Przetrzymać tę miłość

Przypadkowo położona na ramieniu ręka zmienia losy bohaterów filmu w rozdzierający dramat. Poszukaj konkursu!!!
/ 02.01.2007 14:08
przetrzymac1.jpgPiknik pary kochanków, Joe (Daniel Craig) i Claire (Samantha Morton) zapowiadał się na romantyczne zaręczyny, ale przerwany został tragicznym w skutki lądowaniem balonu. Sześciu mężczyzn próbuje ratować małego chłopca uwięzionego w balonie, jeden z nich ginie. Nie to jest jednak istotne dla dalszej fabuły, ważne jest to, że przypadkowo położona na ramieniu ręka zmienia losy głównych bohaterów w rozdzierający dramat.
Joe i Claire kochają się, mieszkają razem. On wykłada na wyższej uczelni, ona jest rzeźbiarką. Do czasu wypadku ich uczucia są jasne i szczere. Joe obsesyjnie stara się pojąć, jak doszło do tragedii. Wraca do codziennego życia i znowu jest racjonalnie i naukowo rozumującym profesorem. Nie dają mu jednak spokoju natrętne myśli o wypadku. Nieoczekiwanie kontaktuje się z nim jeden z ratowników, Jed Parry (Rhys Ifans), i prosi o pilne spotkanie. Poważny i ponury Jed upiera się, że łączy ich specjalna więź. Wkrada się w życie Joe z natarczywą desperacją, której on nie potrafi zrozumieć i przed którą nie potrafi uciec. Wkrótce zaczyna się rozpadać starannie zorganizowany świat, który Joe tak skrupulatnie dla siebie wykreował.
Jed wyznaje Joemu, że go kocha. Czy to jednak może mieć jakiekolwiek skutki, jeśli Joe i Claire pewni są siebie i swoich uczuć? Okazuje się, że Jed nie cofnie się przed niczym, a Joe łatwo wpadnie w pułapkę własnej obsesji na punkcie prawdy, porządku i... teorii miłości.
Wszystkie przekonania Joe zostają do głębi zachwiane. On sam bliski jest szaleństwa i morderstwa, gdy zmuszony jest zmierzyć się z tajemnicą dotyczącą nie tylko tego, co zaszło na pikniku, ale też miłości, wiary i przebaczenia.

Weź udział w konkursie!!! Do wygrania 15 egzemplarzy powieści, na podstawie której powstał scenariusz filmu.

ms

Przetrzymać tę miłość”, reż. Roger Michell, prod. Wielka Brytania 2004, dystr. Vivarto, premiera 22 września 2006.
Obsada: Daniel Craig, Samantha Morton, Rhys Ifans, Jeremy McCurdie, Justin Salinger, Anna Maxwell Martin, Susan Lynch (I), Bill Nighy, Ben Whishaw, Rosie Michell, Helen McCrory

Piknik pary kochanków, Joe (Daniel Craig) i Claire (Samantha Morton) zapowiadał się na romantyczne zaręczyny...

... ale przerwany został tragicznym w skutki lądowaniem balonu.
przetrzymac05.jpg
Jeden z ratowników, poważny i ponury Jed Parry (Rhys Ifans) prosi Joego o spotkanie.
przetrzymac02.jpg
Jakie skutki będzie miało to spotkanie dla Joego i Claire?