One

Współczesną reinterpretację klasycznej sztuki Czechowa „Trzy siostry” już wkrótce można będzie obejrzeć w Teatrze Polskim we Wrocławiu.
/ 12.12.2006 10:45
Współczesną reinterpretację klasycznej sztuki Czechowa „Trzy siostry” już wkrótce będzie można obejrzeć w Teatrze Polskim we Wrocławiu.
Reżyserka Monika Pęcikiewicz przekłada świat trzech sióstr na wrażliwość dzisiejszych kobiet, dojrzalszych od literackich pierwowzorów. W przedstawieniu nie będzie Czechowowskich zachodów słońca, ogrodowych altan, wiśniowych sadów i samowarów – autorka scenografii Karolina Benoit zabierze nas w przestrzeń ni to muzeum, ni to pałacu. Na scenie oprócz znanych bohaterów znajdzie się chór prawosławny.

Równolegle z próbami do spektaklu „One” Teatr Polski we Wrocławiu zorganizował akcję artystyczną, której bohaterkami są kobiety. Po to, by spojrzeć na rzeczywistość z kobiecego punktu widzenia, poproszono kilkadziesiąt Pań w różnym wieku i różnych zawodów o sfotografowanie ich świata. Uczestniczki projektu miały do dyspozycji proste, jednorazowe aparaty fotograficzne, żeby w nieskomplikowany technicznie sposób udokumentować swoją codzienność.

„One” Moniki Pęcikiewicz również podejmują próbę opisu świata kobiety. Reżyserka uwspółcześniła realia sztuki – zrównała w ten sposób świat Czechowowskich postaci z tym uchwyconym na fotografiach przez uczestniczki artystycznego projektu.
Zdjęcia będące pokłosiem akcji zostały wykorzystane w materiałach promocyjnych spektaklu, na stronie internetowej przedstawienia oraz w programie.

Obsada:
Olga – Bożena Baranowska
Irina – Kinga Preis
Masza – Halina Rasiakówna
Natasza – Anna Ilczuk
Pani Alinka – Jadwiga Skupnik
Aleksander Ignatiejewicz Wierszynin – Wiesław Cichy
Fiodor Iljicz Kułygin – Stanisław Melski
Aleksy Pietrowicz Fiedotik – Michał Mrozek (gościnnie)
Włodzimierz Jarłowicz Rhode – Michał Opaliński
Andrzej Siergiejewicz Prozorow – Tadeusz Szymków
Iwan Romanowicz Czebutykin – Andrzej Wilk
Wasilij Wasiljewicz Solony – Maciej Zabielski (gościnnie)
Mikołaj Lwowicz Tuzenbach – Wojciech Ziemiański
Dzieci Maszy – Aleksandra Rzadkosz, Tomasz Rzadkosz
oraz
Chór „Sinaxis”

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.one.teatrpolski.wroc.pl

„One”, reż. Monika Pęcikiewicz, Teatr Polski we Wrocławiu, premiera na scenie im. J. Grzegorzewskiego 16 grudnia 2006SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)