"Niewinna"

Liam Neeson, Laura Linney i Antonio Banderas w intrygującej historii, gdzie miłość zmienia się w obsesję.
/ 27.08.2010 16:59
Peter (Liam Neeson) i Lisa (Laura Linney) są małżeństwem od ponad dwudziestu lat. Ich świat wydaje się być poukładany: Peter jest odnoszącym sukcesy biznesmanem a Lisa cenioną projektantką butów. Pewnego dnia Lisa znika. Peter jest załamany. Jednak rozpacz zmienia się w furię gdy w komputerze żony znajduje jej intymne zdjęcia z innym mężczyzną. Ten sam człowiek – Ralph (Antonio Banderas) od lat wysyła Lisie e-maile. Zdruzgotany Peter podejmuje desperacką próbę zmierzenia się z przeszłością żony. Planuje poznać Ralpha i go zabić.

Na podstawie opowiadania Bernharda Schlinka (Lektor) specjalista od obsesji i odważny obserwator reżyser Richard Eyre (Notatki o skandalu) przedstawia pełen namiętności thriller.

Obsada i postaci w filmie:
“Kwestia obsady od początku należała do Richarda – mówi Tracey Scoffield. - Reżyser takiego kalibru dysponuje wyjątkowymi umiejętnościami, wynikającymi bez wątpienia z jego wieloletniej pracy w teatrze, które odnoszą się do tworzenia obsady i pracy z aktorami. Ma szósty zmysł i wie, kto idealnie pasuje do jakiej roli. Od początku myślał o Liamie, Antonio i Laurze".

Richardowi Eyre bardzo zależało na pozyskaniu Banderasa do roli Ralpha: "Doskonale pamiętam Antonia z wczesnego filmu Almodovara i widziałem wszystkie jego późniejsze role, w których zawsze zachwycał mnie błyskotliwością oraz umiejętnością kreowania romantycznych postaci pierwszoplanowych, stanowiących połączenie niezwykłego uroku i bardzo rzadko spotykanej pasji oraz inteligencji".
Praca z Eyre przyniosła Banderasowi wiele satysfakcji. Jak sam mówi: "Richard jest niezwykle subtelny. Pozwala ci grać i koryguje cię w taki sposób, że nawet nie zauważasz jego reżyserii. Jest bardzo dowcipny i błyskotliwy. Kiedy radzę się go w kwestiach, których nie rozumiem, czuję że nie ma wszystkich odpowiedzi i że sam też szuka, więc obydwaj mamy szansę odkryć coś nowego.

W filmie występują:

Laura Linney jako Lisa
Liam Neeson jako Peter
Antonio Banderas jako Ralph
Ramola Garai jako Abigail

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)