"Pamiętniki wampirów" sez.1, część 1 od dziś tylko w Merlin.pl!

„Pamiętniki wampirów” to jedna z najpopularniejszych i najgorętszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Kompletny 1-szy sezon na DVD już od 15 maja.
/ 05.11.2007 15:36

„Pamiętniki wampirów” to jedna z najpopularniejszych i najgorętszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. Kompletny 1-szy sezon na DVD już od 15 maja.

ZAPAMIĘTAJ SWÓJ PIERWSZY POCAŁUNEK... NA ZAWSZE

Pewnego koszmarnego dnia życie 17-letniej Eleny Gilbert (Nina Dobrev) i jej młodszego brata Jeremy’ego (Steven R. McQueen) zmienia się drastycznie. Kiedy w tragicznym wypadku samochodowym giną ich rodzice, rodzeństwo przeprowadza się do swojej ciotki Jenny (Sara Canning). Każde z nich radzi sobie ze śmiercią rodziców w inny sposób. Elena ma przyjaciół, na których zawsze może liczyć, ale Jeremy coraz częściej widziany jest w złym towarzystwie i zapomnienia szuka w alkoholu oraz narkotykach.

Z początkiem roku szkolnego, w liceum do którego uczęszcza rodzeństwo, pojawia się nowy uczeń – skryty, ale niezwykle przystojny Stefan Salvatore (Paul Wesley). Atrakcyjny chłopak z miejsca zwraca na siebie uwagę Eleny. Dziewczyna jest przekonana, że on i Stefan są sobie przeznaczeni. Chłopak zresztą zdaje się odwzajemniać jej zainteresowanie. Niestety, Elena nie ma pojęcia, że Stefan jest w rzeczywistości wampirem, który równie mocno pragnie umówić się z dziewczyną na randkę, jak i zatopić kły w jej szyi i skosztować świeżej krwi.

Sytuacja komplikuje się z chwilą, kiedy w miasteczku pojawia się brat Stefana – tajemniczy i gwałtowny Damon (Ian Somerhalder). On również ulega fascynacji Eleną. Pomiędzy braćmi dochodzi do rywalizacji o względy dziewczyny, której konsekwencje poruszą wszystkich mieszkańców Mystic Falls i ujawnią wiele sekretów skrytych w tym z pozoru zwyczajnym miasteczku.

Pamiętniki Wampirów

Pamiętniki Wampirów

Galapagos Films przedstawia wydanie DVD jednej z najgorętszych i najpopularniejszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat. „Pamiętniki wampirów” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników „Czystej krwi” oraz sagi „Zmierzch”.

„Pamiętniki wampirów” powstały na podstawie serii bestsellerowych powieści Lisy Jane Smith, które w Stanach sprzedały się w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy, a przez 15 tygodni utrzymywały się w czołówce najlepiej sprzedających się książek w specjalnym rankingu dziennika „The New York Times”. Cykl zachwycił również czytelników w Wielkiej Brytanii, gdzie był jednym z największych przebojów rynku wydawniczego 2010. Dziś „Pamiętniki wampirów” są niekwestionowanym międzynarodowym fenomenem, czego najlepszym dowodem są liczne internetowe fankluby, fora dyskusyjne i strony fanowskie.

Na pomysł przeniesienia „Pamiętników wampirów” na mały ekran wpadli Julie Plec i Kevin Williamson, scenarzysta przebojowej serii horrorów „Krzyk”. – Czytając powieści L.J. Smith zauważyłem, że choć ich bohaterami są wampiry, wiedźmy i wilkołaki, to w rzeczywistości opowiadają one o życiu w małym miasteczku i o sekretach skrywanych przez jego z pozoru zwykłych mieszkańców – mówił w jednym z wywiadów Kevin Williamson.

Swoim pomysłem Williamson i Plec zainteresowali stację CW Television Network, która w lutym 2009 roku zdecydowała się wyprodukować odcinek pilotażowy serialu, a po jego pozytywnym przyjęciu już w maju tego samego roku podjęła decyzję o realizacji pierwszego, złożonego z 22 odcinków sezonu cyklu.

