Pytając o miłość

Mikołajkowy prezent: Colin Farrell i Salma Hayek na wielkim ekranie. W naszym konkursie już dziś możecie wygrać bilety!
/ 11.12.2006 15:14
Film oparty jest na napisanej w 1939 roku powieści amerykańskiego pisarza włoskiego pochodzenia, Johna Fante. Opiewa ona nie tylko historię zakazanej miłości, ale i historię miasta.

Los Angeles, 1933 rok. Miasto pełne palm i ludzi poszukujących upragnionego szczęścia. Wśród nich młody i naiwny Arturo Bandini (Colin Farrell), który pragnie zostać słynnym pisarzem. Mieszka w hotelu w towarzystwie wiecznie pijanego Hellfricka (Donald Sutherland). Gdy kończą mu się pieniądze, z ostatnim groszem w kieszeni wybiera się do pobliskiego baru. Tam piękna Camilla (Salma Hayek), młoda Meksykanka poszukująca w Stanach męża, podaje mu kawę... Tak rozpoczyna się burzliwy związek, pełen pożądania, zazdrości, gwałtownych kłótni i rozstań.
Ten związek stanowi swoisty mikroświat, soczewkę, przez którą przyjrzeć się można najważniejszym problemom nękającym społeczność Los Angeles lat 30. ubiegłego wieku: doświadczenie imigracji, presję nierówności rasowych, uderzającą nędzę.

Film oparty jest na napisanej w 1939 roku powieści amerykańskiego pisarza włoskiego pochodzenia, Johna Fante. „Jeśli nawet istnieje lepsza książka o Los Angeles, to ja jej nie znam”, mówi Robert Towne - reżyser i scenarzysta filmu. Opiewa ona nie tylko historię zakazanej miłości, ale i historię miasta. Towne’a od zawsze pociągał język, jakim posługiwał się Fante, głębia wykreowanych przez niego postaci i sposób, w jaki pisarz pokazał przedmieścia Los Angeles.

„Pytając o miłość”, reż. Robert Towne, Kino Świat

Lista nagrodzonych
Przypominamy, że aby obejrzeć film, należy się wylegitymować w kasie kina i podać hasło polki.pl.

A oto lista osób, które już od dziś aż do czwartku 14 grudnia mogą ruszać wraz z osobą towarzyszącą na dowolny seans filmu „Pytając o miłość”.

Gdańsk, Kinopleks
1. Aleksandra Antoniewicz, Gdańsk
2. Wioletta Sawicka, Sopot

Kraków, CC Plaza
1. Izabela Adamska, Kraków
2. Anita Kuciel, Kraków

Warszawa, MultiKino
1. Joanna Tereszczenko, Warszawa
2. Teresa Buczkowska-Murawska, Warszawa
3. Olga Młynik, Warszawa
4. Sylwia Baranowska, Łomża

Katowice, CC Silesia
1. Gabriela Farana, Katowice
2. Aleksandra Ścierska, Katowice
3. Karolina Manka, Bytom

Wrocław, Helios
1. Rafał Wyzuj, Wrocław
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/13.12.2006 08:26
jesli uda sie nam dostac jakakolwiek odp na te zadane wyzej pytania to przypuszczam, ze najprawdopodobniej pojawia sie one tutaj dopiero po 14 grudnia kiedy wyznaczone terminy seansow juz sie skoncza...
/12.12.2006 16:56
chyba,że szanowna redakcja sama zawita na seansach :/
/12.12.2006 14:47
dolaczam sie do pytan przedmowcow- co sie stalo z pozostalymi biletami? o ile sobie przypominam w kazdym z wymienionych miast bylo do wygrania co najmniej 5 podwojnych zaposzen! a jak widac w rzeczywistosci najwieksza liczba wygranych biletow to... 4... hmm... mam nadzieje ze droga redakcja wyjasni to dziwne zjawisko
POKAŻ KOMENTARZE (8)