla (Salma Hayek), młoda Meksykanka poszukująca w Stanach męża, podaje mu kawę... Tak rozpoczyna się burzliwy związek, pełen pożądania, zazdrości, gwałtownych kłótni i rozstań.
Ten związek stanowi swoisty mikroświat, soczewkę, przez którą przyjrzeć się można najważniejszym problemom nękającym społeczność Los Angeles lat 30. ubiegłego wieku: doświadczenie imigracji, presję nierówności rasowych, uderzającą nędzę.

Film oparty jest na napisanej w 1939 roku powieści amerykańskiego pisarza włoskiego pochodzenia, Johna Fante. „Jeśli nawet istnieje lepsza książka o Los Angeles, to ja jej nie znam”, mówi Robert Towne - reżyser i scenarzysta filmu. Opiewa ona nie tylko historię zakazanej miłości, ale i historię miasta. Towne’a od zawsze pociągał język, jakim posługiwał się Fante, głębia wykreowanych przez niego postaci i sposób, w jaki pisarz pokazał przedmieścia Los Angeles.

„Pytając o miłość”, reż. Robert Towne, Kino Świat

Lista nagrodzonych
Przypominamy, że aby obejrzeć film, należy się wylegitymować w kasie kina i podać hasło polki.pl.

A oto lista osób, które już od dziś aż do czwartku 14 grudnia mogą ruszać wraz z osobą towarzyszącą na dowolny seans filmu „Pytając o miłość”.

Gdańsk, Kinopleks
1. Aleksandra Antoniewicz, Gdańsk
2. Wioletta Sawicka, Sopot

Kraków, CC Plaza
1. Izabela Adamska, Kraków
2. Anita Kuciel, Kraków

Warszawa, MultiKino
1. Joanna Tereszczenko, Warszawa
2. Teresa Buczkowska-Murawska, Warszawa
3. Olga Młynik, Warszawa
4. Sylwia Baranowska, Łomża

Katowice, CC Silesia
1. Gabriela Farana, Katowice
2. Aleksandra Ścierska, Katowice
3. Karolina Manka, Bytom

Wrocław, Helios
1. Rafał Wyzuj, Wrocław