Niezwykła chemia połączyła Colina Farrella i Keirę Knightley w filmie "Londyński bulwar"

"Londyński bulwar" to najnowszy film z udziałem Keiry Knightley i Colina Farrella między którymi wytworzyła się szczególna więź
/ 02.02.2011 14:04
"Londyński bulwar" to dynamiczny film akcji, z miłością na pierwszym planie. I to miłością między Keirą Knightley i Colinem Farrellem.

Colin wcielił się w postać Mitchella, który po trzech latach wychodzi z londyńskiego więzienia i postanawia rozpocząć normalne życie. I wtedy na jego drodze staje Charlotte (Keira Knightley), piękna i samotna aktorka. Jednak nie będzie im łatwo rozpocząć wspólne życie, zwłaszcza, że świat przestępczy upomni się o Mitcha.

Film powstał na podstawie powieści irlandzkiego autora kryminałów Kena Bruena "Londyński bulwar". "Londyński bulwar" reżyseruje William Monahan, laureat Oscara za scenariusz do "Infiltracji".

Monahan, na potrzeby filmu, postanowił zderzyć świat kryminalnego podziemia południowego Londynu ze światem celebrytów, za który uchodzi West London. Tekst, z rozwiniętym wątkiem miłosnym, pisał od razu z myślą o Colinie Farrellu i Keirze Knightley. Oboje chętnie zgodzili się na udział w projekcie. - Dobry scenariusz to moim zdaniem taki, który daje plastyczny obraz wszystkich bohaterów i ich osobowości, a nie tylko szkic - mówił Farrell.

Dwóm gwiazdom towarzyszą na ekranie wybitni brytyjscy aktorzy, jak Ray Winstone, Ben Chaplin, czy David Thewlis. - To być może najlepsza brytyjska obsada, jaką udało się zgromadzić od bardzo, bardzo dawna! - cieszył się reżyser. I dodawał: - Od razu zauważyłem, że z Colinem połączyła Keirę niezwykła chemia. Myślę, że tych dwoje ma ze sobą wiele wspólnego.

Zobacz zwiastun filmu:"Londyński bulwar", Reżyseria: William Monahan, Czas trwania: 104 min., Dystrybucja w Polsce: Forum Film, Premiera w kinach: 4 lutego 2011