Produkcja bawełny ma swoje minusy - obejrzyj "Nie owijając w bawełnę"

Musicie to obejrzeć!
Edyta Liebert / 17.05.2016 11:32

Program "Nie owijając w bawełnę" niebawem zawita na anetenie National Geographic Channel.

Około 50% wszystkich ubrań na świecie jest szytych z bawełny, ale jej tradycyjna uprawa może przynieść nieodwracalne szkody dla naszej planety.

- powiedziała Cousteau podczas premiery dokumentu w Berlinie.

"Nie owijając w bawełnę"

60-minutowy film dokumentalny, którego narratorką jest Cousteau, zabiera widzów w podróż do Indii, Stanów Zjednoczonych i Niemiec, by podkreślić jak ważne jest wprowadzenie bardziej zrównoważonych metod produkcji. Uprawy bawełny zajmują zaledwie 2,4% ziemi uprawnej świata, ale stosuje się w nich odpowiednio 24% i 11% sprzedawanych na całym świecie środków owadobójczych i pestycydów. Organiczna bawełna jest źródłem znacznych korzyści dla gospodarki i środowiska, ale takie uprawy stanowią zaledwie 1% całej światowej produkcji rolnej.

Ekipa rozmawiała z pracownikami organizacji pozarządowych z Indii i innych krajów oraz przedstawicielami branży odzieżowej z Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Cousteau przeprowadziła też wywiady z ekspertami ds. zrównoważonego rozwoju marki C&A, jednej z najbardziej przyszłościowo myślących firm odzieżowych, aby zrozumieć, dlaczego cały świat musi przestawić się na produkty organiczne i co sprawia, że w tym zakresie niezbędne są międzynarodowe działania.

Europejscy konsumenci, którzy kupują odzież, muszą zrozumieć, że ich wybory mogą wspierać zrównoważony rozwój w krajach uprawiających bawełnę.

- dodał Hogue.

Dokument "Nie owijając w bawełnę" będzie miał premierę w maju br. na wybranych rynkach tylko na antenie National Geographic Channel, w Polsce obejrzeć go będzie można 20 maja o godzinie 16:00.

Na podstawie informacji prasowej

Więcej:

Książkowe TOP 5 Katarzyny Zielińskiej Jakie książki poleca Anja Rubik?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)