Do głównych ról w „Pamiętnikach wampirów” zaangażowano atrakcyjnych, młodych, ale już doświadczonych aktorów. Nina Dobrev (w serialu wcielająca się w dwie role Eleny Gilbert i Katherine Price) miała już na swoim koncie udział w popularnym serialu „Degrassi: The Next Generation”, Ian Somerhalder (Damon Salvatore) zagrał w kultowych „Lost – zagubionych”, opowiadających o młodości Supermana „Tajemnicach Smalville” oraz kontrowersyjnym filmie Rogera Avary’ego „Żyć szybko, umierać młodo”. Przed rozpoczęciem kariery aktorskiej Ian Somerhalder pracował jako model reklamując m.in. kolekcje: Calvin Klein, Dolce & Gabbana, Versace, Guess i Gucci. Posiadający polskie pochodzenie Paul Wesley (właściwie Paweł Tomasz Wasilewski), grający Stefana Savatore wystąpił wcześniej w serialach „OC. Życie na fali”, „8 prostych zasad” i „Wolf Lake”. W obsadzie serialu znaleźli się ponadto Steven R. McQueen, Sara Canning, Katerina Graham, Candice Accola , Zach Roerig , Michael Trevino, Kayla Ewell i Matthew Davis.

Połączenie miłosnej historii z grozą i tajemniczością wampirów oraz młodą, atrakcyjną obsadą okazało się strzałem w dziesiątkę. Premiera pierwszego odcinka „Pamiętników wampirów” przyciągnęła w USA przed telewizory prawie 6 milionów widzów, a serial ogląda regularnie ponad 4 miliony widzów. W listopadzie 2010 roku „Pamiętniki wampirów” dotarły do Polski na antenę telewizji TVN, gdzie perypetie Eleny, Stefana i Damona śledziło blisko 4 miliony widzów.

Serial zdobył również prestiżowe nagrody People’s Choice Award (w kategorii „najlepszy nowy serial dramatyczny roku 2010”) oraz Teen Choice Award (7 nagród w 2010 roku, w tym w tak ważnych kategoriach jak: najlepszy serial fantastyczny, najlepszy aktor – Paul Wesley, najlepsza aktorka – Nina Dobrev i najlepszy czarny charakter - Ian Somerhalder).

Nic więc dziwnego, że po takim sukcesie szybko podjęto decyzję o realizacji kolejnych odcinków „Pamiętników wampirów”. Pierwszy odcinek drugiego sezonu swoją premierę w USA miał 9 września 2010 roku, a jego emisja zakończyła się w kwietniu 2011 roku.

WYDANIE DVD

22 odcinki „Pamiętników wampirów” ukażą się w Polsce na DVD w dwóch częściach. Pierwszych 10 odcinków (na 2 płytach DVD) swoją premierę będzie miało 15 kwietnia. Kolejnych 12 odcinków (na 3 płytach DVD) do sprzedaży trafi 13 maja. Tego samego dnia na sklepowych półkach zadebiutuje także pecjalne, 5-płytowe wydanie DVD wszystkich odcinków serialu. Do obu edycji w formie dodatku specjalnego dołączony zostanie audiobook powieści „Pamiętniki wampirów: Przebudzenie” – najlepiej sprzedającego się tomu wampirzej sagi autorstwa L.J. Smith.

W wydaniu nie zabraknie także ekskluzywnych dodatków specjalnych:

  • Mystic Falls: Przeniesienie wiedzy o wampirach i doświadczeń z liceum ze stron książki na ekran
  • Kiedy wampiry nie gryzą!: Popularność wampirów i fani, którzy je kochają
  • Pamiętniki Wampirów: nowa rasa wampirów – wybór obsady
  • Sceny dodatkowe
  • Pamiętniki Wampirów: Wampiry 101 – zasady wampirów
  • Komentarz twórców i reżysera do odcinka pilotowego
  • Pamiętniki Wampirów: Ciemniejsza strona prawdy W sieci zdarzeń
  • Drugie ugryzienie: Gagi z planu
  • Audiobook najlepiej sprzedającej się powieści L.J. Smith Pamiętniki Wampirów: Przebudzenie
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10.04.2011 21:37
kocham damona i caroline i taylera